Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Jól teszem?

Mi a véleményetek? Jól teszem?

Figyelt kérdés

A férjem egyik barátja utóbbi időben sokat jár hozzánk segíteni a ház körül. Persze nem ingyen. Múlt héten az egyik este elmentünk együtt szórakozni, a barát is hozta az élettársát. Vele (Évike) még nem találkoztunk előtte, most ismertük meg.

A férjem elég gyakran érdeklődik a barátjánál az élettársa felől. Olyanokat kérdez tőle, hogy Évike ma dolgozik -e, meg hogy mit szólt erre, vagy arra. Először úgy gondoltam, hogy csak illedelmes akar lenni, azért kérdezi. Aztán a férjem előállt azzal nálam, hogy nincs -e kedvem barátkozni az Évikével, mert szegénynek nincsenek barátnői, meg, hogy összejárhatnánk vele, meghívhatnám őt is hozzánk. Ma reggel meghallottam, mikor a férjem megint kérdezte a barátjától: -"Anya" dolgozik ma? Majd mikor észre vett, hogy mögötte állok zavartan rám nézett és elkezdett magyarázkodni, hogy "Csak megkérdeztem, hogy dolgozik -e az Évike!" Mellesleg engem hív anyának. Kezd fura lenni számomra, hogy miért érdeklődik ennyire az Évi után, meg nekem is miért erőlteti. Pár perc múlva elkértem az Évi számát a párjától, és felajánlottam, hogy elmegyek kocsival délután és elhozom hozzánk az Évikét is, még úgysem volt nálunk. Persze tudom, hogy nincs ebben semmi rossz, de valahogy rossz érzésem van az egésztől. Egyszer valaki azt tanácsolta, hogy ha valakire kezd az ember féltékeny lenni, azzal össze kell barátkozni. Mit gondoltok, jól teszem, hogy elhozom hozzánk a csajt? Igazából a férjem reakcióira vagyok kíváncsi, és azt akarom kideríteni, hogy miért is kellene nekem barátkozni ezzel a nővel.



2014. ápr. 30. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Évike túlságosan felkeltette a férjed figyelmét! Nem lesz jó vége, ha nem lépsz közbe.
2014. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, telefonról írok, és nem jött össze :-) szóval legszívesebben megkèrdezném a férjem, hogy mi akar ez lenni, de a előre tudom a választ, hogy beképzelem csak, és ne legyek paranoiás. Majd ki is bukna, hogy "jó, akkor ne barátkozz vele!" Bevallom, hogy féltékeny típus vagyok, nehezen viselem mikor úgy

érzem, hogy más nőre jobban figyel.

2014. ápr. 30. 11:22
 13/16 anonim ***** válasza:
Évike mivel foglalkozik? A férjed haverjának nincs rendes munkája ha ráér nálatok dolgozni? (Szerintem a legdurvább lehetőség: Évikét ajánlgatja a férjednek, de ezt persze ne vedd komolyan, csak vmiért egyből ez ugrott be.)
2014. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a férjed csak a barátjának akar hizelegni, huncutkodni,cukkolni, hogy lett nõ neki is?Egyébként mindenre lehet gondolni,ezért is kellene tisztáznotok egymással az félreértéseket.
2014. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem bírtam tovább, beszéltem a férjemmel. Kiderült, hogy mivel a férjem nagyon empatikus, sajnálta az Évikét. Elmondtam neki az aggodalmaimat, és megmondtam neki, hogy én nem akarok majd a jövőben holmi Évike miatt veszekedni, vitatkozni. Viszont elmondtam neki azt is, hogy én sem vagyok igazából olyan erős, mint sokan gondolják, csak én nem panaszkodom, nem sajnáltatom magam sosem, magamban rendezem el a dolgokat, én is egyedül álltam fel a nagy semmiből. Elmondtam neki, hogy nem akarom fárasztani női nyafogással, próbálok vidámnak tűnni, inkább támasza akarok lenni, mint kolonc a nyakán, de bévül a lelkem mélyén jobban vágyom a törődésre, odafigyelésre, mint az átlag, viszont nem szeretem ezeket koldulni. Ezért is rosszul viselem, ha az aki a párom, a szerelmem, a társam másra több figyelmet szentel, mint rám. Én megértem, hogy ha valaki rossz anyagi helyzetben van, hánytatott a sorsa, nem úgy sikerült a párkapcsolata, az élete, ahogy akarta, hogy gondjai vannak, én szívesen segítek bárkinek, támogatom a férjemet abban, ha segíteni akar másokon, de van egy határ... legyünk Mi az elsők, és utána csak mások. Nem akarom azzal tölteni a közös időt, hogy "szegény Évi", meg mi van az Évivel... Nekem már alapból az is fura, hogy nincsenek barátnői. Ennek bizony oka lehet, és nem akarom, hogy a férjem legyen a lelki szemetesláda, mert nekem is szükségem van rá, én kímélem, mert iszonyatosan sokat dolgozik, más ne terhelje le, ne vegye el azt, ami nekem járna, és igen is ideje, hogy önzőbb legyek. Megértette, és azt mondta, hogy nincs okom aggódni. Remélem valóban nem is lesz.
2014. ápr. 30. 14:21
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, az előző hozzászólásod teljesen olyan volt, mintha a horoszkópot olvastam volna. :D
2014. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!