Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen nyafka az unoköcsém?

Miért ilyen nyafka az unoköcsém?

Figyelt kérdés
Van két unokaöcsém, most itt nyaralnak, és amikor összevesznek az egyik állandóan elbőgi magát, de úgy bőg mint egy 4-éves kislány, szinte sikítva. 9 évesen.
2013. júl. 2. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert el van kényeztetve és a hisztijével eddig valószínűleg mindet elért,amit akart
2013. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert van közönsége.
2013. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
soha nem a gyerek tehet róla, hanem mindig a szülők a hibásak, ha hülyén viselkedik. Szerintem amikor nincs ott a másik unokaöcséd, akkor beszélgess el vele, hogy ez a viselkedés az iskolában is csak a hátrányára lesz, mert nemcsak a fiúk, de a lányok is csúfolni fogják. Tanulja meg, hogy nem mindig az van, amit ő akar, vannak helyzetek, amikor érdemesebb a másikra ráhagyni, de a legfontosabb, hogy sírással ne próbáljon meg elérni semmit.
2013. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erről mindketten tehetnek nem csak a szülő. Ha a gyerek jelleme hisztis akkor azt a szülő teljesen nem tudja elnyomni. Kb olyan, mintha a jól menő üzletet rá akarná sózni a gyerekére 18 éves kora után, és de igenis erre az egyetemre menj, holott az a gyerek orvos, táncos, énekes vagy ügyvéd vagy mittoménmi akar lenni. El kéne beszélgetni a gyerekkel. Vagy leönteni egy pohár vízzel. Engem bedobtak a medencébe (na nem nekünk volt) és hatott legalább. Ha a gyerek jelleme ilyen nem azt kell megváltoztatni, hanem meg kell neki tanítani kezelni őket. Ha bőghetnékje van vonuljon el bőgjön!

(Én is hisztis vagyok, én is elvonulok, így nekem is jó, mert kibőgöm, magam másnak is, mert nem idegeskedik meg ég miattam senki).

24/N

2013. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ő a kisebb. Ez a fegyvere a tesója ellen. Én is ezt csináltam. Ha nem tetszett, hogy bátyám elvesz tőlem valamit, elkezdtem bömbölve sírni, anya bejött és lekevert egyet a bátyámnak. Klasszul működött a dolog. Bátyám persze utált ezért, és mindent megtett, hogy ne bőgjek. Gyakorlatilag ezzel terrorizáltam őt. Ha nem reagálod le, vagy viccet csinálsz belőle (pl. te is földhöz vágod magad üvöltve, ami kizökkenti), akkor be fogja fejezni idővel, mert rájön, hogy nálad ezzel semmit se ér el. Valószínűleg anyánál remekül bevált ez a technika.
2013. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és apám ezt remekül kezelte, ha sírtam, nem csak bátyámat vágta nyakon, hanem engem is, mert nem tudta eldönteni, ki a bűnös, így amikor itthon volt, sose használtam, csak anyát lehetett így befolyásolni. De a pohár víz is beválhat, a lényeg, hogy kizökkentsd a gyereket. Persze van, akinek egy egész vödörrel kell. :) A lényeg, hogy emiatt ne sajnáld, ne kivételezz vele, s ne büntesd meg egyből, szó nélkül a másikat.
2013. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ilyen. én öcsém is ilyen volt, pedig nem volt elkényeztetve, sőt! Plusz nagy ívben le is tojta mindenki, hogy hisztizik. Egyes fiúk sokkal hisztisebbek, mint 10 lány együttvéve. Majd kinövi.
2013. júl. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én időmben még nem voltak így felfújva a személyiségi jogok, meg hasonlók. Ha hisztiztem, akkorát kaptam, hogy fal adta a másikat. Ha verekedésben alul maradtam, otthon azért is kaptam. Így aztán ezerszer is meggondolatm, hogy it teszek, s mit nem.
2013. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is mindig bőgtem, még 14 évesen is. Mindenért, kényes voltam, de nem elkényeztetett. Most meg már semmiért sem tudok sírni, akkor se ha akarok, vagy jól esne. Kinövi majd ő is.
2013. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!