Csináljak tesztet?

Figyelt kérdés
Általában a ciklusaim 28 naposak voltak gyógyszer mellett, múlt hónapban volt, hogy a 31. nap reggelén jött meg. Most viszont reggel már a 33. napba lépek. Szerintetek érdemes tesztet csinálnom? Mutathat igaz eredményt? (nem kérek lehurrogást, köszönöm)

2014. jan. 27. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csinálj! :)
2014. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, mindenképpen.

Ha késik, akár a menstruáció, akár fogamzásgátló szedése mellett a megvonásos vérzés, mindig érdemes tesztet csinálni. Merthogy semmi nem nyújt 100 százalékos biztonságot, csak ha nem érintkezik férfival a nő, az.:)

2014. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah, már nem szedem a gyógyszert :) Bocsánat, lehet kicsit rosszul fogalmaztam
2014. jan. 27. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy csak azért késik, mert megszokta a tabit. Én is pár hónapja hagytam abba úgy, hogy elfogyott egy levél, akkor a megvonásos még megjött, aztán már nem szedtem be a következő levelet, és az előző hónapokhoz képest - vagyis ahhoz képest, amikor szedtem - egy héttel később jött meg, most arra állt be. Ettől függetlenül csinálhatsz tesztet, ha az megnyugtat :)
2014. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem 1 hónapja hagytam abba a tabit, ezért is reménykedem..picikét fájdogál a hasam..vagyis ..nem is fáj inkább csak érzem, hogy van valami..nem tudom, hogy fogalmazzam meg
2014. jan. 27. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha még csak most hagytad abba, akkor éppen nem kell csodálkozni. Ugyanis sok nőnek a fogamzásgátló abbahagyása után nem indul be egyből vagy csak sokára a rendes ciklusa. Van, akiknek mesterségesen hozzák meg tabi abbahagyása után a menzeszüket.

Szóval van, akiknél kellhet több-kevesebb idő, hogy újra minden rendeződjön és beálljon a rendes ciklus.

De mindenképpen csinálj tesztet, az a biztos.

2014. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

miután én abbahagytam a gyógyszert, először 30 napos ciklusaim lettek (előtte 28 percre pontosan) utána levő hónap 40 nap, utána levő 50 nap utána meg sem jött, szóval totál rendszertelen lett tőle (ennek ellenére hőmérőzéssel összejött a baba).

Lényeg hogy a gyógyszer abba hagyása felboríthatja, ha másképp védekeztetek, akkor valószínűleg amiatt marad ki. Ha egyáltalán nem védekeztetek, babát szeretnél, akkor természetesen hajrá teszt :) És akár már holnap megcsinálhatod, de reggeli pisiből.

2014. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy fogamzásgátló mellett hány naposak voltak a ciklusaid, nem mérvadó, mer az nem menstruáció (természetes ciklus), hanem megvonásos vérzés (mesterséges ciklus) ;)


Ettől függetlenül egy tesztet érdemes elvégezni. Bár ahogy előttem írták sok nőnek csak hónapokkal a gyógyszer abbahagyása után áll be a ciklusuk, nagyon sok nőnek viszont pont az első gyógyszermentes ciklusban jön össze, mivel a petefészkek "ugrásra készen állnak" és a hormon elhagyása után azonnal beindulnak. Nem ritkán akár több pete is érik egyszerre, ilyenkor gyakoribb az ikerterhesség is ;)


Saját példám: 2006 január elején abbahagytam a gyógyszert, február 3án pozitívat teszteltem. Azóta 7 éves lett a nagyfiam :)


Tesztelj egyet! Drukkolok, hogy pozitív legyen ;) :)

2014. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mikor én abba hagytam a gyógyszert akkor volt olyan, hogy egyből megvolt majdnem 1,5 hétig a mensim. Utána 1 hónap kimaradt megijedtem, hogy terhes vagyok. Aztán kiderült, hogy felborult a hormon rendszerem.. Össze-vissza jött meg. Most kezdett beállni november fele. Tavaly Februárba hagytam abba a gyógyszert..
2014. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teszteltem, negativ :(
2014. jan. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!