Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a gyereketek születésekor véletlenül el lett cserélve?

Figyelt kérdés
Továbbra is azt a gyereket szeretnétek, nevelnétek sajátként, akiről eddig úgy tudtátok, hogy tényleg a saját gyereketek, vagy megpróbálnátok visszacsinálni a cserét? Röviden: az számítana, hogy ki a vérszerinti gyerek, vagy az, hogy sajátként szeretitek?
2009. dec. 19. 13:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

*orarol.


Es, ha van itt valaki, aki genetikus, akkor tisztazza a dolgot, mert ez engem is elgondolkodtatott :)

2009. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ha a felmenőktől hozták a recesszív géneket. Még így is előfordulhat, hogy a kékszemű gyerek szeme pubertáskorban szép lassan bebarnul.

A mi családunkban is volt aranyszőke, kék szemű kisfiú, 11 évesen kezdett bebarnulni, ma már felnőtt, tiszta barna hajjal és szemmel :)

2009. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szösszenet a kék szem dilemmához. Ezt most ollóztam a netről:


"A domináns gén

Mi történik akkor, ha a gyermek a két szülői oldalról olyan génpárt örököl, amelyben a pár két génje ugyanazért a funkcióért felelős, de eltérő információt hordoz, például az egyik gén a barna, míg a másik a kék szem génje? Ilyen esetben a domináns vagy erősebb és a recesszív vagy gyengébb génekre vonatkozó mendeli törvények érvényesek, azaz mivel a barna szem génje domináns a kékkel szemben, így az általa képviselt tulajdonságjegy jut érvényre az egyénben. A gyermek szeme csak abban az esetben lesz kék, ha mindkét szülőtől a kék szem génje öröklődik át. Arra is fel kell hívni a figyelmet, hogy annak ellenére, hogy esetleg mindkét szülőnek barna szeme van, génállományuk hordozhatja a kék szem génjét is. Abban az esetben azonban, ha mindkét szülő kékszemű, a szülők egyike sem hordozza a barna szem génjeit. Számos egyéb olyan vonás van, aminek az öröklődését domináns és recesszív gének határozzák meg."

2009. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
53%
14:08-as gyerekének is lehet, hogy majd barna szeme lesz. Második oldal nem tudom hanyadik válaszolója vagyok, és mikor megszülettem nekem is kék volt a szemem, aztán később bebarnult, mára barna szemű, szőke(természetes, nem festett, szőkített,stb) barna-sárga-fehér bőrű vagyok. :)
2009. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

14:08 -as vagyok.


Az igaz, hogy mindketten barnák vagyunk szem és haj ügyileg, én szüleim is, a férjemé is. Viszont. Férjem nagyapja, annak testvérei,és azoknak a gyerekei, unokái szintén mind szőkék,és kékszeműek. És MIND ugyanabban a betegségben szenved(még a felnőttek is), mint az én kisfiam(reflux).

Érdekes a genetika :)

2009. dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!