Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemmám van, véleményekr...

Nagy dilemmám van, véleményekre vagyok kíváncsi! Segítenél?

Figyelt kérdés

Lakhatási döntés előtt állok.

Ahol jelenleg lakom:

párommal albérletben abban a nagyvárosban ahol dolgozunk.

nem drága,havi ötven rezsivel.(ismerősé a lakás)

Egy éve vagyunk együtt és fél éve élünk itt.


Ahova költözhetnénk:

nagyi háza húsz kilométerre innen egy faluban.

bejárást(busz) állná a cég ahol dolgozunk.

nagyi nem lenne ott,elköltözne anyumhoz.


Amiért nem akarok váltani:

-távolság

-nincs autónk

-nekem jogsim sem csak a páromnak

-mindig városban akartam lakni

-falun nőttem fel és untam mindig is

-mobilabb az ember ha közel van minden


amiért akarnék váltani:

-biztonság,nem bérleményben élnénk

-nem kellene a tojást stb úgy venni,néhány tyúk kiszolgálna minket,van kert is,több évnyi tüzelő

-lehetne kiskutyám


Párom 34 én 24 éves vagyok

idén ha felvesznek ebbe a városba fogok levelezőn egyetemre járni,itt vannak a barátaim.

párom a véleményem kéri én nem tudok dönteni.ő nem nyilatkozott még.

Tervünk az volt,hogy gyüjtögetünk és itt veszünk egy olcsó házrészt vagy garzont.

kérlek írjatok véleményt.

még egy dolog:ketten kétszázat keresünk összesen.


2014. márc. 31. 15:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

A lenéző hozzászólásról annyit,hogy 4 15 kor menne a busz.

2014. márc. 31. 16:57
 12/20 anonim ***** válasza:

Kényes? A hajnali kelésre én is kényes vagyok (elvben 9-re jártam dolgozni, átlagosan másfél órát késtem :D bár nem értettem, minek kell egyáltalán bejárnom, programozó vagyok), de évekig kézzel mostam és sokat laktam fürdőszoba nélküli házban, s 3 órát gyalogoltam munkába, minden gond nélkül. Nem ilyen egyszerű a kényesség kérdésköre. Amúgysem arról van szó, hogy bírja vagy sem, hanem megvan az a luxus, hogy 2 lehetőség közül választhat. Nyilván figyelembe vesz ilyesmit, 1 órát veszt (ha valahogy ki tudja használni, akkor is jobb lenne aludni helyette), extrém korán kel...


Faluban drágább az étel? Ez valószínűleg attól függ (falu, illetve mely ételről van szó), s ha kissé drágább is, sok alapanyagot meg lehet venni a városban, ha úgyis naponta bejárnak. A tartós vagy sokáig elég élelmiszereket sem kell ott venni, ahol jelentősen drágább. Mirelitet sose veszek a faluban, de pl. a rizsnek OK az ára, az olcsó zöldségek se drágák itt se, bizonyos dolgokat pedig a Netről rendelünk nagy tételben, jó áron. Nem érzem a problémát.

Az erősebb dolog, hogy nem szeretne falun élni, s nem tudom, meddig tartana a spórolás, egy saját lakásért azért nagyon sokáig tartana spórolni, havi 200 ezer nagyon kevés.

Ezt komolyan kell mérlegelni, mi kívülállók ezt nem tudjuk megtenni, nem nekünk fáj a város hiánya s nem tudom, vajon mennyiért kapnátok megfelelő ingatlant az adott helyen...

2014. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem értem, h miért tetted fel a kérdést, ha már te úgyis eldöntötted magadban?
2014. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

még nem döntöttem el magamban.

annyi minden szól mellette meg ellene is,egyik nap ezt gondolom másnap azt...

Párommal beszéltem most,azt mondta ne menjünk szerinte ott sem tudnánk többet megspórolni.fáj a szívem a lehetőség miatt,nem kis ajánlat ez.

picit patt helyzet azért.

az anyukának is köszönöm a választ,de nagyon hasznos volt minden,az utolsó vűlaszolóval egyetértek teljesen amúgy.

2014. márc. 31. 17:21
 15/20 A kérdező kommentje:
mármint a 12essel:)
2014. márc. 31. 17:22
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem falun jobban lehet spórolni. Nincs annyi kiadás.

Laktam nagy városba, pl este 9 kor eszembe jutott hogy éhes vagyok, le tudtam gyors ugrani kajáért. Most kisebb városban lakom 19:30- 20 óra körül minden zár. Ha visszamegyek a faluba 2 hétre, akkor meg tuti, hogy minden másnap az 50 km-re lévő városba furikázok. Falun nőttem fel, de hogy visszaköltözzek... Inkább meghagyom a nyugdíjas éveimre.

23N

2014. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
20 km nem nagy tavolsag, en mennek a nagyi hazaba!
2014. ápr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mostmár biztos,hogy költözünk.
2014. máj. 24. 21:10
 19/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Nyugis környezet! Ne szomorkodj, jó lesz!
2014. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hosszan gondolkodtunk mire döntöttünk.ma még rákerestem itt gyakorin is arra a szóra,hogy parasztház.amit leszűrtem,hogy sokaknak ez a vágya.emellett az,hogy nem kell hitelt felvennünk ahhoz,hogy sajátba lehessünk felbecsülhetetlen kincs.
2014. máj. 25. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!