Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy ő...

Szerintetek normális, hogy ő is így szólítja?

Figyelt kérdés
A sógornőm (férjem nővére) és én egyszerre szültünk. A gyerekek most 2 évesek. Mivel férjem szülei már nem élnek, a sógornőm párjának a szülei pedig nagyon messze laknak, így a kicsinek gyakorlatilag nincsenek nagyszülei jelen az életében... Ezáltal a sógornőmnek nem sok segítsége van, így gyakran vigyázok az ő gyerekére is, mikor neki valami dolga van. A gyerekek is nagyon jól elvannak egymással így örülök is neki ha itt hagyja néha, mert az enyém nagyon eleven, és velem sokszor unatkozik (kell főznöm is, nem tudok folyton vele játszani, pedig igényelné). Anyukám közel lakik és míg a férjem dolgozik, sokszor át szokott jönni unokázni, beszélgetni hozzám. A fiam természetesen mamának szólítja, és mostanában a sógornőm kisfia is eltanulta ezt tőle. Mindig meséli, hogy jött a mama, vagy hogy fociztunk a mamával, vagy ilyesmi. Hozott nekünk a mama csokit, stb. Igazából anyukám azt mondta, őt nem zavarja, csak nemtudom, mennyire normális ez, mármint hogy szerintetek el kellene-e magyarázni egy 2 évesnek, hogy neki ő nem a mamája, vagy hagyni kell, majd nagyobb korára úgyis kitisztul? Egészséges-e (a gyerek szempontjából), ha hagyjuk ezt? Anyukám persze mindkettejükkel foglalkozik, játszik ilyenkor, de azért nyilván ő nem az unokája, tehát örökre nem maradhat ebben a tudatban a kicsi. Kellene-e már most 2 évesen ezt megmagyarázni neki, vagy majd később? (heti 2-3 alkalommal találkoznak)
2014. máj. 3. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám neki, hadd hívja mamának. Ha már úgysincs szegénykének a közelben nagyszülő, és anyukád nem zavarja, akkor miért ne?
2014. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, felesleges neki szólni.

Egyébként normális, hisz ezt hallja az unokatestvérétől, persze, hogy Ő is rászokik erre. Amúgy a mi családunkban is előfordult ilyen, az én nagymamámat a gyerekkori barátnőm is "mamamázta" ,holott még rokoni kapcsolat sem volt közöttünk. Vagy a barátoméknál is a nagyijának a testvérét is mamázta mindenki. Senki nem szólt érte eddig neki, de az én mamámnak sem.

2014. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én két évesem a szomszéd nénit hívja mamának, szerintem nincs ezzel semmi baj sem.
2014. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kellene szólni emiatt. Az öcsém a nővéremet ugyanúgy hívta mint engem, mert azt a nevet könnyebb volt neki kimondania, mégsem volt belőle semmi. A barátom pedig anyunak hívja anyukámat, mert neki jobban esett így hívnia őt, mint a keresztnevén :D
2014. máj. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!