Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki a használt játék Karácson...

Ciki a használt játék Karácsonyra?

Figyelt kérdés

6 éves lányom Playmobil lovasfarmot szeretne kapni a Jézuskától. Mivel ennek a játéknak az új ára 20ezer forint felett van és mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, ezért én inkább megvettem a Vaterán használtan és "csak" 8ezer forintomba került. Már meg is érkezett a játék, nem is látszik rajta, hogy más is játszott már vele. Csak annyi a különbség, hogy nincs doboza és összeszerelési útmutatója. Nagyon boldog voltam, hiszen sikerült teljesítenem a kislányom vágyát. De mikor anyukám meglátta, hogy nem újonnan vettem a játékot, teljesen kiakadt. Szerinte nagyon gáz és ciki, hogy a saját gyerekemnek használt játékot adunk karácsonyi ajándékként. Hiába mondtam neki, hogy nincs 20ezer forintunk egy ilyen játékra, ő folyamatosan csak azt ismételgette, hogy ilyet nem csinál egy rendes szülő.


Nektek mi a véleményetek? Tényleg annyira ciki a használt játék?


2009. dec. 18. 19:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Butaságot mondd az anyukád! Egyáltalán nem ciki, sőt!!!

Ne adj a szavára, nincs igaza! Szerintem a neten találsz hozzá összeszerelési útmutatót, és maximum kinyomtatod!

2009. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

szerintem nem, és nagyon jó anyuka lehetsz:$:)

18/L

2009. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

anyukád hülye szegény, akkor vegye meg neki ő...

nem ciki természetesen. próbáld minél szebben becsomagolni neki, de szedd is szét szerintem ha lehet, mert egy összeszerelés egy élmény a gyereknek;)

2009. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ember saját gyerekének, nyugodtan vehet használt ajándékot, pláne amig kicsik és nem látják a különbséget. Én a gyerekeminek nagyon sok használt ajándékot veszek, szintén vaterán is és itt-ott.

És inkább egy jó minőségű használt, mint egy gagyi új.

2009. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

én is vateráztam a babámnak egy nagyon jó dolgot :)))

EGYÁLTALÁN nem ciki.

2009. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki! Különben sem értem azokat a szülőket, akik több tízezer forintos játékot adnak egy gyereknek, aki nem is tudja felfogni a pénz értékét. Nem tudja, apa, anya mennyit dolgozik azért a reklámból kinézett játékért, megkapja, aztán ki tudja, meddig fog vele játszani - esetleg a következő reklámban meglátott játékig. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, egyáltalán nem ciki, hogy használt játékot vettél, a kislánynak fel sem fog tűnni, csak örülni fog, hogy megkapta, amire vágyott.
2009. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki,főleg ha szinte új...a Barátom a teszveszen vett nekem telefont amit én néztem magamnak ott ki szóval nem gáz.
2009. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%

Dehogyis:)

Az én anyukámis szokott a vaterán játékokat venni öcsémnek,tényleg kilehet fogni jókat,és senki megnem mondaná hogy nem újonan vettük!

Mamár a vaterázás tök elfogadott dolog,szerintem semmi szégyelnivaló nincs ebben:)

A kislányod biztos örülni fog neki,az anyukád...hát ő meg még az előző generációhoz tartozik,nézd el neki,hogy idegenkedik az ilyen dolgoktól:)

Boldog Karácsonyt előre is,és jó játékot a kislányodnak:)

2009. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem anyukádnak nincs igaza.a kislányod biztosan örülni fog neki,és nem az a lényeg ,hogy hány ezerért veszed,hanem hogy szeretetből,és az sem mellékes,hogy a kislányod nő és egy idő után megunja és nem fog vele játszani,nah akkor meg 20 000 Ft ugrott...(de azért neki nem fontos elmondani hogy nem új a játék ha úgy látod jónak)

mi 3an vagyunk testvérek,nekünk is sokszor volt úgy,hogy pl nagyobb unokatesóktól örököltünk ruhákat,játékokat de soha egyikünk sem rótta fel ezt a szüleinknek,hiszen tudjuk,hogy sokat dolgoznak azért,hogy mindenünk meglegyen és nem az a lényeg ,hogy pénzzel ,drága holmikkal fejezzék ki a szeretetüket.

én a kisfiamnak a babaágyát,babakocsiját is használtan,de jó állapotban tudtam beszerezni és nem hiszem,hogy az új másabb lenne.szerintem egyáltalán nem ciki a használt játék.

2009. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
nem ismétlem a többieket. Csak írok, hogy én is vettem ár használt dolgot a Vaterán. És nem éreztem cikinek. Te se érezd annak. A mama meg vegye meg 20000ért, ha ratyinak tartja.
2009. dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!