Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jövőképe a külföldön élő...

Mi a jövőképe a külföldön élő magyaroknak?

Figyelt kérdés

Végülis két forgatókönyven látok a kivándorolt fiatalok számára:


1) 65 éves korukig (ha megélik) alkalmazottként robotolnak napi 10 órát, gyerekeik ott nőnek fel, jó esetben megélhetik az unokázást. Saját házuk sosem, vagy csak 30 év múlva lesz (akkor meg már minek). Viszont lesz vagy 100M+ "holttőke" megtakarításuk a bankszámlán (ami nyugaton kevés egy házhoz, vállalkozáshoz) és anyagilag gondtalan nyugdíjaséveik (ismétlem, ha megélik), és jó színvonalú egészségügyi ellátás. Gyerekeik közelében maradnak, akik már integrálódnak a kinti társadalomba (míg a fiatalok mindig kinézett külföldiek maradnak)


2)Keményen dolgoznak, későn vállalnak családot, lehúznak mondjuk 10-15 évet, félretesznek mondjuk 60M-t. A gyerekek max. 10 évesek, addigra megtanulták az ország nyelvét. Aztán visszaköltöznek Mo-ra. Vesznek belőle 5 lakást pesten, felújítják, bérbeadják. Ők maguk vidékre költöznek, kiegészítő jövedelemként tanítanak, gazdálkodnak. Maguk urai, van több szabadidejük élni, bepótolni a külfölddel járó lemondásokat. A gyerekeik még be tudnak integrálódni a magyar oktatásba, társadalomba. Viszont félő,hogy 10 év múlva a gyerekeik mennek vissza külföldre, mert Mo-n nem tudnak megélni és kezdik elölről a szüleik életét, annyi könnyebbséggel, hogy a nyelvet beszélik ugyan, viszont már semmi kötődésük az országhoz, hiszen fiatal éveikben kimaradtak ott mindenből. Jó esetben az addig nyugdíjas szülők is visszaköltöznek velük, aztán a minimális nyugdíjból valahogy eltengődnek, de legalább nem esik szét a család.


Kíváncsi vagyok, van-e 3. út? A szempontjaim azok, hogy biztosítva legyen:

- a család összetartása, közelben maradása, a gyerekeknek legyenek nagyszülők a közelben, a nagyszülőknek legyenek unokák, stb.

- anyagi biztonság gyerekeknek és szülőknek is


Úgy is kérdezhetném, hogy akik külföldön dolgoznak, mit csinálnak majd, ha 50 éves koruk után nem kapnak munkát, de még hiányzik 15-20 a majdani nyugdíjkorhatárig? Akkor nem marad más, csak az egyes opció. Végülis ezért települ Mo-ra sok holland, német,svájci 50 évesen, mert hazájában már nem tud megélni, a nyugdíj meg még messze van.


Vagy valamit rosszul látok?


Persze, aki Mo-n marad, annak még ez a dilemmája sincs, de ott is jogos a kérdés: mihez kezdenek azok, akik egész életükben alkalmazottak voltak és 50 éves koruk után már nem találnak munkát?


2014. máj. 29. 12:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van. Mi ez a saját ház probléma? Magyarországon valóban volt 40 év, míg az emberek fejébe verték, hogy "öröklakás" kell - bár hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy akkoriban is bizony működött az önkormányzati lakásbérlet, ráadásul jól, sokan nem is törekedtek itt sem az "öröklakásra". Persze manapság, amikor a piaci bérleti díjakat Magyarországon a nagy többség vagy nem tudja kifizetni, vagy csak nagy lemondások árán, akkor megint erősödik a vágy, hogy saját lakástulajdonban éljenek az emberek. Viszont a külföldi bérlemény rendszert úgy képzeld el, hogy egy könnyen kifizethető dologról van szó, nem terheli még egy takarító bérét sem annyira, míg itthon egy takarítói fizetés valóban a lakbérre sem elegendő. Aki pedig bérleményben él huzamosabban itthon, annak megtakarításai nem nagyon vannak, míg tőlünk nyugatabbra lévő országokban a lakásbérlés egyáltalán nem akadályozza azt, hogy pénzbeli megtakarításaink legyenek.

Nem értem, hogy 50 éves kor után mért ne kellene a dolgozó. Lehet, egy nagy cég a fiatalokat veszi inkább fel, mert hosszútávra tervez, de ez nem jelenti azt, hogy ha betölti az 50-et, akkor majd létszámleépítés keretében elsőként kerül utcára, ami ugyebár itthon általános. És ha még a cég csődje, vagy egyéb olyan ok miatt, ami nem a dolgozó korával függ össze, munka nélkül is maradna, jó eséllyel talál ismét munkát, nem utasítják majd el a kora miatt azon nyomban, ahogy itthon tennék - mert lássuk be, itthon jobb esélye van a startkártyásnak, akinek tv. szerint kor alapján kevesebb szabadság jár, stb stb stb.


Nehéz, de a kérdést ne az itthoni helyzet alapján fogalmazd meg, hanem próbálj az adott ország körülményeinek megfelelően gondolkozni.

2014. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahany ember, annyi eletut, eletcel, jovokep. Akar kulfoldon, akar Magyarorszagon el, teljesen mindegy. Mindenkit mas motival, mashogy hasznaljak ki az emberek a lehetosegeket, sot, a lehetosegeik sem egyformak. En pl. Londonban elek, vezeto cukrasz vagyok egy eleg jo hiru helyen, a ferjem pedig pincer egy muzeumi kavezoban. Mindketten magyarok vagyunk, 2 gyerekunk van (itt szulettek), ovodasak es eszunkben sincs visszakoltozni Magyarorszagra. Sajat ingatlanunk nincs, nem is akarunk, autonk viszont van. Mi sajat vallakozast szeretnenk inditani, nem biztos, hogy Londonban, de valahol a kornyeken. 30N 32F, en 9 eve jottem ki, a ferjem pedig 11, itt ismerkedtunk meg.
2014. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!