Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a gyereketek születésekor véletlenül el lett cserélve?

Figyelt kérdés
Továbbra is azt a gyereket szeretnétek, nevelnétek sajátként, akiről eddig úgy tudtátok, hogy tényleg a saját gyereketek, vagy megpróbálnátok visszacsinálni a cserét? Röviden: az számítana, hogy ki a vérszerinti gyerek, vagy az, hogy sajátként szeretitek?
2009. dec. 19. 13:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nàlunk a szülöszoba ugy van kialakitva,hogy ott helyben fürdetik,öltöztetik fel a babàt,és azonnal àtadjàk,majd velem együtt az àgyamon tolnak fel a pihenöszobàra,tehàt még egy percre se cserélhetik el,nem csak a karjàn van a neve de az àgyon is.Persze koraszülötteket külön tesznek.

Nem tudom,én önzö lennék,akarnàm a sajàtomat is visza,meg akit addig neveltem.Persze ez lehetetlen lenne...

2009. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

Én beleőrülnék a dilemmába. A sajátomat is akarnám, de a "potyababát" sem akarnám visszaadni :-).

A férjem pl. annyira félt a cserétől, hogy amikor a babánk született, egyetlen percre sem adta ki a kezéből, illetve, amíg a nővérek tettek-vettek vele, ő ott állt a sarkukban, még a szülőszobáról is a saját kezében hozta le a fiát! :-) Így aztán mi egészen biztosan a sajátunkat nevelgetjük.

Anyukám mesélte, hogy amikor én születtem, még csak szopira hozták ki a babákat. Az egyik szopinál jött a nővér, osztotta a kicsiket és anyukám észrevette, hogy nem engem adtak neki. Kipattant az ágyból és végigszaladt a három kórtermen, mire az egyik anyukánál megtalált engem. Nagyon megszidta a kismamát, hogy hogy nem vette észre, hogy más babáját akarta megszoptatni?! :) Aztán kiderült, hogy az anyukámnál lévő kicsi sem azé a kismamáé, úgyhogy lett nagy riadalom a kismamák között, minden haragjukat a nővérkére zúdították!


Senkinek nem kívánom, hogy pár hónap, esetleg év után kiderüljön, hogy a másét hitte a sajátjának, miközben a saját kicsijét más öleli. Biztosan szörnyű sokk lehet.

2009. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Talán a másik családdal való kapcsolatfelvétel lenne a megoldás. Az általam x ideig nevelt gyereket sajátomként szeretem, nem tudnék lemondani róla! De a saját vér sem hagyna nyugtot! 13.49-nek érdekes egy gondolkodásmódja van! :S
2009. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Engem elcseréltek, de édesanyám rögtön rájött a véletlen hibára, meg amúgy is, ott volt a kezünkön egy kis cetli a névvel.

Én azt hiszem ragaszkodnék a vér szerintihez, hirtelen idegen lenne az addig enyémnek hitt baba, és nem hiszem, hogy ugyanúgy tudnék hozzá viszonyulni.

2009. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%
Az eddig nevelt gyereket, és a vérszerintit is akarnám. Nem tudnék megválni egyiktől sem az biztos. De biztos van erre valami törvény, hogy ilyenkor ki kapja melyik gyereket.
2009. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy, hogy mikor derül ki a dolog. Ha 1-2 napos korában, akkor bűntudat nélkül cserélnék, de ha a gyereket 15 éve én nevelem... Szóval nem mindegy.
2009. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
78%
nekem most 3 honapos a kislányom de nem tudnám őt soha oda adni senkinek mert sokat szenvetűnk vele és még mostis sajnos meg nekem ő a mindenem imádom nem tudnám már nélkűle elképzelni az életemet havalakinek oda kéneadnom
2009. dec. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Igazából csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, velünk ilyen nem történt (tudtommal, bár kicsi a valószínűsége, annyira hasonlít minden felmenőjére a fiam). Csak kicsit elgondolkodtam ezen a témán, és kíváncsi voltam, hogy mások mit gondolnak erről.
2009. dec. 19. 15:32
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
És Te kedves kérdező? Mit tennél?
2009. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

14:08-asnak irok.

Nem vagyok orvos, se hasonlo vegzettsegu, de gimis biologia orarul nekem ugy remlik, hogy 2 barnaszemu szulonek nem igazan lehetne kekszemu gyereke.

2009. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!