Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a külön...

Mi a véleményetek a külön kasszáról ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Röviden:

Párommal és a kislányunkkal albérletben élünk. Ő segélyt kap plusz a családi én gyedet kapok a kicsire.

Megoldható így a külön kassza?


2014. máj. 28. 11:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Mire költesz, ami ennyire szúrja a szemét?!

A többi gondolatot kifejtették előttem.

2014. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mi kajára sem költünk sokat, havi 20000-ből megvan.
2014. máj. 28. 12:18
 13/25 A kérdező kommentje:
11. Szeretnék ruhákat ilyesmiket venni. Párom mamájának boltja van így ő ingyen kapja a ruhákat.
2014. máj. 28. 12:20
 14/25 anonim ***** válasza:
#10: Nem tudja mindenki, mert sok helyen igenis magas a rezsi (hát még, amikor a fűtésről van klímáról van szó). A bérleti díj pedig pláne. Igazából mindez igencsak változó.
2014. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Havi 20 kaja 3embernek.

Napi 200ft fejenként?


Mit szeretnél venni,amit ő nem?

2014. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Párod anyja miért nem ad ruhát neked is? Az én párom anyja is hoz ruhákat, mindketten kapunk ingyen, ráadásul a méretemre igazítja. Kedvelem nagyon, nemcsak emiatt :) Utálok ruhákat venni.


Egyetértek a többiekkel, ennyi pénzből ne ugráljatok, csak a szükséges dolgokat vegyétel (akár ruhát is, ha valóban kell). Ha véletlenül marad valami, akkor tegyétek félre. Szörnyű megtakarítás nélkül élni, bármi jöhet.

2014. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem az anyja hanem a nagyanyja. Azt mondja, ha ruhát akarok akkor fizessek érte mert nem vagyok közvetlen családtag. Amúgy anyósom szokott kaját küldeni, így ritkán főzök.
2014. máj. 28. 12:30
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy havi húszezer hogy jön ki hármótokra, vagyis az étkezésekre? Vagyis vélelmezem, hogy kicsi a babó és anyatejes, vagy már legalább 1 étkezés ki van váltva... Mit esztek a fényen kívül?

Én ebben az esetben inkább borítékba raknék havi 1-2 ezret, ahogy olvasom, azért jut is marad is.

Ruhákat lehet a turiból, pár százért venni. Csak ugye nem említed, hogy milyen ruhákat, mert nem mindegy, hogy turiból veszel ötezerért több darabot, vagy ugyanannyiért egy darabot. :)

2014. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja így már értem. (húszezer kosztpénzt). DE... Ugye akkor is szorgalmazni fogod a külön kasszát, ha elmegy a párod dolgozni, neked még jár x hónapig a GYED, utána a GYES+csp. Neki meg a fizetése.

Hm?!

2014. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

Jó! A rezsi és a kaja aránya akkor nincs így,ha a fizetés kevés és kajára nem jut,de amúgy bizony több lenne,ha az étkezés is megfelelő lenne.


1 hónapban 1x megyek az Auchanba vásárolni és ott hagyok 40-45 ezret,de abban van hús,zöldség,pelenka,mosószer és tényleg csak az ami kell.Édességet,chipset, üdítőt sosem veszek,max sütéshez hozzávalót.

Ezen felül majdnem minden nap kell kenyér,felvágott,zöldség vagy gyümölcs és heti 1-2 alkalommal 3-4 doboz sör a páromnak. Nem sajnálom tőle,bőven meg is dolgozik érte.Amúgy 4 fős családról van szó,két kisgyerekkel. Ez átlagban napi 1000 Ft simán,tehát havi + 30-31ezer Ft. És ez csak ami felttétlennül szükséges.Nincs benne a gyerekeknek egy-egy csoki vagy fagyi. És hirtelen fellépő kiadás.

2014. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!