Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megakadályozni...

Hogyan tudnám megakadályozni hogy apám eladja a házat?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,tavaly a szüleim elváltak én apámmal maradtam.én dolgozok, én tartom fent a házat, apám munkanélküli 10 éve, anyám is ebbe unt bele.Most hogy továbbra se kelljen dolgozzon de jól éljen el akarja adni a házunkat, majd egy tömbházba költözni.Engem nem visz magával, azt mondta csináljak amit akarok, mostantól ház nélkül maradtam.Mit tehetnék?Szánalmas amit tesz, soha nem dolgozott egész életében és most az örökölt házát is eladja csak hogy tovább élje a nyomorult életét :(
2014. márc. 24. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

El kell, hogy keserítselek, jogilag semmit sem tehetsz, amennyiben nem vagy sem résztulajdonos, sem haszonélvező.

Mivel már kiskorú vagy és szívességi lakáshasználó, így jogilag megteheti azt, amire készül.


itt csak az segít, ha megpróbálsz rá hatni a lányaként, érzelmileg, emberileg, mert a jog nem áll melletted.


Hogy bebiztosítsd magad a jövőre- ne tartsd fenn ezentúl a lakását, de gyűjts magadnak egy kis kezdőtőkét egy albérletre (legalább 2 havi díj és kb. 2 havi kaució jól jöhet, ha fedelet kell találnod a fejed fölé).

Nyugodj meg, azonnal nem fogja tudni eladni- legalább pár hónapod mindenképpen van, mire az adásvétel megköttetik (már ha egyáltalán el tudja adni azon a környéken és azért az árért, amit kigondolt).

Ezt az időt használd arra, hogy csendben és józanul félreteszel a jövődre. Próbálj addig is tűrni, visszafogott lenni (tudom, gondolom, nehéz lehet)- de neked most az időnyerés és a spórolás a legjobb tanács.


...édesanyádhoz nem mehetnél?

2014. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
NEM tudod megakadályozni, mert az ö háza.
2014. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Esetleg ha elteszed láb alól, ezzel megakadályozod hogy felélje a netalántán eladott házból való pénzét, és a jog neked ítélheti a házat. Tudom hogy nem emberséges dolog ilyet tenni, de nem új keletű dolog, jó páran választották ezt a megoldást hogy ne szaladjon bele önként a tőrbe.
2014. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy forintot se költs édesapádra, a saját megélhetésedre költs csak, amit tudsz, tedd félre. Nézelődj albérleteket, sokan keresnek lakótársat, szobatársat, ha többen vagytok, olcsóbban ki lehet belőle jönni. Mindenképpen távolodj el apádtól, próbálj meg önállóan a lábadra állni.
2014. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs részed a házban, akkor sehogy.

Egyébként mivel írtad, hogy dolgozol, így van kereseted, tehát fogod magad és elmész albérletbe. És ott csak magadat kell eltartanod, mást nem. Jobb is lesz úgy, hidd el. Így is sok pénzed gondolom elmegy arra, hogy fenntartsd apukád házát és esetleg ha így van, akkor apukádat, akkor legalább egy olyan lakást tarts fent, amiben te laksz egymagad.

2014. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Aztán ne csodálkozz, ha ismeretlen tettes ellen valaki feljelentést tesz felbújtás vádjában. Hülyegyerek.
2014. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
14:27 sajnos nem, megváltoztatta a telefonszámát, azt se tudom merre költözött...
2014. márc. 24. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!