Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol hibázom? Vagy túlzottak...

Hol hibázom? Vagy túlzottak az elvárásaim?

Figyelt kérdés

A sógornőm mindenkit kritizál a háta mögött, de szemébe alig mondja meg bárkinek is, hogy mi baja velük. Sokszor nincs is baj az illetővel, de ő kitalál problémát, csakhogy mindenkit szidhasson. Anyósomékat is szidja, nem csinálnak jól semmit szerinte, pedig a csillagokat is lehozzák neki.

Ők nem segítenek soha anyósoméknak, mi amikor tudunk és szükség van egyből ott vagyunk és mindig segítünk, de ők (anyósomék) minket csak ritkán. Azt a bánásmódot kapjuk amit a viselkedésük alapján a sógornőmék érdemelnének.

Én is elkéne kezdjek rosszféle lenni? Vagy miért nem tudnak velünk is kicsit másképp viselkedni?

Amúgy sokszor az az érzésem, hogy másokat is megtéveszt a mézes-mázasságával, mert annak ellenére, hogy nekem szapul mindenkit, és mindenkiről kitalál rossz dolgokat, és terjeszti, azok az emberek általában vele kedvesek és mintha jobban elfogadnák. Nem látnak túl azon, hogy milyen valójában. Én az őszinte, tiszteletbeli tulajdonságommal nem érem mindezt el. Nagyon rosszul esik. Én hittem abban, hogy mint a mesében a rosszakat valahol csak megtanítja az élet, hogy nem jól csinálják. De most pont az ellenkezőjét látom és érzem.

Nem tudok elkezdeni kritizálni, hazudni és álmosolyokkal hódítani. Hogy tegyem túl magam rajta? A férjemnek is szerintem lassan fárasztó az érzelgősségem, mert sokszor egy idő után már betelik a pohár nálam is és ki kell panaszkodjam magam.


2008. júl. 28. 21:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy ha vmit anyóom meglát nálunk egyből vesz nekik is, de fordítva nem így van. Csak annyit szeretnék, hogy legalább egyformán viselkedjenek velünk.
2008. júl. 28. 21:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de ez nem fog változni. Fogadd el így. Ha nem megy szakítsd meg vagy ritkítsd a kapcsolatot, hogy kevésbé érjenek ezek a dolgok.
2008. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy ideig meg tud téveszteni másokat az ál-kedvességével, de egy idő után nekik is elkezd majd másokat kritizálni, és hamar átlátnak majd rajta. Ha pedig nem, akkor az az ő bajuk. :)

Anyósodél elfogultak a lányukkal, ők talán már észre sem viszik ezt a tulajdonságát.

Próbáld meg túltenni magad ezen, és kevesebbet foglalkozni a sógornőddel. Anyósodnak pedig meg se említsd, hogy úgy érzed igazságtalanok, mert ezzel csak magadnak ártanál.

2008. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A sógornőm sem a lányuk, a menyük. Elnézést, nem voltam elég konkrét.

Köszönöm a válaszokat.

2008. júl. 29. 01:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!