Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább, rossz anya...

Nem bírom tovább, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve válok a férjemtől, elhagyott egyik napról a másikra. Nagyon nehéz, már nem hiányzik csak bosszant amit tett! Van két fiam 12 és 15 évesek. Próbálok jó anyjuk lenni, de nagyon nehéz egyedül, a 8 órás munkám mellé még egy 6 órásat is elválltam (heti 3 nap), mert a férjem aki jól menő vállalkozó hol fizet hol nem. Fáradt vagyok és az otthoni dolgokat is takarítás, mosás, főzés ... egyedül intézem mert a fiúk nem segítenek.

Rosszul érzem magam amikor segítséget kérek tőlük pl. a mosogatásba, mosásba de muszáj. Főzni sem tudok mindennap és ebből ma volt egy veszekedésünk. a nagyobbik fiam azt mondta elköltözik az apjához mert Rita ( a barátnő) legalább mindennap főz és nem cseszegeti, hogy segítsen (Rita egyetemre jár sok szabad ideje van).

Lelkiismeret furdalásom van úgy érzem rossz anya vagyok és e gyerekeim gyerekkorát rontom el.

De fáradt vagyok és nincs segítségem!


2014. márc. 21. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

15 éves kamasz, aki világfájdalma mellé belecsúszott a szülei válásába is.

Nem vagy rossz anya, és nem rontod el a gyerekeid gyerekkorát sem. Bár az nagyon nem jó, hogy nem tanítottad meg nekik, hogy otthon is vannak kötelességeik. Kár, hogy nem látják azt, hogy segíteniük kellene. Azért egy 15 éves fiú már megtanulhat főzni is, a többiben is segíthetne (12 éves is).


Egy ismerősömnek a válás után a 16 éves lányával voltak komoly gondjai. A lány azt kiabálta, hogy elmegy az apjához. Az ismerősöm pedig végül rábólintott, hogy rendben, akkor menj. Egy év után visszament a lány az anyjához, és azt mondta neki, hogy "anya, most már látom, hogy ki törődött velem igazán".

Lehet, hogy el kéne engedned a fiút.

2014. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya.


Egyszerűen ülj le hétvégén egy süti mellett beszélni a fiaiddal, és mondd el nekik nyugodt hangnemben, hogy nagyon kimerítő számodra még egy másodállásban is dolgozni. Nyugodtan a tudtukra adhatod azt is, hogy az édesapjuk nem éppen támogatja őket pénzügyileg, ami egyébként kötelessége lenne (gyerektartás van megállapítva?!). Nem kell mocskolódni, támadni, vádolni, csak a tényeket a tudtukra adni. Még gyerekek, sokmindent nem látnak át még. Egy 12 és 15 évesnek fogalma sincs arról, milyen kimerítő egy másodállás mellett még a háztartást is ellátni két gyerek után.


Próbáld meg inkább azt elintézni, hogy beosszátok melyik héten melyikőjük segít a házimunkában, és pl. jutalmul hétvégén az ő kedvenc édessége/étele lesz ebédre, vagy tovább kimaradhat a barátaival, stb. Szóval motiváld őket egy kicsit. Határozzátok meg azt is, hogy miben kell segíteniük (pl. saját szobájuk kitakarítása alap + néha mosogatás, mosás, teregetés mondjuk?), ne csak úgy "de néha csináljatok már valamit". A gyerekek általában azt sem tudják hogyan kell rendesen elmosogatni vagy mosni, hiába mondod nekik, neked egyértelmű, nekik nem.


Emellett neked az a javaslatom, hogy szervezd meg jobban a hetedet. A takarítás essen a nem pluszmunkás napokra, a főzz 2-3 napokra.

2014. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Ezek alapján, amit leírtál az elvárásaid a gyerekeid felé abszolút reálisak. A fiaid már nem kicsik, ennyi segítség simán belefér. Az egyetlen amin elgondolkodnék, hogy mit tettem, hogy a fiaim ennyire tisztelnek, és ennyire se hajlandók értem.

Sok sikert kívánok a továbbiakban! :)

2014. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Ne érezd magad rosszul! Az, hogy az a céda ràér, nem csoda, nem csinàl sok mindent, 2 gyerek mellett ö sem viritana ennyire. Nagyon sajnàllak, és minden tiszteletem a tiéd, sokaknak nem sikerül még fele ennyire sem megfelelni.

Mi is ketten voltunk, anyàm egyedül nevelt minket, nekünk természetes volt hogy segitsünk.

2014. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi munka mellett nem vagy rossz anya, de azért a fiúk megfelelő nevelése érdekében nem sokat tettetek (beleértve az apát is!). Én 15 éves koromban lényegében minden házimunkát meg tudtam csinálni és nem is okozott gondot. Később meg kérés nélkül is megcsináltam, amit észrevettem (ez persze nyilván személyiség kérdése is).
2014. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Figyelj, én nem vagyok anya - rosszul is érzem magam, hogy belepofátlankodok a kérdésedbe, - de esetleg megbeszélhetnéd a fiaiddal a dolgot. 12 és 15 évesen már talán kéne lennie elég érzelmi érettségüknek, hogy felfogják a dolgot. Külön-külön beszéld meg velük mi van, mondd el, hogy hogyan alakulnak a dolgaid. Mondd, hogy jól esne, ha segítenének. Ez nem megalázkodás. Ezután még egy nagyon pubertás egyénnek is kicsi segítési hajlamot kéne mutatnia, vagy meg kéne szólalnia a lelkiismeretének. Ossz ki rájuk munkákat, mostantól mindenki rá legyen osztva egy-egy feladatra. Nem gondolok itt óriási dolgokra. Talán túl gyökeres változások ezek, de a megbeszéléshez tartom magam.
2014. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon elkényeztettük a gyerekeket, ezért sem vártam, hogy most egyik napról a másikra házi tündérek legyenek. Külön órákra, sportolni járnak ez nekem sokba kerül őket meg kimeríti, de amíg élvezik addig csinálják.

Én engednem a nagyfiam remélve hogy majd hiányzok neki is vissza jön , de a férje, veszekszik, hogy miért nem látom el rendesen a gyerekeket nem Rita feladata neki most a tanulás a legfontosabb és ne terheljük az én dolgaimmal

2014. márc. 21. 19:54
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

" nem Rita feladata neki most a tanulás a legfontosabb és ne terheljük az én dolgaimmal"


Nos ebből azt látom, hogy ha a fiad át is költözik, Rita valószínűleg nem fog neki sem főzni, sem dajkálni őt. A férjednek is útban lesz a gyerek. Az a tippem, hogy 2 hónapon belül megint otthon lesz a nagyfiad....

2014. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

ha a Ritáék nem akarják, hogy náluk egyen a gyerek, ezért nem téged kellene hibáztatniuk, neked meg önmarcangolni, hanem megmondani a drága gyereknek. fiam, nem látunk szívesen.

könnyebb szegény exet hibáztatni.pff

2014. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

* mármint az apa részéről

nem téged kellene vádolgatni, hanem a gyerek elé állni és vállalnia önmagát, hogy a gyereke nekik teher

2014. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!