Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Normális az ilyen?

Mit tegyek? Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Anyukámnál kb. 1.5 éve rákot állapítottak meg. Meg is műtötték nyomban. Előtte is sokszor mondta, hogy minden az én hibám, meg apukámé. (20éves lány vagyok.)

Amióta pedig megműtötték, mindig azt vágja a fejemhez, hogy miattam lett rákos, minden az én hibám, ami vele történik. Reméli, hogy most lelkiismeret-furdalásom van, és ha ő meghal, akkor azaz én lelkemen fog száradni. Meg, hogy majd minden ismerősének, barátjának elmondja, hogy miattam lett beteg, és miattam halt meg, hogy engem kell okolni mindenért.

Komolyan nem tudom mit vétettem (azon kívül, hogy megszülettem), hogy ezt érdemeljem?! Már többször gondoltam arra, hogy világgá megyek és lesz, ami lesz velem, akárhol jobb lenne, csak ezt ne kelljen hallgatnom. Fáj, hogy ezt vágja a fejemhez, az utóbbi 3 hónapban, nap, mint nap megkaptam, ennek eredményeként ez alatt az idő alatt több, mint 30kilót lefogytam, mert gyomorgörccsel jövök haza. Nem szeretek haza jönni, rettegek, hogy mikor kapom meg újra és újra az adagot.

Mit tegyek szerintetek? Sajnos, nem tudok elköltözni, mert még tanulok, keresetem meg annyi nincs. Rokonokhoz nem tudok menni, mert a nagyszüleim nem élnek már.


Köszi


2009. dec. 23. 21:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak. Ha tehetném elszöktetnélek és feleségül vennélek!
2009. dec. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%

23.08, off. szerintem odáig senki ne merészkedjen, hogy ki miért lesz rákos. Ha a professzor, adjunktus, osztályvezető főorvos is azt mondja, hogy ez egy összetett betegség, az orvostudomány még nem ismeri rá a választ, akkor talán a GYK-n jegyzetelgető ne vegye a bátorságot ilyen jellegű kinyilatkoztatásokra. A mértéktartás félegészség, még a betegség ellen is jó.


Kérdező, próbálj elköltözni otthonról, az se tántorítson el ha most nincs rá semmi lehetőséged, ha valamire ráteszi magát az ember és állhatatos, előbb utóbb sikerül.

Anyukádnak pedig kérd ki ezeket a sértő mondatait. Mondd el, hogy ez nem igaz, hazugság emellett még lelketlenség is ilyen kegyetlen váddal megpróbálni megnyomorítani valakit. Kérd ki magadnak nagyon határozottan.

Nekem is van olyan családtagom, akihez nincs kötődésem, nem szeretem de ha baj van megyek és segítek...mert a felelősség működik bennem. Azt gondolom, talán te is kialakíthatsz egy ilyen kapcsolatot. De mindig védd meg magad. Te már felnőtt vagy, az önvédelmed a te dolgod. Nagyon nehéz felfogni, hogy ezt pont egy anyával szemben kell érvényesíteni, de ha ez van, akkor ez van.

Rázd le ezeket a szemétségeket magadról, mint kutya a vizet (most még nem könnyű, idővel könnyebb lesz), segíts anyukádnak abban amiben tudsz és építsd ki a saját független életedet, esetleg apukád legyen a bizalmasod, ha vele olyan a kapcsolatod.

2009. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

@Kedves utolsó előtti: Igazán kedves, ezzel legalább mosolyt csaltál az arcomra. :)


@Utolsó: Igyekszem ráállni, hogy el tudjak költözni, csak ez sem könnyű. Majd lesz, ahogy lesz.

Kikérhetem magamnak a sértegetéseit, védhetem önmagam, de ő ezen még jobban elkezd ordibálni, hogy semmibe veszem, és még jobban tönkre akarom tenni, nem elég, hogy már miattam megkapta a rákot...

Még azért sem fricskázhat rám ilyet mert nem segítek neki, hiszen rengetegszer odaállok mellé a főzésben, a takarításban...

Van egy bátyám, de ő olyan, mintha nem is lenne. Kiköpött, anyukám. Ő is ugyanúgy engem okol mindenért, és velem kiabált a telefonba, ha patália van.

2009. dec. 24. 09:18
 14/14 anonim ***** válasza:
Beszéljetek az orvosával, mert lehet, hogy tud valamit kezdeni ezzel a problémával.
2009. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!