Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kis család vagy nagycsalád?

Kis család vagy nagycsalád?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, mik az előnyei és mik a hátrányai a kis családoknak és a nagy családoknak?

2014. máj. 1. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Kis család. Ott mindenkire jut - normál esetben - elég idő, pénz és hely is.


Egy nagyobb családban (4 vagy több gyerek) már ritkán valósul meg, hogy minden gyerekre egyaránt időt tudnak fordítani a szüleik, mindegyiknek külön szoba jut tinikorára, és elég pénz is akad arra, hogy ne szenvedjenek hiányt semmiben.

2014. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

# 9/10

Terhes nőt nem lehet kirúgni ha szülésről szülésre megy 10 évig is lehet úgy munkaviszonya hogy egy percet sem dolgozik. Főleg nem közalkalmazottat.

2014. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
7: most várja a negyedik gyereket... folyamatosan szül, betölti a kettőt a gyerek, jön a következő... mivel az elsővel jogosult volt gyedre, és pedagógusként azóta is megvan a munkahelye, folyamatosan jogosult a gyedre.
2014. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
Én ezt egy hülye kérdésnek tartom,már bocsánat.Szerintem ez egy teljesen egyéni dolog és nagyon sok mindentől függ.Legfőképpen:szülők hozzáállása,türelme (én most várom a második gyerekemet,és tudom,hogy nem lesz több,szimplán,mert nem vagyok olyan típus),anyagi helyzet,lakás stbstb.
2014. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%
Kis család nekem mindenképp!
2014. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Én jobban örültem volna, ha kicsi családom lenne. Már gimis koromban éreztem így. Hogy miért? Mert azt tapasztaltam, hogy hiába vagyunk egy nagycsalád, nem volt valami szoros a kapcsolatunk - Csak a nagyszüleimmel (ők már nem élnek), szüleimmel, tesómmal, nagynénivel és unokanővéremmel. A többi rokonnal meg is szakítottam a kapcsolatot 24 évesen. foglalkozzanak a saját problémájukkal és a másik unokatesóm hülyegyerekeivel, akik nagyon el vannak kényeztetve.


Most 28 éves vagyok és megismerkedtem egy sráccal, akivel jó barátságot kötöttem. Tényleg nincs köztünk szerelmi kapcsolat! A családja befogadott engem. Annyira rendesek, hogy megszerettem őket.

2014. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem értek egyet az elsővel a nagycsalád csak papíron szép.

Nekem vannak nagycsaládos ismerőseim pontosabban azok gyerekei és pont hogy agyukra megy h sose hangyák egyedül őket nincs magánéletük. Nincs meg az a szabadság ami a kis családba h ha nettezni akarok akkor ott a gép bármikor.


Általában 1 max 2 számítógép van és azokhoz is sorszámot kell tépni, tv, dvd detto. De mondjuk h ez nem mindenkinek fontos ok.

Nyaralás általában nincs vagy nem olyan mint egy 2 gyerekes családba.

Pl még a kétgyerekes elmegy nyáron Horvátországba a családdal. Addig a nagycsaládos max a Balatonra.


Továbbá kajából, ruhából , szórakozásból, egyéb cuccokból se engedhetnek meg annyit v olyan minőségűt mint a kis családok. Mert több a kiadás, de a bevétel jobban megoszlik.

Nem beszélve arról hogy több a rezsi több kaját kell venni több energia fogy. Többet kell mosogatni mosni takarítani, főzni, több a szemét...

Példának okáért legyen pl 5 gyereked akkor ugye haza jössz a melóból, eshetsz neki a mosatlanak, átnézheted a leckéjüket, csinálhatsz vacsorát...

Hát bocs de ez nem valami jó.


Pont h az ilyen családban felölt gyerekek akarnak majd a legjobban szinglik lenni mert h gyerekkorukban annyi mindenről le kellet mondaniuk és felnőttként ezt beakarják majd pótolni. És általában nem vállnak gyereket vagy max 2-t. Nagy családosnak nem lesz nagy családja ezt garantálom.

Senki se élvezi ha le kell mondania a vágyairól pláne 2X.

2014. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha adottak az anyagi és lakhatási feltételek, akkor a gyerekeknek szerintem jó a nagy család.


De a nő nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerül, 3+ gyerek mellett vagy nem dolgozik, vagy a gyerekekre, háztartásra nincs elég ideje. Én ezt nem vállalnám.

2014. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%
Nekem, mint introvertált embernek a nagy család kínzás lenne. Másról nem tudok nyilatkozni, de amikor pl. calaki óazt mondja, hogy de jó, mindig van társaság egy nagyobb családban, akkor az az első gondolatom, hogy te jó ég, az agyamra menne.
2014. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem a nagycsalád elég nagy teher számomra. Ha nálunk vagy valamelyik rokonnál van családi látogatás, nem nagyon férünk el a házban. Az is baj, hogy a felük nem tartja be az illemet. Cipővel bejárkálnak a házba, nem törődnek azzal, hogy a házigazdának gondot okoznak. Engem úgy neveltek meg, hogy ilyet nem csinálunk.
2014. máj. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!