Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményekre volnánk kiváncsi?

Véleményekre volnánk kiváncsi?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek szeretnénk segíteni most halt meg a nagymamája a sírkőre szeretnének vmi szép verset idézet írni! Én ezt találtam neki: Nem félek a haláltól.Megállok vele szemben.De mikor lesújt rám .Isten ölelj meg engem. Szerintetek ez oda illő vagy inkább másmilyet illene oda írni?
2011. júl. 1. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szép, amit választottatok!
2011. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez is jó,nem rossz.Sajnálom a dolgot,részvétem.

www.citatum.hu -n nézz körül

2011. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de nekem valahogy nem jön be.Nem érzem azt,hogy ez egy sírkőre illene.Amúgy ötletes meg minden,de egy sírkőre...:S

Még keress párat:)

2011. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik. Nem standard, van egy vers biztos írja majd valaki, most nem jut eszembe. Na ez van minden 2. veres sírkőre ráírva. Az általad említettet viszont nem láttam még.


Lehet morbidnak tartod az ötletet, de ha nem irtóztok tőle kimehettek sétálgatni a temetőbe, és találhattok ott is igazán meghatóakat. Vagy a sírköves is segít biztos. Ha esetleg az általad leírt nem tetszene neki.

2011. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép!
2011. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! nem tudom ,hogy a család el fogadja majd az én versemet gondolom lehet ők maguk nem ilyet akarnak de mindenestre megbrobálok azért segiteni.Nagyon együtt érzek a barátnőmmel és a családjával is nem könnyü dolog feldolgozni hogy alig fél év alatt mind 2 nagy szülő meghal.Olvastam más idézeteket versrészleteket is vannak nagyon szépek de engem ez fogott meg igazán.
2011. júl. 1. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik. Csak egy élő mondhatja,hogy nem fél a haláltól. Aki már halott,az nem.

Legfeljebb mult időben tudom elképzelni:

Nem féltem a haláltól,megálltam vele szemben.

Amikor lesujtott rám,kértem Isten,hogy öleljen szivére engem.

2011. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a múlt idő butaság. A halál pillanatában a távozónak "megáll az idő", s a szerettei is abban az utolsó közös jelen pillanatban tudnak vele lenni. A halál egyébként sem egy pillanat, hanem egy folyamat, átmenet, és a vers azt sugallja, hogy nincs mindennek vége ott és akkor. Szerintem ez így szép.


És részvétem a családnak. Időseknél gyakori, hogy a pár két tagja egymás után megy el, nekik "jobb" így, nem kell sokat egyedül lenniük, csak a családnak szörnyű... :(

2011. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jobban illik egy nagymamához:


Ha rám gondoltok, köztetek leszek,

de fáj, ha látom könnyetek.

Ha rám gondoltok, mosolyogjatok,

mert én már Istennél vagyok.


Együtt érzek a barátnőddel, az én nagyszüleim 2 hónap különbséggel haltak meg, ráadásul én itthon sem voltam, mert akkor épp külföldön dolgoztam. Csak a nagymamám temetésére tudtam hazajönni. Ő nagyon közel állt hozzám és azóta is fáj, hogy nem töltöttem vele az utolsó hónapokat (amikor kimentem, akkor még nem volt nagyon beteg).

Az egyetlen ami vigasztal, hogy halála után a maga módján elköszönt tőlem.

2011. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!