Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim? (Ők irányítják az életemet)

Figyelt kérdés

El is kezdeném a történetet.

1, Még egy cipőt, nadrágot, dzsekit, vagy bakancsot sem vehetek meg, ha nekik az nem tetszik. Pedig már 21 éves vagyok és egyetemista, mivel sokat utazok egyetemre, állást sajnos nem tudok vállalni, így is kifáraszt a tanulás és az utazgatások; így nem tudom megteremteni azt a pénzt, amiből önállóan vásárolhatnék azt amit én szeretnék.

2, Anno amikor ki kellett tölteni a jelentkezési lapot az egyetemre, nem volt beleszólásom, hogy milyen szakon szeretnék tovább tanulni/későbbiekben mivel szeretnék foglalkozni. Itt is mint minden másnál csak hiszti volt amikor elmondtam a véleményem + érzékeltetni szokták, hogy nem vagyok kenyérkereső. És mint egyszerű diák munka nélkül nincs beleszólásom semmibe ami velem kapcsolatos.

3, Semmiben nem támogatnak, amit én szeretnék. Mindenem a sport és van két sportág ami a szívem csücske, és valamelyikben szerettem volna/szeretnék amatőr szinten eredményesen tevékenykedni. Ehhez viszont nem elég az a pár szendvics, meg heti 3 alkalommal vmi melegkaja, amit adnak. Azért nincs többször meleg étel, mert mindketten sokan dolgoznak, és nincs idejük főzni, de nekem egyik sem ad pénzt hogy bevásárolhassak, és semelyik nem vásárol be főzni valót, hogy legalább én főzhessek.

4, ez voltaképp a 3,-ashoz kapcsolódik. a helytelen nevelést követően elég durva önbizalomhiány, és alacsony önértékelés, depressziós hangulat alakult ki. Észrevettem, hogyha valamibe, amit szívesen csinálok, és eredményt érek el benne ezek a gyengeségek egyszerűen majdnem megszűnnek, nem aztmondom hogy bátor, kakaskodó srác leszek akkor, maradok szerény, de legalább jól érzem magam, és nincs baj az önértékelésemmel, mert bebizonyítottam magamnak, hogy nem vagyok senki.


Mindez olyan durva méreteket öltött, hogy nincsenek barátaim és barátnőm sem volt még, de mindezek a dolgok természetesen nem érdeklik őket.


Már próbáltam velük beszélni, de két kimenetel lehetséges:

fater megsértődik, hisztizik, napokig nem szól hozzám, majd hetekig, hónapokig rosszindulatú megjegyzésekkel illet, anyámnál meg hiszti, meg néha elsírja magát (gondolom azért mert lelkiismeretes ember vagyok és meghatnak a könnyek, ezért inkább befejezem a mondandómat, csak ne lássam tovább sírni).

Ők nem veszik észre ezeket a problémákat, sőt azt hiszik, hogy milyen boldog életem van (már amennyiben a szülőknek való folyamatos megfelelést életnek lehet nevezni).


Ti mit tanácsoltok? Ha szülők is olvassák, akik hasonló szigorral nevelik a gyerekeiket megkérdezném tőlük, hogy ez mire jó?

nyilván vannak olyan emberek akikkel ezt meglehet csinálni, de szüleim pechére én olyan tulajdonságokkal születtem, amik nem engednék meg hogy pincsikutyaként éljek, mégsem élhetek átlagos, egészséges, normális életet, mert egyszerűen nem tehetek semmit. Már sok mindent kipróbáltam, de semmi sem hatott.

Szívesen venném a tanácsokat. Még 3 évet kell tanulnom hogy lediplomázhassak és állást vállalhassak, és félek, hogy nem fogom kibírni azt a 3 évet, hiszen most jutottam el odáig, hogy anonim módon tanácsokat kérek, eddig még ezt sem tettem meg.


2009. dec. 16. 17:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló vagyok és a 19:52-esnek üzenem,hogy mért ne járhatna nappalira? Ez nem úri mulatság,hanem kemény meló! Én is oda járok,és nem azért,mert kedvem szottyant nagy unalmamban,hanem mert amit csinálni szeretnék,ahhot ez a diploma kell,méghozzá nappali.Ha azt akarom hogy jól megtanuljam a hivatást,és a leendő munkáltatóm is elismerje. Nem birom mikor fikázzák az egyetemistákat. Reggeltől délután kb.3-ig ott vagy,délután meg sokszor még tanulok,magyarán sokszor egész nap. Ti meg,akik csak dolgoztok,du 4vagy 5 után kiesik a cerka a kezetekből és utána azt csináltok amit akartok.Becsülöm azt,aki munka mellett végez levelezőn,mert irtó nehéz lehet,de ti meg azt értsétek meg,a nappalin ugyanugy kell hajtani. Plusz a mostani vizsgaidőszak...hááát

Na szóval peace,mindenki foglalkozzon a saját dolgával.

2009. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztelt" 7-es hozzászóló!

Süt a primitívség és a korlátoltság a kommented alapján. A jó szakmákat ma egyetemen lehet tanulni, lehet a Kádár korszakban fordítva volt, de haladni kéne a korral. Gondolom nem végeztél egyetemet, egy nyelvet nem beszélsz, egy emelt szintű érettségit nem raktál, azért vagy ilyen "bölcs"...

Ha mindenki "jó" szakmát tanulna téged senki nem tanított volna meg írni...

A kérdezővel hasonló cipőben járok. Én most kezdtem az egyetemet, de senki nem támogat benne. Szeretnék töri-magyar szakos tanár lenni, szeretem a nyelveket(angol-németet tanulok) és amúgy kis korom óta egy könyvbarát ember vagyok.

Mellette dolgozok, újságkihordást csinálok, ami egy alja munka, de nincs jobb sajna. Apámtól semmiféle tanácsot nem tudok kérni, nála kimerül az élet a szgépezésben és zsidózásban és persze a nagy élet tapasztalatában, hisz mindig megkapom h "ez az élet fiam". Nem értek semmihez, nem lát bennem semmit, a húgom okosabb csak nem tanul de amúgy okosabb lenne, én "csak" szorgalmas vagyok meg bla bla. Persze. Én csekély 1 év alatt 300 ezer forintot költöttem tanulásra, amit mind én szedtem össze a mindenféle alja munkából. És fel is vettek idén egyetemre.És mindig megkapom h életképtelen vagyok tehetségtelen stb. Én így élek nap mint nap. Anyámmal nálunk lehet beszélni, de ő is sokszor csak a hülyeségeit fújja.

Amúgy államin vagyok, bőven 400 feletti a pontszámom. Irigylem a sok értelmiségi csemetét, mert normális emberek között öröm és feltétlen támogatást kellene kapni, nem folyton a lehúzást...f/20

2012. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
basszus 7. vákaszoló. 4 év után csak azért írok ide, hogy kifejtsem, mennyire unszimpatikus a válaszod. az ha valaki egyetemre akar járni nem szakmunkás-életet akar élni, tán baj? te is csinálhattál volna szakmát, de nem, egyetemre mentél, akkor meg ne károgj hogy milyen műszakokban dolgoztál és mennyit, ne kérkedj ezzel, saját döntésed. gondolom boldog voltál (irónia volt, de keményen ez az utolsó mondat...)
2013. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!