Hiheto tortenet?

Figyelt kérdés

2 eve vagyunk egyutt a parommal. Spirallom van, de igy teherbe estem. Megtartani nem szeretnem. A parom nagyon vallsasos es az abortusz ellenzi. Ket dologra gondoltam a, elvetettem es azt mondom e.u verzek (pl.ciszta) ezt lattom jobbnak mert nem okoznek neki akkori fajdalmat b, elmondom, hogy terhes vagyok de nem tarthatom meg a spirall miatt mert nagy valoszinuseggel betegen szuletne.

Melyik a hihetobb?


2014. máj. 22. 14:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

Kérdés:

Spirál mellett teherbe eshettem-e? Hogyha terhes lettem a gyermeket megtarthatom-e, nem jelent-e veszélyt a spirál a terhesség kihordásában?

Válasz:

Néha, igen alacsony százalékban spirál mellet előfordul terhesség. Ezt ultrahang vizsgálattal lehet kimutatni.

A spirál melletti terhesség kiviselését csak akkor tudjuk nyugodt szívvel tanácsolni, ha

1. a spirál kilökődött,

2. annyira lecsúszott a méhnyakba, hogy nem is érintkezik a petével. (Mindkét eset nyilvánvalóan előbb jön létre, és az anomália az oka magának a teherbe esésnek.)

2014. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Ne orosz rulettez a saját gyerekeddel. Vetesd el, a párodnak meg mond el az igazat. Így lesz egyedül tiszta a Te lelkiismereted.

Elég nagy lelki teher egy abortusz, ne tetézd egy hazugsággal is.

2014. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges hazudnod. Mondd meg, hogy elég nagy a valószínűsége a károsodásnak, így jobb lenne, ha nem most válnátok szülővé. Nincs ebben semmi, amiért hazudni kéne.
2014. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem gondolod, hogy ezt inkább a pároddal közösen kellene megbeszélnetek? Úgy írsz, mintha ez egyedül a te döntésed lenne, pedig az a baba ugyanannyira a párodé is, mint a tied. Nem itt kellene idegenektől kérdezősködnöd, hanem a pároddal kettesben leülni és átbeszélni ŐSZINTÉN az egészet.
2014. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem merném vàllalni! Mondd el mindenkébb a pàrodnak hogy el szeretnéd vetetni, ne hazudj!
2014. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha vaalki ,,vallasos, az nem szexel eskuvo elott es foleg nem vedekezik abortativ eszkozzel.

A spiral megakadalyozza a beagyazodast tehet abortalja a megtermenyult petesejtet ez elet ellenes es vallas ellenes.

ebbo lazt szurom le a parod egyatalan nem hivo ember.

2014. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is mondd el neki, hogy teherbe estél, de félsz, hogy beteg lenne a baba, ráadásul egyáltalán nem szeretnél még gyereket, ezért védekeztek. Ha nem tetszik neki, én akkor is elmennék abortuszra, mert egy gyerek elsősorban az én életemet és testemet befolyásolja, és csak utána az apáét, így a végső döntés az enyém. Igazából ebben a kérdésben nincs arany középút, ha a barátod nincs veled egy véleményen, akkor csak az egyikőtöknek lehet jó.
2014. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
65%
Kegyes hazugság nincs. Az van, hogy egy kapcsolat nem jól működik és nem lehetsz őszinte. Sajnos itt ez áll fent, hiába szépítesz. Egyébként érdekes, hogy a párod abortusz ellenes, amikor a spirál köztudottan a már megfogant életet nem engedi beágyazódni tehát mesterséges vetélést idéz elő. Ez hogy fér bele a párod hitébe? Mindenképpen őszintén beszélj vele, mert ha már most elkezded a hazudozást, akkor borítékolni lehet a rossz házasságot. Amúgy meg milyen keresztény az, akit kímélni kell az igazságtól? Gyenge, törékeny? Azt hittem a hit erőssé tesz és segít. Vagy mégsem?
2014. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!