Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek az oka? Apakomp...

Mi lehet ennek az oka? Apakomplexus vagy csak érettebb vagyok?

Figyelt kérdés

Már 10-12 éves koromban is a 18-20 éves fiúkat néztem mert ők tetszettek. És ahogy nőttem úgy ment feljebb a kor. Leginkább neten beszélgettem fiúkkal, de akkor is 20-25 év közöttiekkel és egy idő után már 25-30 közöttiekkel. Kapcsolatot se akartam olyannal aki 20-22 év alatti és összejöttem egy 28 éves fiúval. Úgy érzem, hogy ő az hozzámvaló értelmileg és érzelmileg. El se tudom magam képzelni egy velem egykorúval. Nekem vannak terveim a jövőre nézve és azt hiszem ezt csak idősebbekkel tudom megvalósítani. Azt mondták nekem mindig a fiúk akikkel beszélgettem, hogy a gondolkodásom 5-6 évvel idősebb mint én. A barátom előtt is egy 25 éves fiúval beszélgettem hónapokig. Arra gondoltam, hogy talán igazuk van másoknak és érettebb vagyok, viszont láttam ezeket az apakomplexusos dolgokat és apukám kiskorom óta rengeteget van távol. Kamionos külföldön. Hiányzott már nekem egy férfi. Már akkor is izgatott voltam és boldog ha egy nálam minimum 10 évvel idősebb férfi volt mellettem akivel beszélgettem vagy valami. Talán ez tudat alatt van így? Mit gondoltok erről?

17L


2014. máj. 22. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésed eleve tévedésen alapul, mert azt engedi feltételezni, hogy a 4-6 évvel idősebb férfiak iránti szexuális vonzódás vagy egy betegség tünete, vagy az érettség jele.


Egyik sem!


Apakomplexusnak a 10-15-20 évvel idősebb férfiak iránti érdeklődést nevezzük elsősorban.


Az érettség pedig semmilyen szinten vagy jellemben nem függ össze azzal, hogy kivel kívánsz szexuális vagy élettársi kapcsolatot létesíteni.


Az én meglátásom inkább az, hogy elsősorban a kifejezetten gyerekes, biztonságra/komolyságra vágyó lányok vonzódnak a pár évvel idősebb fiúkhoz, mert bennük vélik megvalósulni azt, ami magukból igazából hiányzik: terveik vannak - de még nem valósultak meg. Az idősebb félnek pedig már sokszor kialakulófélben lévő egzisztenciája vagy megalapozott élete (befejezett tanulmányok, munkábaállás) van, amire ők is vágynak a jövőre nézve. Magyarán nem elsősorban az idősebb partner, hanem az élethelyzet/szituáció az, ami kecsegtető vagy érdekes számukra.


Ettől még nem érettebbek azonban a korosztályuknál, csak máshol keresik az önigazolást.

2014. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem nevezném apakomplexusnak, ha egy huszonévessel jársz. Majd ha egy negyvenessel.
2014. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is ugyanezt érzem. Az 20onévesek éretlenek, könnyebben otthagynak egy kis kaland kedvéért, megbízhatatlanok...nekem volt velem egykorú barátom, de nem volt az igazi enyhén szólva. Állandóan más lányokat nézett mellettem, szerintem a közeledést se utasította volna el, de az ismerőseim körében is ezt látom inkább. Jó, biztos sokan nem ilyenek, de úgy latom ez a nagy átlag. Viszont most egy idősebb barátom van, és tökéletes a kapcsolatunk! Sokkal érettebb, teljesen más a gondolkodásmódja, máshogy viszonyul a dolgokhoz. 20/L
2014. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-nél a pont!
2014. máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon-nagyon érett vagy!! Vagy talán mégsem???
2014. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

hogyha a válaszra érdemben kíváncsi vagy, akkor javaslom, hogy menj el pszichológushoz, ő majd meg tudja neked mondani, hogy apakomplexusos van-e vagy sem. egy pársoros leírásból ilyenre nem lehet következtetni, nem ismerünk téged.


az én tapasztalatom egyébként az (ismétlem, nem ismerlek, nem tudom, rád igaz-e), hogy általában akik hangoztatják magukról, hogy ők sokkal érettebb gondolkodásúak, azokra ez egyátalán nem igaz.

20L

2014. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kinek mi jön be. Én 14 évesen 19 évessel jártam. 17 évesen volt egy 36 éves pasim is... Mondjuk az durva volt, de főleg az, hogy én untam meg és raktam ki. 19 évesen egy 25 évessel szakítottam, mert gyerekesnek tartottam. 20 évesen megismerkedtem egy 30 évessel, 25 évesen hozzámentem, nekem ez így tökéletes. Logikusan gondolkodva idősebbet nem szerettem volna, pl. gyerekvállalás miatt, azért ne egyszerre legyen a gyerek ballagása apa nyugdíjba menetelével, de ha most fel kellene sorolnom pl. szexi színészeket, kapásból 50-es pasik jutnának eszembe. Nekem valahogy ez tetszik. Ízlés kérdése.

Amúgy nekem apám jó apa, meg ott is volt mindig. Ez hülyeség ez az apakomplexus. Ezt többnyire az idősebb nők mondják, akiknek csípi a csőrét, ha az ő korosztályuk valami fiatal csajt szed össze, vagy a fiatal fiúk, akiket az bosszant, hogy helyettük idősebbet választott a csaj. Hát na. Ez már ilyen szitok szó lett, mindenre ráfogják.

2014. máj. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!