Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki a használt játék Karácson...

Ciki a használt játék Karácsonyra?

Figyelt kérdés

6 éves lányom Playmobil lovasfarmot szeretne kapni a Jézuskától. Mivel ennek a játéknak az új ára 20ezer forint felett van és mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, ezért én inkább megvettem a Vaterán használtan és "csak" 8ezer forintomba került. Már meg is érkezett a játék, nem is látszik rajta, hogy más is játszott már vele. Csak annyi a különbség, hogy nincs doboza és összeszerelési útmutatója. Nagyon boldog voltam, hiszen sikerült teljesítenem a kislányom vágyát. De mikor anyukám meglátta, hogy nem újonnan vettem a játékot, teljesen kiakadt. Szerinte nagyon gáz és ciki, hogy a saját gyerekemnek használt játékot adunk karácsonyi ajándékként. Hiába mondtam neki, hogy nincs 20ezer forintunk egy ilyen játékra, ő folyamatosan csak azt ismételgette, hogy ilyet nem csinál egy rendes szülő.


Nektek mi a véleményetek? Tényleg annyira ciki a használt játék?


2009. dec. 18. 19:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly karácsonykor az én lányomnak is a legnagyobb vágya egy interaktív cica volt, amit persze mindenütt csak eszméletlen vagyonokért tudtam volna megvenni...

Sajnos, annyi pénzem nem volt, de bevallom, nem is adnék egy játékért 20ezer Ft-ot, mert annyira nem állunk jól anyagilag!


Tehát én is megvettem a Vaterán egy csodaszép interaktív cicát (használtan), a lányom fantasztikusan boldog volt vele!!! :D

(Amúgy 2 hónap múlva ezt is ugyanúgy megunta, mint a többi játékát, még szerencse, hogy "csak" 7ezret fizettem érte.)


Egyáltalán nem ciki a használt játék!!! Főleg akkor nem, ha ilyen "nagyon vágyott" játékról van szó, amit rendes árán nem tudnátok megvenni, de így a lányod megkaphatja.


Ha anyukádnak ez annyira "ciki", akkor vegye meg ő 20ezerért! 8-[


(Amúgy nekem gyerekkoromban a használt gyerekruha sem volt "ciki", sőt így különlegesebb ruháim lehettek, mintha áruházit kaptam volna, ami minden harmadik osztálytársamon rajta volt.)

2009. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ott van, és nem látszik rajta nagyon, akkor mit foglalkozol vele? :D Az a lényeg, hogy a lányod örüljön :)
2009. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Amikor te voltál gyerek még tellett mindenre, amire szükség volt. Az anyudat megelőző generácionál még az a mondás is járta: "Más levetett rongyában nem járnak minálunk"

Ma más világ van, ezt anyukád nem érti. Nincs ezzel baj, kedvesen próbáld megbeszélni vele. Ha nagyon ellenkezik egyszerűen közöld, hogy te minden jót megtanultál tőle a gyereknevelésről (mert ugye téged ő nevelt és jól), bizzon hát benned.

Kellemes Karácsonyt Neketek.

2009. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj anyukáddal, a lényeg, hogy a lányod nagyon boldog lesz:) És szerintem egyáltalán nem ciki a használt játék.
2009. dec. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki! Én rengeteg mindent veszek a gyerekemnek használtan, teszveszről például, eddig semmivel nem volt gond. Persze arra azért figyelek, hogy használt, de jó állapotban lévő dolgok legyenek. Kapott már használt járássegítőt, most meg egy triciklit, ami új ugyan, de nem bolti, viszont sokkal olcsóbban hozzájutottunk így. :) Én valahogy mindig sznobnak tartottam azt, akinek nem jó a másik kisgyerek által használt cucc. Sógoromék is ilyenek. Akartam volna venni a kislányuknak teszveszről kitűnő állapotban lévő ruhákat, mondta a férjem, hogy szerinte ne vegyek, mert a sógoromék biztosan nem adnák rá a gyerekre, amit már egy idegen gyerek használt.
2009. dec. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Nem vitted deficitbe a családi kasszát és előteremtetted a kislányod vágyát is.

Ügyesen csináltad.

2009. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sincs igaza anyukádnak. Ha nincs meg a doboza meg az összeszerelési útmutató, akkor úgy add oda a lányodnak, hogy a fa alatt már legyen egyből összeszerelve :-)

Ő biztos nem fogja a dobozt keresni...

2009. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is vaterán vettem,de én az egész családnak ajándékot:)Szerintem tök jó dolgokat lehet venni,és nem kerül egy vagyonba.A szeretetet a sajátomból adom:)
2009. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy teljesűlt a kívánság. Ez a legfontosabb. 6 évesen úgysem fogja a használati útmutatót és a dobozt hiányolni :) Jól tetted, hog így oldottad meg a helyzetet, nem mindenki milliomos.
2009. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Az anyád egy hülye fasz...nem tudom hogy mért nem érti meg hogy nincsen rá pénzed..és jó hogy megvetted neki vaterán olcsóbban ez csak azt bizonyítja hogy mennyire szereted a lányodat és hogy mennyire fontos neked az öröme...:)és nem egyáltalán nem ciki...:)
2010. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!