Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a gyereketek születésekor véletlenül el lett cserélve?

Figyelt kérdés
Továbbra is azt a gyereket szeretnétek, nevelnétek sajátként, akiről eddig úgy tudtátok, hogy tényleg a saját gyereketek, vagy megpróbálnátok visszacsinálni a cserét? Röviden: az számítana, hogy ki a vérszerinti gyerek, vagy az, hogy sajátként szeretitek?
2009. dec. 19. 13:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Akkor már nem szamítana, hogy melyik a vér szerinti gyerek, mert kialakult a kötődés. De sokkoló lenne és igazságtalan. Viszont ez több szereplős lenne és lehet, hogy a másik anya ragaszkodna cseréhez, nem lenne jó megoldás.
2009. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon nehéz kérdés!

Jó, hogy totál biztos lehetek abban, hogy nálunk nem volt csere, ilyen színű gyerek egy sem volt akkor a kórházban :D

Egyébként hallottam egy ilyen esetről, ahol úgy oldották meg a dolgot, hogy a két család közel költözött egymáshoz, nekem úgy rémlik, hogy egy házba és közösen nevelték tovább a gyerekeket. Így egyiktől sem szakadtak el, sem a vér szerintitől, sem pedig attól, akit születése óta a sajátjukként szerettek és nevelgettek. Ettől jobb megoldás szerintem nem létezik, ha feltételezzük, hogy a két család erkölcsi és egyéb mentalitása hasonló.

2009. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Nekem 22 hónapos a kisfiam, de ha most kiderülne, hogy el lett cserélve, nem a vérszerinti gyerekem, semmi pénzért nem adnám oda. Hiszen őt imádom kezdettől fogva, ragaszkodunk egymáshoz, és ő is minket szeret, bennünk bízik, mi vagyunk a biztonságot adó személyek! Bár nálunk szerencsére ez fel sem merülhet, mert pont úgy néz ki mint a bátyja ennyi idősen :))
2009. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Te így jártál?:O Vagy csak elgondolkoztál ezen?

A kérdésre válaszolva sokkot kapnék:S

2009. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Azért ennek elég kicsi a valószínűsége.

Mindenképp megkeresném az igazi gyerekem "szüleit", és közösen találnánk valami megoldást.

2009. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez tudom, hogy nem megoldható, de én mindkettőt akarnám. Nem bírnám elviselni a gondolatot, hogy az én vérszerinti gyerekem másnál van, de nem is tudnám visszadni ez eddig sajátoménak hittet. Nagyon nehéz helyzet lehet, remélem sosem kerülök ilyen helyzetbe.(és ti sem)
2009. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyzser olvastam a neten, hogy egy 6 éves kisfiúról derült ki, hogy elcserélték.A család teljsen kiakadt, azt nem tudom mi lett a vége.Ezen már én is gondolkoztam, de talán a közelköltözősdi lehet a megoldás, a másik kettő kicsit morbid azért.Vagy a sajátomat hayom másnál, vagy visszakérem, de nem én neveltem...Jó kérdés.



29 hetes km

2009. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Ha pár nap múlva derülne ki akkor ragaszkodnék a cseréhez! A saját génjeimet és az apa génjeit akarom a gyerekmben viszont látni!

Mi van ha valami teljesen ostoba 0 IQ-jú szülőktöl örökölt és mondjuk az anya nem is vigyázott rá a etrhesség alatt én meg tömtem magamba az elevitet?

Ha teszemazt egy elcseszett gyerekt juttat hozzám, a sors a saját okos magzatom helyett, én biztos enm nevelm fel!

2009. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy mikor derülne ki,mert ha csak néhány nappal max néhány héttel a születése után akkor még bőven vissza lehet cserélni(bár már akkor is meg lehet szeretni).De ha évek múlva,6 éves kora után már biztos nem cserélném vissza.
2009. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Na, most jól beagyaltam. Nekem van egy 2 éves kisfiam, aki az életem.

Mi szülök barna hajuak vagyunk, barna szemmel, a fiam szőke és kékszemű...És aznap iszonyat dömping volt a szülészeten.

:DDD Viszont arcvonása tiszta apja, tehát tuti a mienk.:)


Nem is tudom,mit csinálnánk. Biztos nem adnám, sőt a vérszerintit is akarnám.:) És ha a másik Anyuka el akarná vinni a nem vérszerintit, nem hagynám.:)

Amúgy tudja valaki, ilyenkor törvényügyileg mi van?

2009. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!