Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó, hogy szüleim a...

Miért jó, hogy szüleim a barátomat (őket idézve) az úrifiús kisugárzása miatt ítélik el?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 05:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán ha részleteznéd, mert így osztom, tényleg balf.sz kérdés!


Milyen az az úri fiús kisugárzás? Büdös neki a munka? Szórja a pénzt ész nélkül, csak mert van neki? Lenéz másokat, akiknek kevesebb van? Kényeskedik, affektál, sznobként viselkedik? - Kb. erre asszociálok. Ezek egyike se pozitív, érthető lenne, ha emiatt nem kedvelnék.

2014. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
???
2014. ápr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező kevés az információ. Ennyiből nem tudunk meg semmit.
2014. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
MIlyen az úrifiús kisugárzás???
2014. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
69%

Miért lenne az jó? vagy kinek?

Én ezt tapasztaltam. Anyósomék nem akarták emiat hozzámadni a lányukat. Előszőr csak példálóztak. ha előttem beszéltek valakiről, akkor ilyeneket mondtak: -Nem volt az úriember, nem hordott nyakkendőt! Ez dícséret volt szerintük. Engem meg abban erősített meg, hogy bugrisok. És mindég, ha alkalmuk volt megjegyzést tettek a ruhámra. Mert gyakran nyakkendőt hordtam, és szerintük "úriasan" öltözködtem, mert nem volt kék vászon munkásruhám (régi cucban dolgoztam ha olyan munka akadt), mert talán más szavakat használtam, más stílusban beszéltem mint ők. Szóval polgári családból voltam ők meg büszke parasztok. csak az eltérő kultúrát jelzem ezzel. Tisztelem a parasztságot, apósomék is szorgalmas állandóan dolgozó emberek voltak, sőt mondhatom erejükön felül dolgoztak. És kapartak, küszködtek, de azt aki nem lapátal és villával dolgozott azt lenézték. Mert "az úriemberek csak tologatják a paírokat egész nap és kávécskáznak az irodában és nem csinálnak semmit, mert lusták dolgozni". És ez az ellenszenv emiatt irántam végig bennük volt. Később ki is mondták hogy ez a bajuk velem. Persze ha egy hivatalos levelet kaptak akkor mindjárt nálam voltak. A feleségem viszont természetével sem volt közéjük való és a rideg családja helyett nálunk érezte magát jól. Nem volt itt szó semmi nagyképűsködésről, vagy valódi lustaságról, csak ha olyan minka adódott én inkább megfizettem egy lapátos embert és az alatt az idő alatt kétszer annyit kerestem máskép.

Gondolom a te szüleid is ilyesmit látnak problémának. Ha jól kijösz a barátoddal és el tudod fogadni hogy ő olyan amilyen, ne akard a ti képetekre formázni. Ne törődj a szüleid ellenkezésével.

2014. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!