Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy ő...

Szerintetek normális, hogy ő is így szólítja?

Figyelt kérdés
A sógornőm (férjem nővére) és én egyszerre szültünk. A gyerekek most 2 évesek. Mivel férjem szülei már nem élnek, a sógornőm párjának a szülei pedig nagyon messze laknak, így a kicsinek gyakorlatilag nincsenek nagyszülei jelen az életében... Ezáltal a sógornőmnek nem sok segítsége van, így gyakran vigyázok az ő gyerekére is, mikor neki valami dolga van. A gyerekek is nagyon jól elvannak egymással így örülök is neki ha itt hagyja néha, mert az enyém nagyon eleven, és velem sokszor unatkozik (kell főznöm is, nem tudok folyton vele játszani, pedig igényelné). Anyukám közel lakik és míg a férjem dolgozik, sokszor át szokott jönni unokázni, beszélgetni hozzám. A fiam természetesen mamának szólítja, és mostanában a sógornőm kisfia is eltanulta ezt tőle. Mindig meséli, hogy jött a mama, vagy hogy fociztunk a mamával, vagy ilyesmi. Hozott nekünk a mama csokit, stb. Igazából anyukám azt mondta, őt nem zavarja, csak nemtudom, mennyire normális ez, mármint hogy szerintetek el kellene-e magyarázni egy 2 évesnek, hogy neki ő nem a mamája, vagy hagyni kell, majd nagyobb korára úgyis kitisztul? Egészséges-e (a gyerek szempontjából), ha hagyjuk ezt? Anyukám persze mindkettejükkel foglalkozik, játszik ilyenkor, de azért nyilván ő nem az unokája, tehát örökre nem maradhat ebben a tudatban a kicsi. Kellene-e már most 2 évesen ezt megmagyarázni neki, vagy majd később? (heti 2-3 alkalommal találkoznak)
2014. máj. 3. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem soha, de soha nem szabad neki szólni emiatt. Édesanyádat nem zavarja, szereti, foglalkozik vele. Nem a vérvonaltól lesz valaki nagyszülő, hanem attól, hogy úgy viselkedik, úgy érzi magát.
2014. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a szomszéd nénit nagyiztam, egész életembe tudtam, hogy nem a nagyim nem kellett ezt külön kiemelni és semmi gond nem volt belőle.
2014. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. A mama nem attol mama, hogy verszerinti rokon.... Az en gyerekem pl a keresztanyamat is mamanak szolitja
2014. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ne szóljatok neki. Kicsi még és anyukádat nem is zavarja. Nincs ezzel semmi gond.
2014. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igazából én sem látok ebben semmi rosszat, főleg a sógornőm pörög rajta, hogy ő emiatt kellemetlenül érzi magát nagyon. Mondtam neki, hogy nem ő tehet róla, hogy az ő szülei meghaltak, és nem tud "mamát" biztosítani a gyerekének. Amúgy is érdekesek a gyerekek :) A sógornőm fia engem a saját nevemen szólít nyilván, a fiam anyának, de már előfordult, hogy mikor a fiam hisztizett, én meg tüntetőlegesen "nem figyeltem rá", mert már kicsit túlzásba vitte a cirkuszt, akkor a keresztnevemet kiabálta! :) Ez is normális lenne? (első gyerekes anyuka vagyok, még újak ezek a dolgok :D)
2014. máj. 3. 19:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Neki a "mama" szó semmit sem jelent, azért hívja így, mert ezt hallja, és olyan neki, mintha ez egy név lenne. Kicsi még ahhoz, hogy a családi kapcsolatok megnevezésén gondolkodjon.

Nem kell szólni neki!

2014. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%
Én a volt csajomat hívtam anyunak.
2014. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavar senkit, tehát sem anyukádat, sem a sógornődet ,akkor nem hiszem,hogy szólni kellene.


Később egyértelmű lesz számára.

Illetve szerintem ha bárki el szeretné ezt mindenképp magyarázni az a sógornőd legyen.

2014. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ő még kicsi ahhoz, hogy elkezdjétek magyarázni neki a családi kapcsolatokat, összefüggéseket. Minden magyarázattal megzavarjátok a kis lelkivilágát. Majd amikor már egyre többet tud a világról, saját maga is rájön az igazságra. De miért ne lehetne neki egy pótnagyija?
2014. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

Az én fiam mindig a keresztnevemen szólít pedig már lassan 22 éves. Amióta beszélni tud én Linda vagyok neki.. Engem sosem zavart, és soha semmi hátránya nem volt belőle.

Mamának meg a nagypapája élettársát hívja, pedig semmi rokonság nincs köztük.. Tudja pontosan, hogy nem az igaz nagyanyja, már kicsinek is tudta, de imádja..

2014. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!