Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is mindig bele kellene...

Nekem is mindig bele kellene fizetnem az ajándékaikba?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kapcsolatom, huszonévesek vagyunk, egyelőre nem élünk együtt. Egy városban lakunk. Ebben a városban él ő az családja is, az én családom sajnos messze, az ország másik végében.


Náluk az a szokás, hogy minden névnapon és születésnapon összejön a család (a "gyerekek" párjai is), és közösen veszik az ajándékot. Pontosan 4 fő van a barátom családjában, akinek így "be kellene szállnom" az ajándékába.


Egy szál virágot, egy üveg italt, vagy egy doboz bonbont eddig is vittem, ezzel nincs is bajom. Most viszont azt szeretnék, ha én is beszállnék a kiválasztott ajándék árába is, így jó 2000 Ft-ot jelent ez minden alkalommal. (Albérletben élek, és jó 100.000 Ft a keresetem, így ez nekem nem olyan összeg, amit szórni szoktam.)

Jobb helyet is tudnék találni ilyen összegeknek is, plusz, nem is értem, miért nem elég szimplán egy szál virág. Utóbb már azt kérték tőlem (nem a barátom, hanem a többi családtagja), hogy virágot is vigyek, meg az ajándékba is adjak bele.


Pl. anyukája kitalálja, hogy egy 10.000 ft-os nadrág lesz a születésnapi ajándéka, és ezt a pénzt akarják 4-fele osztani úgy, hogy az egyik rész ebből a rám eső.


Persze engem is felköszöntenek, de engem csak 2-3000 ft-os ajándékkal, amit szintén négyen dobnak össze. Persze nem ez a lényeg, de én nem tízezer forintos ajándékokat kérek tőlük.


Bunkó vagyok, ha közlöm, hogy engem ebből az osztozkodásból hagyjanak ki?

Egyrészt nekem a 2-3000 Ft is sok pénz, másrészt, eleve feleslegesnek tartom ezt az ajándékozást. Az összejövetel jó dolog, de nem hiszem, hogy az ajándék lenne a lényeg.

Másrészt eleve azt se értem, miért kellene nekem a barátom családtagjait mindenféle ünnep alkalmából ajándékozgatni. (A felköszöntés persze rendben van, de nem hiszem, hogy 2000 Ft is feltétlen kellene mellé).


2014. ápr. 9. 12:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy bunkó, az a bunkó, aki ezt nem érti meg. Elég egy szál virág, illetve elég két puszi is vagy egy képeslap. Ha neked annyi telik, akkor annyi telik. Nem vagy mások fejőstehene, ugye?


Talán a kedves párod, aki ennek a remekbeszabott nagy családnak a tagja, talán ossza ő a pénzét X felé. Hátha egyszer végre felnő, és az egész anyuka diktálta bagázsra rávágja az ajtót, téged választ és egy normálisabb családmodellt.


És nem, nem kell beszállni, főleg úgy nem, hogy te a töredékét sem kapod vissza.


Én ezt tettem, és pontosan ugyanza volt a helyzet, mint nálatok. :)

2014. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Te jó ég... Nálunk az ünneplés arról szól, ahogy te is írod. Összejön a család, eszünk egy jót, aprósággal felköszöntjük a másikat és kész. Nem a hatalmas összedobott ajándékokról. (Ha még gyerekekről van szó, akkor megértem az ajándékozást, de íííígy egymás pénzét beosztva...)

Én a párommal beszélnék, mondja el ő a családjának, hogy ti egy pár vagytok, ezáltal kezeljenek is úgy titeket, ne mint külön álló személyeket. Ez alapján kettőtöknek kellene beszállni 2 ezer forinttal, nem neked is és a párodnak is. Így tűrhetőbb.

Nálunk is hasonló a párom családja ajándékozás szempontjából, de sosincs összedobva semmire, ha még is, akkor a párom állja általában a KÖZÖS részünket, míg ha az én családomba veszünk valamit, azt 90%-ban én állom nyilván. Mi egy háztartásban élünk, de így is ez van.

Nem tudom mióta vagytok együtt, de szerintem max neked lehetne okod megsértődni, amiért a család a pénzforrást látja benned és nem a gyerekük párját, szerelmét.

Nem szállnék így be a bulikba semmiképpen. Az éttermi kaja is olyan téma, amit komoly beszélgetés előzne meg, még nálunk is. A szüleinknek csináltunk már mi is így meglepi bulit, de egy nem túl drága étteremben is 50 ezer körül fizettünk minden alkalommal, pedig csak 8-9 fővel mentünk és nem volt nagy ereszd el a hajamat buli, csak egy szolid vacsora. Ha valaki nem érti meg, hogy ennyit nem tud az ember gyereke egyik napról a másikra kicsengetni, akkor pukkadjon meg. Mi átlagosan keresünk, de mi is tudatosan tettünk félre ezekre a bulikra pár hónapon keresztül (ami megjegyzem nem volt elvárás tőlünk).

Én azt mondom anyós pajti elvárhatja ugyan, de a párodnak kellene azt mondania és éreznie, hogy ez sok, illetve neki kéne közbelépnie is.

2014. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Nehogy adj bele. Én hasonlóképpen jártam közöltem hogy felejtsenek el.
2014. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Először is ezt még időben bekell szüntetni. Mert később csak még rosszabb lesz.Amíg mi nem laktunk együtt nálunk úgy ment az ajándékozás hogyha az én családomban volt szülinap akkor én vettem az ajándékot és együtt adtuk, ha meg náluk volt akkor a férjem fizette és azt is együtt adtuk.

Az is érdekes hogy a te ajándékod miért is kevesebb. Erre is rákérdeznék.

2014. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Náluk az a baj, hogy kitalálnak egy önállóan számukra is magas összeget - pl. az említett 10.000 Ft-ot. De 3 fele elosztani (párom, a húga, a nagymama) nem akarják, mert így sokallják az egy főre eső részt, ezért akarnak engem is bele venni.
2014. ápr. 9. 15:12
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes választ, lehet már írta valaki...Szerintem úgy elfogadható lenne, hogy te és a párod egy részt képviseltek az ajándékból. Ha pl. a párod része 5000 Ft, akkor te abba beszállhatsz, amennyivel akarsz vagy tudsz. Vagy semennyit nem adsz bele és akkor külön viszel valamit csak te az ünnepeltnek (pl. virág, csoki).


Most még fiatalok vagytok, nem éltek együtt. De mi lesz akkor, ha férj és feleség lesztek és nem lesz olyan, hogy én pénzem te pénzed? Akkor vajon hány felé akarják majd szétdobni az ajándék árát?


Nálunk egy kicsit hasonló a helyzet. Ha pl. párom édesanyjával megyünk el valahová hármasban, vagy a párom unokahúgának veszünk ajándékot közösen, akkor mindig háromfelé osztjuk. Kíváncsi leszek, hogy anyósjelöltem hogyan fog viszonyulni ehhez, ha már házasok leszünk.

2014. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os vagyok:


Egyébként nálunk is úgy van, ahogy írta valaki. Az én családomnak én veszem az ajándékot, de együtt adjuk, közös ajándékként és fordítva is így van.

2014. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jaj, ne! Ennek sajnos nincs jó vége. Nálunk ugyan ilyen anyósom. Ez megy a férjem családjában, olyan drága ajándékokkal, amilyeneket én még sosem kaptam.

Leadja a rendelést, mi meg tejeljünk:-(.

Útálom. Szóltunk már érte, de nem ért semmit. Mikor egyszer kitalálta, hogy vegyünk mosdót, s csaptelepet apósom szülinapjára a garázsba, mert ő nem szereti, hogy bejön onnan, és bent mossa a kezét, s sógorom is riadtan hívott engem, hogy ő neki se ideje, se pénze, s mi legyen. S NEKEM !!! nem is vagyok családtag, kellett kézbevenni a dolgot, elmentem a Praktikerbe, megláttam, hogy kb. 40.000 Ft volna az a kóceráj, amit ő szeretne, akkor behúztam a kéziféket, és férjemnek szóltam, hogy álljon már meg a menet! Nem járunk nyaralni, mert nincs rá pénzünk, pedig orrba szájba dolgozunk mindketten, nekem erre az anyós-hóbortra se időm, se pénzem, se kedvem nincs, nem is az én rokonom, nem vesszük meg és kész.

Nem vettük meg. Szerintem megsértődött, de leszarom. Azóta pedig direkt úgy oldjuk meg, hogy mi külön ajándékot viszünk az ünnepeltnek, szigorúan 2-3 ezer forintért.

Ja, és nekem NINCS szülinapom sem, és névnapomra is csak csokit kapok!

2014. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha valakinek ajándékot akarok adni, akkor adok, és nem kérem meg senkinek a senkijét, hogy szálljon be akármekkora összeggel. Ez bunkóság. Ha közösen találtátok ki, hogy mit vegyetek, és ezért szeretnétek összedobni rá a pénzt, az totál más kategória. Én biztos nem hagynám magam. Veszek ajándékot amit gondolok, vegyenek ők is, amit akarnak.
2014. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha pl. a párod része 5000 Ft, akkor te abba beszállhatsz, amennyivel akarsz vagy tudsz. Vagy semennyit nem adsz bele és akkor külön viszel valamit csak te az ünnepeltnek (pl. virág, csoki).


mi is pont igy csináltuk addig mig össze nem cuccoltunk.nem is értem miért kellene neked is annyit beleadni anyósjelölt ajándékába mint a saját gyerekeinek...

2014. ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!