Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a gyerektartással, ha...

Mi lesz a gyerektartással, ha DNS teszt bizonyítja, hogy nem a páromé a gyerek?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerek, 2 éves volt mikor a párom és az exe szétmentek. Csináltattunk egy maszek DNS tesztet (internetről rendelhető), amelyből kiderült, hogy nem a párom a gyerek apja.

Bíróságra viszi az ügyet, mert becsapva érzi magát.Ilyenkor az eddig kifizetett gyerektartással mi lesz?

Havonta 40 ezret küldött.


Szereti a gyereket, de ez a dolog annyira ledöbbentette, most teljesen össze van zavarodva.

A bíróság által elrendelt Dns tesztet akarja kérvényezni.


2014. márc. 26. 20:20
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

20#

látom, nem olvastad végig a hozzászólásokat! :)

2014. márc. 26. 22:17
 22/49 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó, te pedig egy primitív, iskolázatlan paraszt :)


Kérdező, de elolvastam és nincs sok értelme a kérdésnek. Ha kérvényezni akarja a bíróságnál a tesztet, akkor tegye meg, ennyi.

2014. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

Arra lettem volna kíváncsi, mi fog történni ezután.

Itt furábbnál furább dolgokról írnak, gondoltuk lesz itt valaki, aki hasonlóan járt.

2014. márc. 26. 22:38
 24/49 anonim ***** válasza:
23%

Én pedig gyökér szar nem vagyok, köszönöm :)


Nem kell nevelnie és ne fizessen ezután, de visszakérni 5 évnyi gyerektartást már nem lenne szép. Nem az a kisgyerek tehet róla, hogy az anyja félrement és biztos nem fog jót tenni neki, ha 7 év után marad apa nélkül, csakmert biológiailag más embertől van. Persze nem kell a gyerek lelkivilágát nézni, csak az anyagi oldalát kell látni mindennek...

2014. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
39%
Sajnálom a kisgyereket de ha nem az én gyerekem akkor nemfogok utána fizetni. És kérem vissza az 5 évnyi gyerektartást. Az anya hibája, ne én igyam meg a levét.
2014. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
66%
Szóval nem számít, hogy 7 évig szerette és fiának tudta? Gondolom a gyerek is nagyon szereti, ragaszkodik hozzá. Lazán el lehet ezt dobni, mert kiderül biológiailag nem az övé? Hipp hopp elmúlik a szeretet? És annyival el van intézve, hoggy kérem vissza a pénzt, nem érdekel, hogy ezt a gyerek sínyli meg mert nem lesz mit ennie, vagy nem lesz villany, de hát kit érdekel, az anyja a hibás?
2014. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
87%

a már kifizetett GYT-t nem tudja visszakövetelni

amennyiben kiderül, hogy nem ő az apa, a tartásdíj fizetési kötelezettsége megszűnik

a lelki részéhez nem tudok hozzászólni

2014. márc. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
12%
de tud perelni jogcím nélküli vagyonosodás címszóval. Szóval visszatudja kapni a pénzt.
2014. márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
18%
Hát ahoz is pofa kellett 7évig fizettette a gy.tartást miközben tudta másé a gyerek.Perelje csak vissza.Van annak a gyereknek apja,hajtsa be azon majd a tartás dijat.
2014. márc. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudja vissza perelni a mar kifizetett tartasdijat. Az a kiskoru érdekei ellen lenne es ilyet a biróság nem engedélyez. Ennyi.

A per, amit indítani kell, apasag megdontese néven fut. Ha nem a parod az apa, akkor a tartasdij fizetési kötelezettséget megszüntetik. A gyermek apjaként viszont továbbra is o lesz bejegyezve - hacsak az anya nem jelöli meg a valodi apát, aki elismero nyilatkozatot tesz. A gyermek neve sem fog változni,

2014. márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!