Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel tartod a karácsonyt? és...

Kivel tartod a karácsonyt? és nálatok ki megy kihez?

Figyelt kérdés
úgy értem kihez mentek szent estén, szülőkőn kivűl?unokatesók, ra rokonokra gondolok. mert mi még anyósom testvéréhez is hivatalosak vagyunk, pont szetn estén ,és szeretnék a családommal lenni olyankor nem rokonokkal... de megbántani sem akarom.
2009. dec. 15. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még hál istennek nem küzdök ezzel a problémával :S

Amugy nálunk ugy van/lesz, hogy kedvesem dolgozik, uh a szenteseste anyukámékkal+tesómmal+nagyimmal, másnap megyünk másik nagyanyámhoz ott lesznek unokatesómék és 27én meg vagy mi megyünk vagy hozzánk jönnek anyu tesójáék.

Aztán a párommal majd 29én tartunk karácsonyt.

2009. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát igen mi meg megyünk 1 este 5 házhoz:) em azért mert baj,csak jó lenne egyhelyen inkább öszegyűlni, mert nem tudunk beszélgetni egy jót mert mindjárt menni kell. és hát ezek a rokonék messzi laknak tőlünk. meg ilyen gazdagok mindig felvágnak, hogy 200nm es házban ő simán kitakarít!amit nem hiszek hogy olyan könnyű 2 gyerek és munkahely melett...... nem szeretem ha valaki felvág,mer mindenki ember, és nem attól lessz nagymenő mert pénze van ....nemtudom mit csináljak....
2009. dec. 15. 16:14
 3/15 anonim ***** válasza:
1100 km-t repülünk anyósékhoz ahol összegyűlik az ő családjuk és együtt karácsonyozunk. és mivel szerveztek egy meglepetés utat is nekünk ezért még onnan is megyünk valahova. szóval sok utazás lesz :)
2009. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát a szüleim sajnos külön vannak,de én apumhoz megyek:D

de hogy mi hová megyünk majd nem tudom.

2009. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én egyedül leszek
2009. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát így megértem, miért nincs kedved sehova menni. Nekem sem lenne :S. Amugy nálunk olyan a helyzet, hogy a nagyanyám meg unokatesómék folyton csak fikáznak minket mindenért. Ugyhogy itt se jobb a helyzet. Én már évek óta nem strapálom magam, hogy bármit is jól csináljak, uh öcsémmel szoktam beszélgetni, vagy ha nagyon nagy már a csönd, unokatesómmal próbálkozom, de ő meg mindenki felett állónak érzi magát, tehát.... Alig várom, hogy vége legyen a napnak és mehessek haza :S

2009. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A Szenteste a családé!

Karácsony napján szülők, másnapján esetleg egyéb rokonok.

Az én gyerekeim már kirepültek, de tőlem tanulták, hogy a Szentestét mindenki szűk családi körben tölti. 25-én jönnek hozzám, együtt megyünk a Nagyihoz. 26-án jöhetnek az unokatesók, bár inkább kihagynám ezt az össznépi banzájt.

2009. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondom őszintén, nem értem az ilyen nagy családi vonulásokat... illetve azokat nem, akik belekényszerítik ilyenbe a családtagokat.

Szerintem általában szenteste otthon, szűk körben szokás és jó is ünnepelni, illetve van, ahol egy helyre összegyűlik az egész nagy család, és akkor úgy ünnepelnek együtt. Miért nem lehet másnapra, harmadnapra áttenni a rokonlátogatásokat?

Szerintem állj a sarkadra!!! A rokont nem akarod megbántani, de azon az áron, hogy Te szenvedsz, és nem ünnepelhetsz szíved szerint??

Ha jól sejtem, még nincs gyereketek. De ha majd lesz, akkor a kicsit is majd el kell rángatnotok a karácsonyfa meg az ajándékai mellől, csak mert jelenésetek van nyolc másik rokonnál?

2009. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Méghogy Anyósod testvére? Na, neeeeee... Nincs elég rokon?

2009. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimmel leszek, és a barátom is velünk lesz.

25.-én egyik mama 26.-án másik, és a barátom szüleihez valamelyik este megyünk.

2009. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!