Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kis család vagy nagycsalád?

Kis család vagy nagycsalád?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, mik az előnyei és mik a hátrányai a kis családoknak és a nagy családoknak?

2014. máj. 1. 18:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

A nagy család előnye az, hogy nincs egyedül hagyva az ember. A gyerek jobban alkalmazkodó lesz, a nagycsaládokból nem szoktak mama pici fiai kikerülni, meg apuci egyetlen hercegnői. Szerintem jobb emberek lesznek belőlük.


Nem tudom, mi előnye van egy kis családnak a nagy családdal szemben.

2014. máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Én nagy családot szeretnék. A pároméknak gyönyörűszép nagy családjuk van. Sok a nagynéni, nagybácsi, unokatestvér. Segítik egymást ahol csak tudják.

Nálunk nincs testvére apámnak, csak anyumnak egy.


Én nagy családot szeretnék, legalább 3 gyereket.

2014. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Kis család mindenképp. A nagycsaládosoknál én általában az állam által eltartott gyerekekre asszociálok, lévén a nagycsaládos egy csomó kedvezményt kap, igazságtalanul. Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit fel tud tisztességgel nevelni.
2014. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

nagy családot bevállalni óriási kockázat

válás esetén egyenlő a nyomorral


de valahogy az ilyenekre nem jellemző a válás, akiknek mondjuk van 5 gyereke...

2014. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

3-as. Nagyon tévedsz, hogy a nagycsaládosok sok kedvezményt kapnak. Ma már alig kapnak valamit.

A nagycsalád összetartóbb, előnye, amit az első is írt.

Abban igazad van, hogy annyi gyereket vállaljanak, amit reményeik szerint fel is tudnak nevelni. De azok a nagycsaládosok, akiknek a gyerekei ma már 15 vagy több évesek, és nehézségeik vannak, nem hibáztathatók. Amikor a gyerekek születtek, nem csak eltartani tudták őket, hanem még félre tenni is. Nem láthatták előre, hogy mára nmár megélni is alig tudnak.

2014. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
kicsi. 1, vagy max 2 gyerek. utolsónál a pont.
2014. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
közben jöttek válaszok.... szóval 3-massal értek egyet
2014. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

hiába pontoztátok le azt, aki kicsire szavaz, sajnos jórészt igaza van :(


pedagógus házaspár, 45 nm-es lakás, most várják a negyedik gyereket. Apu idén már a csk miatt egy fillér adót és járulékot nem fizet, se nyugdíjat, se tb-t, anyu a hetedik évet kezdi otthon. És most párhuzamosan gyest meg gyedet is kap majd. Biztos jól van ez így? És nem ők az egyetlenek az ismerősök között.


A férjemék hárman vannak testvérek, soha, semmiben nem segítenek egymásnak, hónapokig nem is beszélnek. NEkem nincs testvérem, ellenben nagyon jó a kapcsolatom az unokatestvéreimmel, bármikor és bármiben számíthatunk egymásra.

NEm annyira családméret, inkább családi felfogás és szokások kérdése, hogy mennyire összetartóak.


Nyilván a kicsinek és nagynak is van előnye és hátránya, de hadd döntse már el mindenki, mit szeretne és miért.

2014. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

"anyu a hetedik évet kezdi otthon. És most párhuzamosan gyest meg gyedet is kap majd. "


GYED munkaviszony után jár, nem 7 év otthonlét után.

2014. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

A gyerek jobban alkalmazkodó lesz, a nagycsaládokból nem szoktak mama pici fiai kikerülni, meg apuci egyetlen hercegnői.



Ez baromság három gyerek esetén is teljesen egyértelmű melyik volt a kicsi a nagy meg a középső.



Mindennek van előnye meg hátránya is.

2014. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!