Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak a barátnőm...

Miért akarnak a barátnőm szülei folyton dolgoztatni minket ha náluk vagyunk?

Figyelt kérdés
Néha meglátogatjuk őket egy napra, és mindig dolgoztatni akarnak, kerítés építés, meszelés meg ilyenek, pedig mi csak meglátogatjuk őket, hogy mi van velük a kevés szabadnapunkon.
2014. jún. 1. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
miért nem tőlük kérdezed meg és mondod ezt el úgy ahogy itt? amúgy tényleg elég gáz a vendéggel dolgoztatni... ha nincs előre megbeszélve
2014. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Mert biztos nem tudják egyedül megcsinálni, és gondolják, hogy ti tudtok nekik segíteni.
2014. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Apák természetesnek veszik azt, hogy lányuk párja segít nekik akkor ha egy munkához több férfikéz kell, mert a szűk családhoz tartozónak tartják őket, munkához való hozzáállásuk alapján messzemenő következtetéseket vonnak le a lányuk párjához. Ezt jellemzően mindig viszonozzák is, valamilyen módon.


A gondolatmenet kb.:

Ha egy férfi lányom megbecsüli, akkor megbecsül engemet is, ha igen, akkor örömmel segít mikor segítségét kérem. Ha meg nem, akkor az vagy engem nem tisztel, vagy egy lusta disznó.

2014. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván az ő kevés szabadnapjukon is van mit csinálni.Ha herére volna szükségük gondolom méhet tartanának.Nem is értem miért kérdés ez a kisdobos ahol tud segít.
2014. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
hát van aki tulzásba viszi pl szomszédba meloztam ! meg jött a lánya meg a pasija ! ép hogy csak be mentek srác már szolt az apos hogy gyere ki segiteni ! srác kb 16 volt ..
2014. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván az apuka így akarja próbára tenni a lánya párját, ez is egy belekötési alap. Nálam ugyanez volt, az apósjelölt folyton játszotta a tököslegényt, hogy ő mindenhez ért(aztán meg mindent jól el is rontott), én meg ha meg merészeltem jól csinálni az őáltala épp kitűzött "próbatételt" akkor még jobban megutált. Akkor volt boldog, ha valamit elrontottam.

Ennek az lenne az etikai menete, hogy megkér titeket, nem tudnátok-e segíteni, nem pedig automatikusan befog titeket. De azt sem állandó rendszerességgel, hanem néha-néha. Különben meglehetősen bunkó dolog.

Szerintem jobb, ha inkább kerülöd az apósjelöltet, én is végül ezt tettem. Ha háborút akar mindenképp, ám legyen.

2014. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez nem feltétlenül teszt. Valamelyik családban (főleg falun) ez alap, valamelyikben nem, ez ilyen egyszerű.

Én pl. úgy nőttem fel, hogy a nagyszüleim 300 km-re éltek tőlünk. 1-2-3 havonta látogattuk meg őket egy-egy hétvégére és jó eséllyel azt is végig dolgozták a szüleim. Apu a ház körül segített, renovált, amit kellett, anyu főzött, takarított, vagy amit már a mamám nem tudott megcsinálni. Mi gyerekek gazoltunk, vagy éppen legeltük a szezonális termést (epret, meggyet, barackot szedtünk, stb.)

Ha kellett a kertben segítettek, ha kellett kerítést festettek, ez volt a természetes, nem az, hogy vendégségbe, pihenni megyünk oda.

Ezzel szemben (én is falun nőttem fel) édesanyámék soha ki nem nyitnák a szájukat, hogy miben kell nekik segítség, én viszont alapnak tartom, hogy a nagyobb munkák gyorsabban mennek, ha több kéz van. Miért ne csinálnánk meg most seperc alatt?

A párom szülei is dolgoztatós fajták. Egy bizonyos fokig nem tartom ezt problémának. Mi HAZA megyünk a szüleimhez, nem vendégségbe. Nem vendégek vagyunk, akiknek körbe kell nyalni otthon a popóját, a szüleink pedig egyre idősebbek, egyre több segítségre lesz szükségük. Ki segítsen, ha nem mi?

2014. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

4.

Te normális vagy? Milyen heréről beszélsz, külön laknak, dolgoznak. Van egy kevés szabadidejük, hadd ne kelljen már akkor is dolgozniuk, látogatni mentek, nem segédmunkába. Beszéljétek meg velük, hogyha segíteni kell, ok, megbeszélitek, de ez ne legyen általános, mert a végén nem lesz kedvetek csak telefonálni.

2014. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

asszem neked nincs még lepukkant birtokod. majd később, ha megöregszel, de viszed valamire, akkor látni fogod, hogy milyen nagy segítség egy erős fiatalember.


egyébként nem véletlen, hogy nem ül le veletek csacsogni..munka mint a tenger.

2014. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Családhoz jobbára nem vendégségbe megyünk (pláne nem anyóshoz-apóshoz), nem várjuk el, hogy kiszolgáljanak minket, elénk tegyék a frissen sült húst és a többi. A családban kivesszük a részünket a munkából, nem pedig heverészni megyünk oda. Nálunk legalábbis így szokás. Persze ez neveltetés kérdése. Én, ha megyek a párom szüleihez, akkor az a minimum, hogy az ebéd elkészítésében segítek nő létemre, utána pedig segítek rendet teremteni. Ha hozzánk jövünk, akkor pedig adott esetben a párom segít az édesapámnak a férfimunkában. Égne rendesen a pofám, ha a párom csak jópofizni akarna, amikor nálunk van, de kettőt nem tenne odébb.
2014. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!