Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes párok miért nem akarnak...

Egyes párok miért nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Érdekel a gondolat menetük. :)


Ha lehet, ne írjanak olyanok, akik ezt gondolták fiatalon, de később lett, illetve ne írjatok semmi provokatívat.


2014. máj. 5. 21:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
76%

Mi 10 éve vagyunk együtt a férjemmel.

Nem tervezünk gyereket. Miért nem? Szívünk szerint szeretnénk...és tudjuk, hogy jó szülők lennénk. Nem ez a baj. A probléma az anyagiak. A szüleimnél élünk, s bár nagy családi ház...akár el is férne egy gyerek...sőt,ha a tetőtért beépítenénk, akkor több is...mégsem ugyanaz, mintha saját lenne és csak mi ketten lennénk a férjemmel. A fizetésünk is kevés...van hitelünk.. Az eszünk egyszerűen nem akar 20 évre felelősséget vállalni egy gyerekért..hova rakjuk, miből neveljük, járassuk egyetemre...és stb. A mi helyzetünkben egyszerűen erősebb az eszünk, mint a szivünk. 29/nő

2014. máj. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert ez két ember legmélyebb magánügye, még akkor is, ha a mai elmezavarosok "erkölcsrendje" uralta Magyarországon a szülésmánián kívül nem létezik más, csak a foci, a kalocsai hímzés és a katolicizmus dicsőítése.
2014. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%
Én soha nem terveztem gyereket, nem vágytam rá. Nem érdekeltek a gyerekek soha, különösebben nem is szeretem őket. Szóval én eldöntöttem, hogy nekem nem kell. Most már 40 éves nő vagyok és nincs gyerekem. A páromnak van egy korábbi kapcsolatából, így ő már nem nagyon vágyot másikra, de miattam belevágott volna. Anyagilag sem tudnánk bevállalni.
2014. máj. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
70%
Igaz személyesen nem érint a téma, mert én szeretnék majd gyermeket, de van egy barátnőm aki bár 26 éves, a férje pedig 29, mégsem vágynak gyerekre. Külföldön élnek, nagyon jól keresnek, irtó nagylábon élnek. Azért nem akarnak gyereket, mert hozzászoktak ahhoz, hogy utazgatnak, fesztiválokra járnak, motoroznak, mindent megvehetnek, mindenhova elmehetnek ahova akarnak, nem kell felelősséget vállalni és lemondani dolgokról egy gyerek miatt. Nyűgnek gondolják a gyerekvállalást. Talán önzőek, (ez az én véleményem) de ha nekik ez így megfelel és boldogok akkor egészségükre. Mindneki úgy él ahogy neki megfelel.
2014. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%
Bár én 21 éves vagyok,de soha az életbe nem akartam és nem is akarok gyereket. A barátaim mindig mondták,hogy ők majd szeretnének,sőt a legutolsó kapcsolatomban már nagyon tervezgette a párom. Én viszont képtelen lennék rá,hogy szüljek egy gyereket. Számtalan oka van. Az első ugye,hogy még én is gyerek vagyok. Nekem a karrier a legfontosabb az életben,nem hiszek az örök szerelemben és a lelki társban sem. Szeretek a magam ura lenni,még a háziállataim elrendezése is nyűgös. Nem tudnám feladni magam egy gyerek miatt. Nem tudnám őszintén szeretni. Nem fogok csak azért szülni,mert a páromnak ez örömet okoz meg a családomnak. Értelmetlennek tartom,mi haszna van egy gyereknek? Ha valakit babusgatni akarok ott a macska, azt is megunom fél óra alatt. A gyereket nem lehet elpakolni. Azonkívül idő rabló,pénz gyilkos ,túl nagy felelősség . Meg ez egyébként is egy ösztön csak, engem nem fognak az ösztöneim irányítani. A testem is féltem és még mindig tudnám sorolni :D
2014. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem szeretem a túl nagy felelősséget és a kötöttségeket. És a gyerekeket se szeretem, soha nem vágytam rá, soha nem tört rám "babázhatnék". Nem vagyok gondoskodó típus, még a szobanövényeimet is hajlamos vagyok elhanyagolni. Nem bírom elviselni a gyerekbömbölést. Nem vagyok türelmes. A szülő-életstílus nem nekem való, nagyon durván bekattannék tőle, és annak a gyerek inná meg a levét, úgyhogy "neki" is jobb, hogy sosem jön világra.


Elég sok barátom, ismerősöm hasonlóan van ezzel, bár az okok különböznek helyenként.

2014. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
24%

15! Ilyen felfogással tényleg a legjobb, amit tehetsz, hogy nem vállalsz gyereket.

Egyébként az állataid gondozása nem nyűg?

2014. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
57%
Csak 21 éves. 30 éves kora körül leghőbb vágya lesz a gyerek. Az én akkor 26 éves barátnőm sem akart gyereket, most 28 éves és most már teljesen másképp gondolja. Szóval azért egy 21 éves szavait gyerekkérdésben még nem kell véresen komolyan venni.
2014. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
46%
Én is erre gondoltam, de akkor meg az a baj, miért nem veszem komolyan, hisz ő már felnőtt, 21 éves. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy akár 2 év alatt is fordulhat vele a világ.
2014. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
89%

Mert nekünk így természetes. Pont ugyanúgy, mint ahogy másoknak az természetes, hogy nem tudnák elképzelni az életüket gyerek nélkül. Minket nem érdekel ez a lehetőség, érzelmileg a nem érint meg. Nem vagyunk karrierista pár, nem attól félünk, hogy bármit is fel kell adnunk a baba miatt, az alakomat sem féltem.

Én mindig is tudtam, hogy soha nem akarok majd gyereket. Nincs bennem anyai ösztön. Még régebben nem mondtam volna ezt ilyen biztosra, hiszen fiatalabb nők még változni szoktak ilyen szempontból. De már 36 éves vagyok és most már teljesen biztos vagyok benne, hogy a világon a legtávolabb a gyerekvállalás áll tőlem.

2014. máj. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!