Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a külön...

Mi a véleményetek a külön kasszáról ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Röviden:

Párommal és a kislányunkkal albérletben élünk. Ő segélyt kap plusz a családi én gyedet kapok a kicsire.

Megoldható így a külön kassza?


2014. máj. 28. 11:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy családban miért kell külön kassza?
2014. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, így meg különösen hogy egyikőtöknek sincs normális keresete.

Miért akartok külön kasszát?

2014. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Külön kasszának csak ott lehet értelme, ahol a felek nagyjából ugyanúgy és elég jól is keresnek.


Ott, ahol az összes bevétel közösbe dobásával és csak a szükségesekre való költéssel is nullára jönnek ki, NEM működhet!

2014. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A párom mindig veszekszik, hogy költöm a pénzt. Akkor így az én pénzem szabadon költhetném.
2014. máj. 28. 11:38
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Aligha. A külön kassza nem azt jelenti, hogy a te pénzed csak a tiéd és arra fordítod, amire akarod.


Nem. Hanem azt, hogy a közös költségeket felesben vagy jövedelemarányosan fizetitek és a FENNMARADÓVAL rendelkezel szabadon!


Aligha hiszem, hogy gyedből és segélyből a közös költségek (albérlet + rezsi + étkezés + megtakarítás váratlan kiadásokra) még marad valami.

2014. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy segélyt és egy gyedet hova a fenébe akarsz szabadon költeni, az albérletre meg a rezsire elmegy.
2014. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Az albérlet rezsivel együtt 30000 forint. A többi pénz az megmarad.
2014. máj. 28. 11:57
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Szép kis albérlet lehet ennyiért, de ezt most hagyjuk.

Mennyi pénz marad?-hisz még venned kell kaját, pelust, tisztítószert, tisztálkodószert, ruhát. Túl sok nem hiszem hogy marad, azt tedd el takarékba, nem kell elkölteni az utolsó fillérig.

2014. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Őszödi Ferenc ***** válasza:
93%

- "párommal"

- kisgyerekkel

- albérletben

- segély

- családi pótlék + gyed

Szerintem vegytek még fel egy személyi kölcsönt is. A külön kassza természetesen megoldható, ha ez az óhajod.

2014. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Jó,most nagy a szám,mert én vagyok itthon gyesen,de eddig fel sem merült,hogy külön kassza. Amíg dolgoztam is egy számlára ment minden pénz,de így,hogy gyed után gyest kaok sincs másként.


De igaza van az egyik válaszadónak. Kevés pénzből különcködni nem épp ideális. Ahol keres mindkét fél minimum 250-et talán elhiszem,bár akkor sem különcködnénk,hanem közösen félreraknánk.


Sosem a rezsi a sok,ezt mindenki tudja,hanem az élelem. Az viszi el a háztartásban a legtöbb pénz. Mi nem élünk albérletben,de a teljes bevételünk (csp,gyes.fizu) 200ezer és így is szűkös...

2014. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!