Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért nem segít ebben?

Anyukám miért nem segít ebben?

Figyelt kérdés

Szülinapomra kaptam egy gyönyörű szép kutyát (Bichon havanase) és nagyon imádom! 1.5 hónap múlva apukámmal megyek nyaralni (a szüleim elváltak) és sajnos nem vihetem magammal. És meg akartam kérni anyukámat arra az 1hétre vigyázzon rá de azt mondta hogy ''nem enyém a kutya én viselem gondját ő nem vigyáz rá!'' És most nemtudom mit tegyek, hogy vegyem rá hogy vigyázzon rá! Szerintetek?

13/L



2014. márc. 30. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Barátnődet nem tudod megkérni? Más rokon esetleg?
2014. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Hát látod, ezek a dolgok azok, amelyeket előre fel kell mérni, mert esetenként nagy gondot okoznak. Nekünk ugyan volt kutyánk vagy 26 évig, korábban gyerekkoromban meg 10 évig, de most én is megértem azt, aki nem akar kutyával foglalkozni. Valójában rengeteg elfoglaltság és ha valakinek nem fér bele az életébe napi 4-5 séta, alkalmanként legalább 20-30 perc, azt is illik megérteni.
2014. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akire rámerném bízni barátnőim közül azoknak van kutyájuk és már látták egymàst ezek a kutyák és nem viselték olyan jól egymás társaságát meg azért 2 kutya.:-S


Családtag meg akik közel laknak azok: mamámék de van kutyájuk

Keresztanyukámék de keresztanyukám fél a legkisebb kutyától is!

2014. márc. 30. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, anyukád nem akarta, hogy kutyát tarts és nem is ö vette neked (hanem apukád és esetleg éppen azért, MERT anyukád nem szerette volna)


Abban igaza van, hogy ha TE akarsz feltetlen kutyát, akkor neked kell megoldani az elhelyezését.

Mellesleg lehet, hogy nem szereti a kutyákat, vagy egyszerüen nincs is ideje rá.

2014. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és ha a kutyus nálatok maradna de barátnőd átjárna hozzátok?
2014. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"neked kell megoldani"

13 éves! Mégis kit kérjen meg, ha nem a szüleit? Erre annak a szülőnek kellett volna gondolnia, aki szülinapjára egy élő állatot ajándékozott.


Figyelj, akkor vannak úgynevezett kisállatpanziók, ahol szakemberek vigyáznak a kutyára, ez meg persze pénzbe kerül, de akkor beszéld meg a szüleiddel, hogy vagy veled mehet a kutya, vagy anyukád mégis figyel rá amíg nyaralsz, vagy valamelyikük kifizeti a panziót, több lehetőség nincs, a kutya nem növény, nem lehet egy hétig magában.

2014. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Na, kéremszépen, ezért nem való az állat lakásba.

Mi, itt mucsafalvan mindig úgy oldottuk meg, hogy megkértük a szomszédot, hogy x napig szaladjon már be, és etesse meg a kutyát- macskát.

Ha a barátnőd megbízható, adj neki kulcsot (apukád beleegyezésével) hogy meg tudja etetni és sétáltatni. Napközbeni meg szóljon neki a rádió, hogy ne legyen magányos.

2014. márc. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy anyukád nem akart kutyát, és ha jól sejtem nem is tőle kaptad... ha apudtól kaptad, az főleg ciki, meg lehet érteni anyukádat is valahol.

Szerintem próbáld inkább nagyszüleidet, egy barátnő azért mégis gyerek, a szülei sem biztos, hogy örülnek, és egy "kölcsön kutya" azért nagy felelősség. (az pedig elég nagy gond, ha semelyik másik kutyával nem jön ki, rosszul van szocializálva, lehet jót is tenne neki egy másik kutyus társasága)

Vagy megmondod apádnak, hogy találja ki, hogy viheted magaddal a kutyát a nyaralásra.

Végső soron úgyis vigyáz rá anyukád (már ha nála élsz kutyástól), nem gondolom, hogy hagyná éhen halni, mert nem a kutyával van első sorban a gondja... (de azért ne erre az opcióra számíts, próbáld megoldani inkább)

2014. márc. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, hogy ha a volt férjem megajándékozná a gyerekeket a kérésem ellenére egy élő állattal aminek a költséget nekem kell állnom, a "más izéjével verjük a csalánt" helyzet állna elő, akkor én is beintenék, hogy vigyázzak rá.

Ha nem az anyukádtól kaptad a kutyát, akkor szerintem nem kellene, hogy az ő nyakába varrd a felelősséget akár egy hétre is. Nagyon sok olyat látok, hogy a gyerek rinyál egy állatért, megkapja valakitől, aztán ott marad az anyuka nyakán, hogy sétáltassa, rohangáljon vele állatorvoshoz, fizesse és cipelje haza a kajáját.

Te kutyád, a te felelősséged. Az állattartás ezzel jár.

2014. ápr. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4/9; 8/9; 9/9! Anyukámtól kaptam a kutyát nem apukámtól!
2014. ápr. 1. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!