Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is mindig bele kellene...

Nekem is mindig bele kellene fizetnem az ajándékaikba?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kapcsolatom, huszonévesek vagyunk, egyelőre nem élünk együtt. Egy városban lakunk. Ebben a városban él ő az családja is, az én családom sajnos messze, az ország másik végében.


Náluk az a szokás, hogy minden névnapon és születésnapon összejön a család (a "gyerekek" párjai is), és közösen veszik az ajándékot. Pontosan 4 fő van a barátom családjában, akinek így "be kellene szállnom" az ajándékába.


Egy szál virágot, egy üveg italt, vagy egy doboz bonbont eddig is vittem, ezzel nincs is bajom. Most viszont azt szeretnék, ha én is beszállnék a kiválasztott ajándék árába is, így jó 2000 Ft-ot jelent ez minden alkalommal. (Albérletben élek, és jó 100.000 Ft a keresetem, így ez nekem nem olyan összeg, amit szórni szoktam.)

Jobb helyet is tudnék találni ilyen összegeknek is, plusz, nem is értem, miért nem elég szimplán egy szál virág. Utóbb már azt kérték tőlem (nem a barátom, hanem a többi családtagja), hogy virágot is vigyek, meg az ajándékba is adjak bele.


Pl. anyukája kitalálja, hogy egy 10.000 ft-os nadrág lesz a születésnapi ajándéka, és ezt a pénzt akarják 4-fele osztani úgy, hogy az egyik rész ebből a rám eső.


Persze engem is felköszöntenek, de engem csak 2-3000 ft-os ajándékkal, amit szintén négyen dobnak össze. Persze nem ez a lényeg, de én nem tízezer forintos ajándékokat kérek tőlük.


Bunkó vagyok, ha közlöm, hogy engem ebből az osztozkodásból hagyjanak ki?

Egyrészt nekem a 2-3000 Ft is sok pénz, másrészt, eleve feleslegesnek tartom ezt az ajándékozást. Az összejövetel jó dolog, de nem hiszem, hogy az ajándék lenne a lényeg.

Másrészt eleve azt se értem, miért kellene nekem a barátom családtagjait mindenféle ünnep alkalmából ajándékozgatni. (A felköszöntés persze rendben van, de nem hiszem, hogy 2000 Ft is feltétlen kellene mellé).


2014. ápr. 9. 12:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Barátom anyukája utóbb azt is mondta viccesen, hogy "készíthetjük a pénztárcánkat", mert szeretné, ha az 50. születsénapja legközelebb étteremben lenne.
2014. ápr. 9. 12:47
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Hát, hú! Ebből tuti sértődés lesz, ha szólsz, így viszont benned van tüske. Mérlegelni kell megéri-e a veszekedés, vagy inkább a zsebedbe nyúlsz.
2014. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Viszont, gondolom az osszejovetel haznal van, tehat ott a kaja, pia es a munka vele. Nem is csosda, anyuka most egy etteremben akar unnepelni, nem kell foznie, sutni, takaritani.
2014. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem sem tetszene senkinek, ha szólnék. De tök fölöslegesnek tartom, ezt a 30 körben történő ajándékozást.
2014. ápr. 9. 12:55
 5/20 A kérdező kommentje:
Magával az étteremmel nincs is baj, hogy ott akarja tartani. De úgy gondolja, hogy majd "mi" állunk minden költséget, ami azért nem kevés (bár tudom, ez kereset függő).
2014. ápr. 9. 12:57
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
ha be is szállsz akkor te is kitalálhatsz egy 10 ezer forintos ajándékot magadnak.
2014. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne szallj be, de akkor el se menj.
2014. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy bunkó. Bunkóság ilyet kérni egymástól ha valaki ajándékot akar venni ne kunyerálja már előtte körbe a rokonságot.
2014. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
jézusom mekkora hülyeség ez a szokás.:S én megmondanám nekik hogy az albérlet nem olcsó és nem keresek valami jól úgyhogy ne haragudjanak de nem tudok ebbe beszállni állandóan. meg kitalálja milyen ajándékot akar és megveteti...te jó isten.
2014. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetnék el magára az összejövetelre anélkül, hogy egy X összegű ajándék árába pénzt adnék? Ettől függetlenül is mindig viszek valamit (virág, egy üveg ital vagy bonbon), tehát üres kézzel sosem megyek. Igaz, ott a családi összejöveteln én is eszem és iszom, de én is ugyanúgy vendégül látom őket étellel, mikor engem köszöntenek.
2014. ápr. 9. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!