Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a nyafka, követelőző...

Miért a nyafka, követelőző nők járnak mindig jól?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok férjnél, van egy párhónapos babánk. Nem panaszkodhatom, rendes férjem van, dolgos, nem iszik, törődik velünk, csak olykor rosszul esik, mikor meséli, hogy az exével volt tengerparton, a másik barátnőjének mennyi ruhát vett. Engem még sosem vitt el kirándulni, sosem vett nekem ruhát,stb. Mikor rákérdeztem, mikor megyünk, mindig az a válasza volt, hogy majd ha nagyobb lesz a baba, és eddig meg spórolni kellett. A ruhákra meg azt válaszolta, hogy ott a pénz, menjek vegyek magamnak, ami tetszik. Nem vagyok anyagias, sőt szerény, de mégis olykor fáj, hogy én nem kapom meg azt, amit más, néha már azt gondolom, hogy nekem ez nem jár. Terhesen az utolsó pillanatig takarítottam, főztem, mostam, mindent megcsináltam, a környezetemben meg azt látom, hogy a nők már a 4. hónaptól "pihenkélnek", mert terhesek, és a férj takarít, vacsorát készít, kiköveteli magának az asszony, és mégis ő a jó nő. Én ezt nem értem. Nekem gáz lenne ilyeneket ELVÁRNI. Én vagyok csak ilyen "szerencsétlen"?

Arról nem is szólva, mikor azt mondta egyszer, hogy az utolsó exe milyen jó fej volt, bulizós, nagyszájú. Mikor megkérdeztem, hogy ha ennyire remek csaj volt, miért nem őt vette el, azt mondta, hogy mert sokat piált, és nem tudott főzni. Akkor most csavarogjak, bulizzak, költsem magamra a pénzt, és vihogjak, mint egy idióta, vagy törődjek a családdal, főzzek, legyek rendes? Mindkettő nem megy egyszerre. Nem tudom valóban mi már a megoldás, mi a jó a pasiknak. Barátnőimmel beszélgetve ők is hasonló cipőben járnak, és nem tudják mi a megoldás. Van ötletetek?



2014. márc. 17. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Önként bevállaltad az alárendelt igavonó szerepét, akkor miért vagy meglepődve?


Ők jobban érvényesítették az érdekeiket.

2014. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Ők exek. Téged vett el. Biztos, hogy ők "jártak jól", hosszútávon is?
2014. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem ez a két véglet van. Sőt, ezen két véglet egyike sem jó. Az sem, amit te csinálsz, hogy teljesen "feláldozod" magad otthon.

Nem kell idiótán vihogni, piázni, feleslegesen költekezni, de törődhetsz egy kicsit többet magaddal is. Itt most elsősorban nem a külsőségekre gondolok. Keress hobbit magadnak,tanulj valamit, kezdj el sportolni. Lássa a férjed, hogy neked is vannak terveid, céljaid, nélküle is tudod magad alkalmanként jól érezni, nem csak a munkádnak és a háztartásnak szánsz minden percet.


A férj miért nem takaríthat, főzhet, moshat? Ezt illene megtennie akkor is, ha éppen nem terhes a felesége.

2014. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Kerdezo szerintem ez azert van mert mindenkinek van az eletben egy ember akit jobban szeret csak van ugy hogy bizonyos okok miatt nem ot veszi el. Ilyenkor van az hogy a pasik elvesznek egy not aki jo felesegnek tunik.
2014. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Te mas vagy. Neked mas fontos, mint a volt baratnoknek.

Es ez miattad alakult igy, mert te azt mutattad, hogy neked masok az elvarasaid.

A kapcsolatottok elejen nem zavart es most x ev utan egy gyerekkel jottel jottel ra hogy neked is jar az ami nekik annak idejen jart.

Keso mar valtoztattni, mondjuk ki sirhatsz rgy ajandekot de ennyi.

2014. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Szóval itt vagy egy rendes férj, te meg generálod a problémát. Sok a szabadidőd?
2014. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Azért vedd figyelembe, hogy te jelenleg nem keresel (a GYES meg a csp az elég sovány), és van egy kisbaba is, aki sokba kerül.
2014. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha azt mondja, hogy ott a pénz, és vegyél magadnak, az kb = azzal, hogy elmegy veled.. Tehát kapsz ruhát, csak nem kísér el.

Pár hónapossal én sem mennék nyaralni tengerpartra, de nélküle sem, tehát megvárnám a 2-3 éves kort, és vinném, mi ezt tesszük idén nyáron. Mivel gyereketek van, igen, nem butasága spórolás, mert bármikor beeshet egy nem várt kiadás, egy betegség, ami miatt kelleni fog a tartalék.

Te egyszerűen irigy vagy, amiért mást vitt, téged nem, más többet kapott, mint te, sőt, aki a terhessége fent maradó 5 hónapját "pihenkélte", mert megtehette. TE mosol - főzöl - takarítasz rá, 'asszonynak' való vagy, míg az előzőekkel többet pörgött. Igaza van az egyik előttem írónak. Ki is járt jobban hosszú távon?!

2014. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Minden ember más és minden kapcsolat más, ami elmúlt az meg szebbnek tűnik mint ami volt valójában. Dolgos, nem iszik, törődik veletek, Te pedig főzöl rá, háztartást vezetsz, otthon vagy a gyerekkel és ellátod a közös babátokat.Azok is ezt tennék akikkel szétváltak útjai? Nem biztos, hogy alárendel bárminek is, csak a baba mellett nekünk anyukáknak kicsit megváltozik néha a fontossági sorrend. Kedvesen jelezd neki, hogy néha jól esne ha többet hordozna a tenyerén, és ne törődj másokkal bármennyire is nehéz, van aki utazgat, van aki babázgat, aki utazik, babára vágyik, aki babázik, utazásra. Mindennek eljön a maga ideje. Ha nagyobb lesz a gyerkőc, még élvezni is fogja, hogy együtt pótolhatjátok be a kirándulásokat.
2014. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha a férjed azt hangoztatja, milyen jó volt a másikkal, meg se halld hiszen annak már vége van, vége lett valamiért, de mindig az kéne ami nincs, ha lenne neki következő, rólad zengene ódákat, milyen jól főztél, stb. Szerintem ne változz meg, Téged vett el, Veled alapított családot, nem biztos, hogy működne a dolog ha olyanná válnál akivel szétmentek már...
2014. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!