Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemmám van, véleményekr...

Nagy dilemmám van, véleményekre vagyok kíváncsi! Segítenél?

Figyelt kérdés

Lakhatási döntés előtt állok.

Ahol jelenleg lakom:

párommal albérletben abban a nagyvárosban ahol dolgozunk.

nem drága,havi ötven rezsivel.(ismerősé a lakás)

Egy éve vagyunk együtt és fél éve élünk itt.


Ahova költözhetnénk:

nagyi háza húsz kilométerre innen egy faluban.

bejárást(busz) állná a cég ahol dolgozunk.

nagyi nem lenne ott,elköltözne anyumhoz.


Amiért nem akarok váltani:

-távolság

-nincs autónk

-nekem jogsim sem csak a páromnak

-mindig városban akartam lakni

-falun nőttem fel és untam mindig is

-mobilabb az ember ha közel van minden


amiért akarnék váltani:

-biztonság,nem bérleményben élnénk

-nem kellene a tojást stb úgy venni,néhány tyúk kiszolgálna minket,van kert is,több évnyi tüzelő

-lehetne kiskutyám


Párom 34 én 24 éves vagyok

idén ha felvesznek ebbe a városba fogok levelezőn egyetemre járni,itt vannak a barátaim.

párom a véleményem kéri én nem tudok dönteni.ő nem nyilatkozott még.

Tervünk az volt,hogy gyüjtögetünk és itt veszünk egy olcsó házrészt vagy garzont.

kérlek írjatok véleményt.

még egy dolog:ketten kétszázat keresünk összesen.


2014. márc. 31. 15:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tervezitek, h gyűjtögettek, így én a helyedben ideiglenesen leköltöznék falura, és akkor amit ott megtudtok spórolni azt félre teszitek. Ha már meg van a kellő összeg akkor irány a város és vehettek lakást ;) Könnyebben és gyorsabban meg lenne az összeg.
2014. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ebben igazad van csak azért akkor a közeljövöben kellene egy kocsi meg egy jogsi azért mégiscsak jobb lenne...nem tudok dönteni:(
2014. márc. 31. 15:16
 3/20 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az első írja.Én sem írhattam volna le jobban.
2014. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Elhiszem, h jobb lenne egy autó, de akkor arra kell költenetek és amit megspórolnátok az el fog menni a benzinre, autó karbantartására, esetleg a részlet fizetésére. De ha ki bírod, h a busszal jársz be, amit a céged úgyis áll akkor megmaradna ez az összeg. Nem hiszem, h akkora katasztrófa lenne ki bírni ezt a kis időt. De, ha te inkább ott maradnál a városban, albérletben, akkor tégy úgy, de úgy nehezebb lesz spórolni.

2014. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
banyek én napi két órát utazok oda-vissza melóba vonattal metróval,busszal és mégsem szakadt le ettől a lábam.Kényes kisasszony tessék mérlegelni vagy egy ideig gályázol,de lesz majd így pénz saját belvárosi lakásra.Vagy maradtok ahol vagytok közel a munkahelyhez,de sokáig nem lesz saját otthonotok és többet is költötök rá...
2014. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Falura költöztem és imádok itt élni.

DE!!! Csak egy autónk van, és szervezést igényel, hogy el tudjuk intézni az ügyeinket. A párom jár a kocsival dolgozni, de későig dolgozik, ha van bármi intézni való, bevásárlás...stb, kell nekem a kocsi, hogy megoldjam.

Nemsokára megszületik a második baba, és kelleni fog még egy autó, mert anélkül ki sem tudom majd tenni a lábamat a faluból, főleg ha időpontra kell mennem valahová. A buszközlekedést el lehet felejteni, rémes.

20 km-re lakunk a megyeszékhelytől, a havi benzinktg-ünk majdnem 50.000 Ft.

A jogosítvány megszerzése legalább 150.000 és ha még autót is vesztek, akkor anyagilag semmivel sem vagytok előrébb, hiába nem kell bérleti díjat fizetni. Rezsije pedig a mamád házának is lesz. Szóval a spórolás nem fog összejönni, a többi tényezőt vedd figyelembe a döntésnél.

2014. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

igen,kényes vagyok az időmre,mert olyan sz.rul jönnek a buszok,hogy egy órával kellene korábban kelni miatta és mivel három müszakba járunk azért nem kevés pl.délelőttös héten.

diákkoromban azért voltam hét évig koleszos mert falun laktam ahonnan alig jött busz.

így spórolunk havonta hetvenet ha ott laknánk az ételen lehetne spórolni,érvek,ellenérvek...mivel fel kéne azért kicsit újítani a házat meg néhány új bútort venni,így az elején nem tudnánk spórolni az biztos.

2014. márc. 31. 15:40
 8/20 anonim ***** válasza:
Az ételen nem sokat tudsz spórolni. Falun a boltban sokkal drágább minden, mintha megveszed a hipermarketben. Persze, tarthatsz tyúkot, de a kukorica meg a táp sincs ingyen. A konyhakertben megtermeled a répát, meg a borsót, de az még csak töredéke annak, amit megesztek. A virslit, mustárt, fűszereket, kenyeret...stb ugyanúgy meg kell venned, csak ott drágább. A gazdálkodás meg akkor megy, ha van rá időd. Ha mindketten 3 műszakba jártok, megnézem mikor fogjátok rendszeresen kapálni, gondozni a kertet. Egyébként mi is mamám házában kezdtük, de amennyit megspóroltunk albi díjon, azt rá is költöttük a házra. Anyagilag biztos nem jöttök ki jobban, nem fogtok tudni spórolni. Ha pedig utálsz falun lakni, akkor szerintem nagyon nincs mit gondolkodni.
2014. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
UI: 3 műszakban dolgozol, egyetemre fogsz járni, barátaiddal is tartani akarod a kapcsolatot, tényleg komolyan gondolod, hogy lesz időd/energiád még kertet is művelni, meg háziállatot gondozni (tyúk, kutya)?
2014. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

"egy órával kellene korábban kelni miatta és mivel három müszakba járunk azért nem kevés pl.délelőttös héten."


Drágaság, én 4 műszakban dolgoztam, 1 órára volt tőlem a melóhely. Délelőttös napjaim, 4kor keltem, h 5re a busznál legyek. És? Bele haltam? Nem, élek és virulok... Falun laktam és lakok is. Nem hiszem, h akár 1-2 évet nem bírsz ki falun. Tényleg kényes vagy, de ez van. Mindenki más. De egyszer kerülj olyan helyzetbe, h nem lesz pénzed és nem lesz hova menned se, akkor fogod megtanulni, h mit jelent, ha egy ilyen lehetőség kerül a kezeid közé...

2014. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!