Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes párok miért nem akarnak...

Egyes párok miért nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Érdekel a gondolat menetük. :)


Ha lehet, ne írjanak olyanok, akik ezt gondolták fiatalon, de később lett, illetve ne írjatok semmi provokatívat.


2014. máj. 5. 21:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%

Valaki bevállalja, valaki nem, ennyi.

Engem érdekelne akik bevállalták, azok nem látják mi folyik helyben és a nagyvilágban?

Akarjátok ti ezt a gyeremekeiteknek?

2014. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%

Azért elég furcsa, hogy "érdekel a gondolatmenetük". Ez azért nem olyan nyakatekert dolog: nem akarnak és kész.


Ez olyan, mintha azt mondanám, akinek a kék a kedvenc színe, írja már le, hogy jutott erre a döntésre, érdekel a gondolatmenete.

2014. máj. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%

A férjemmel nekünk se lesz gyerekünk. Én úgy mondanám hogy nem tervezünk. Az ok az, hogy nekem nem lehet. Ebbe én már beletörődtem, lassan a férjem is. Csak egymásnak élünk.


Az örökbe fogadást már javasolták nekem, de azt határozottan egyikünk se akarja.


Szóval maradunk gyerekmentesek.

2014. máj. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
53%
Azt értem hogy kinek milyen a döntése de az a durva mikor a nő szeretne a férfi meg soha .
2014. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%

20-as: "Nincs bennem anyai ösztön. Még régebben nem mondtam volna ezt ilyen biztosra, hiszen fiatalabb nők még változni szoktak ilyen szempontból."


Előrebocsátom: nekem sincs gyerekem, soha nem is akartam, nem is lesz. Az elvekekkel egyetértek.


Az anyai ösztön azonban nem változik. Az vagy kialakul az ez emberben a gondozás hatására (azaz abban lesz anyai ösztön, akiT gondozott az anyja vagy egy másik gondozó figura), vagy nem, mert nem gondozták.


A nők meg szoktak változni ebben a tekintetben - ez tévedés. Aki tényleg nem anyának való ember, az elég erős ahhoz, hogy soha nem változik meg a véleményen ilyen sarkalatos témáról, ami az egészét tartósan befolyásolná.


A többiek pedig csak akkor, ha nem ismerik önmagukat, bizonyatlanok, és némi szülői-nagyszülői, barátnői stb. agymosás hatására, vagy a magánytól való rettegés miatt szülnek gyereket, holott valójában maguk sem akartak. De attól még nem lesz senki anyává, mert kihordott és megszült egy gyereket sőt az ösztön sem fog benne megjelenni, ha soha nem is volt. Csak a hormonok és az önámítás. (Az eredménye itt van a GYK-eken: nézd meg a renegeteg sértült, anya-apahiányos embert! naponta ezer meg ezer kérdésben látszik a probléma.)

2014. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi boldog házasságban élünk, nincs anyagi problémánk, és nem akarunk és nem is akartunk soha gyereket. Semmilyen késztetés nincs egyikünkben sem az utódnemzésre. Nagyon boldog és teljes az életünk.
2014. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
66%
Eleinte én sem szerettem volna gyereket. Mikor mi anno 4 éve megismerkedtünk a párommal ő se,és én sem voltam oda azért, hogy legyen gyerekünk. Nálunk a karrier volt a legfontosabb , a másik ok, hogy amikor 3 éve össze költöztünk, és házasodtunk mi direkt olyan lakást választottunk ahol nem volt gyerek szoba . Aztán tavaly ilyenkor megtudtuk, hogy kisbabánk lesz ,és minden teljesen megváltozott minden szebb lett.
2014. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó előtti vagyok, mi nem vagyunk karrieristák sem, egyszerűen nem akarunk gyereket. Örüljetek neki, éppen elegen vagyunk így is ezen a bolygón.
2014. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudnak előre gondolkodni ebben a mai bizonytalan világban.

Sajnos senkinek a munkahelye nincs betonba öntve,bárki kerülhet ma már utcára.Erre nem érdemes gyereket vállalni.

Én azért nem vállaltam soha,mert egyszerűen halálra idegesít már a létezésük is.Ha meghallom a hangjukat,kiráz a hideg.

43 éves vagyok,sosem volt opción számomra a szaporodás.

2014. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Nem voltam soha egy anyuka típus, nem hinném, hogy jó szülő lennék és nem szeretem a gyerekeket. Ez volt mindig is a fő indok meg még sok más apróság, amit már leírtak előttem.
2014. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!