Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább, rossz anya...

Nem bírom tovább, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve válok a férjemtől, elhagyott egyik napról a másikra. Nagyon nehéz, már nem hiányzik csak bosszant amit tett! Van két fiam 12 és 15 évesek. Próbálok jó anyjuk lenni, de nagyon nehéz egyedül, a 8 órás munkám mellé még egy 6 órásat is elválltam (heti 3 nap), mert a férjem aki jól menő vállalkozó hol fizet hol nem. Fáradt vagyok és az otthoni dolgokat is takarítás, mosás, főzés ... egyedül intézem mert a fiúk nem segítenek.

Rosszul érzem magam amikor segítséget kérek tőlük pl. a mosogatásba, mosásba de muszáj. Főzni sem tudok mindennap és ebből ma volt egy veszekedésünk. a nagyobbik fiam azt mondta elköltözik az apjához mert Rita ( a barátnő) legalább mindennap főz és nem cseszegeti, hogy segítsen (Rita egyetemre jár sok szabad ideje van).

Lelkiismeret furdalásom van úgy érzem rossz anya vagyok és e gyerekeim gyerekkorát rontom el.

De fáradt vagyok és nincs segítségem!


2014. márc. 21. 19:36
1 2
 11/18 Költőnő? ***** válasza:
a jutalmazást, meg az ilyen dolgokat én nem tartom személy szerint jó ötletnek. Azt viszont igen, h nyugodtan, és őszintén beszélgess el velük a kialakult helyzetről. Nem annyira kisgyerekek már.
2014. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Pedig bármelyik gyereket, sőt felnőttet jobban motivál a jutalom, mint a nyaggatás, büntetés vagy nyavalygás.


Gondolom számodra is szimpatikusabb, ha a férjed/feleséged megkér, hogy mosogass el és cserébe másnap a kedvencedet főzi, mint az, hogy "jajj de mosogass már el néhaaaaaaaaaaaaaa, mérmindenténcsinálok?!"

2014. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is Rita dolga. Apukáé! Ő gyerekei is, nem?
2014. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nehogy már neked legyen bűntudatod! Majd' megszakadsz azért, hogy ellásd a családodat, miközben a férjed éli a világát a barátnővel és tojik a kötelességeire. Egy 15 éves taknyos kölyöknek (bocsánat) meg halvány lila dunsztja nincs az életről - hogy mennyit kell kínlódni a megélhetésért, mit jelentenek az igazi problémák (nem a tegnapi kajánál meg a mosogatásnál kezdődnek) és mennyit gürcölsz azért, hogy neki ez is legyen, meg az is, és a pici feneke fényesre ki legyen nyalva. Felháborító, hogy egy maholnap nagykorú gyerek a hulla fáradt édesanyját átkozza, ahelyett, hogy lehetősége szerint segítene. Nem irigylem a leendő feleségét, de talán még nem késő nevelni rajta.
2014. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Inkább visszanyelem ami eszembe jutott, és írok mást...

Tehát rituska fontosabb mint a fia...

Mi miatt váltatok el ha megkérdezhetem?

2014. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Megcsalt es amikor megtudtam kidobtam.

Ritaval csalt meg, gyorssan lebuktak talan nem is veletlen!

2014. márc. 22. 10:24
 17/18 Gyémántlány ***** válasza:
100%

A család nem arról szól, hogy az anya (vagy az apa) körbeugrál mindenkit. A család egy közösség, amiben mindenki egyenrangú, így mindenkinek ki kell vennie a részét a munkákból is. Nem vagy rossz anya, ne is gondolj ilyenekre! Természetes, hogy megszakadsz a terhek alatt, nem fogod bírni sokáig, hidd el! Ne akarj mindent te csinálni. A gyerekeid már elég idősek ahhoz, hogy besegítsenek a háztartásba. Ezt most közösen kell csinálnotok, és nem csak most, hanem ezentúl mindig. Meg kell érteniük, hogy szükséged van rájuk, ahogy ők is természetesnek veszik a te támogatásaidat, ugye? Aki azt hiszi, hogy a családban az a természetes, hogy az anyák főznek, mosnak, miközben a belüket is kidolgozzák, az nagyon rosszul hiszi! Szabadulj meg ettől a gondolattól, és beszélj a gyerekekkel, hogy ők is megszabadulhassanak tőle.

A minden napos főzés pedig MEG-OLD-HA-TAT-LAN! Senki más nem tudja biztosítani a gazdag férjek által ellátott, egész nap otthon ülő nőkön kívül. Te pedig nem egy ilyen vagy. Rendeljetek pizzát, vagy vacsizzatok szendvicset, salátát, ilyesmiket. Az én anyukám például csak kétszer fõz egy héten (vagy csak egyszer) mégis élek. Tudok magamnak is kajákat csinálni, te is megtaníthatsz a srácoknak egy-két egyszerűbb ételt (rántotta, tejbegríz, omlett). Fontos, hogy tudd, hogy ez így normális. Egy normális családnál mindenki mindenkiért van, nem egy mindenkiért, többi senkiért.

2014. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen sejtettem....:(
2014. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!