Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gaz e hogy 34-eves...

Krisztian 34 kérdése:

Szerintetek gaz e hogy 34-evesen a szüleimel lakom együt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 07:38
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
56%

nekem az jutott eszembe, hogy anyukám 34 éves korában az édesanyjával élt, a mamám már 77 éves volt..


szerintem a szülőknek is egyszerűbb, ha van még egy dolgos kéz otthon..

a másik mamámék fiatalabbak, igaz, hogy apu nem élt már velük, de minden nap ment és emgy a mai napig segíteni nekik...

én úgy gondolom, hogyha nem indokolja semmi az elköltözést, akkor minek?


pl én igaz már enm élek otthon, dea tesóm igen, a szüleim nagy teret engednek...

be kell segíteni természetesen, tehát ki kell vennie a részét a kertimunkából, házimunkából, de semmibe nem szólnak bele.

mivel nincs állandó kapcsolata, minek tartana fenn egy másik házat (lakás nincs a környéken, sőt lakótárs sincs, ez nem Bp, nem nagyváros... a munkája pedi oda köti..

a környéken amíg valakinek nincsen komoly párkapcsolata, vagy felesége nem költözik el a házból...sőt ha megoldható a külön bejáratú lakrész, akkor utána sem...

nem egyszerű új házat venni, mert nem árulja senki

2014. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%

30-as, ha te teoriad szerint cselekedne mindenki akkor a pszichológus lenne a legjobb szakma itt, mindegyik miliomos lenne.

Van aki itt szeretne elni, nem kulfoldon.

Azert megneznem majd a velemenyedet olyan 50-60-70evesen, ha a gyermekeid nem nyittjak rad az ajtot, mert kulfoldon elnek, Gondolom Te sem jarsz haza havonta esetleg segiteni, valamint a szuleid milyen suruen latjak az unokajukat? Lehet, hogy mar beszelni sem tudnak, mert a gyerek nem tud magyarul, olvasni itt ilyet is.

2014. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tudom miért van mindenki megkergülve a saját házzal.Nekem volt,de sosem lesz még egy,túl nagy kötöttség,az ember nem tud lépni,ha éppen szeretne,vagy ha lép,akkor is sokkal nehezebben.Nekem 30 évesen volt saját házam,39 évesen döntöttem a költözés mellett,keletről-nyugatra.A ház csak a gondot csinálja.Olvastam itt egy hsz-ben,hogy mit tud majd valaki 40 évesen felmutatni...könyörgöm,nem az a nagy szám,ha valakinek,saját háza van,meg kocsija,hanem ,hogy egy jó és boldog élete,azt pedig nem az határozza meg,hogy van-e saját házam vagy nincs.
2014. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
41%
Olyan 50-60-70 évesen is kilehet költözni,a gyerekek után,nem hiszem,hogy bárki is ide lenne betonozva.Ez buta gondolkodás.
2014. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk erre jó példa van, ugyanis a nővérem 32 és még otthon van, én csak 26 vagyok, de vettem magamnak egy kis lakást. Ha nem lett volna lehetőségem venni, akkor is mentem volna albérletbe, mert nekem már kellett az önállóság. A nővérem is jól keres, ő is már lazán tudna venni, akár egy teljesen újépítésű lakást...., de én azt látom, hogy neki nagyon kényelmes otthon. :)

Mosnak, főznek, takarítanak rá. Nálunk ez van a háttérben.

2014. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
33%
Az ember jó esetben nem azért szül, hogy öregkorában legyen személyzete és társalkodó pajtása. Az én gyerekem felőlem élhet egy halászhajóban az Atlanti-óceán közepén, ha azt akar.
2014. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
65%
mi külföldön élünk, évente 3-szor küldök repjegyet az anyukámnak, mert már csak ö él...és tudott mit mondott, hogy szerezzek neki itt munkát, hiába van a bátyám ott, szinte egymás szájában élnek...ö menne Magyarországrol 68 évesen is. egyébként saját házat én se vennék, nekem Budapesten van lakásom, azt mindig bérli valaki..igy az is plusz bevétel. Falun ház akkor sem kéne, ha örökölném.
2014. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
64%
Megértem ha valaki otthon lakik, magánügy, szóval ha az illető így dönt, akkor az ő dolga. Viszont gáznak találom, hogy az emberek manapság semmit sem mernek kockáztatni, nem megyek tanulni, nem megyek dolgozni, saját család nem kell maradok a kis kuckomban jó ez így nekem.. Ráadásul rengeteg olyan ember van aki nemcsak otthon lakik, de mint egy 10 éves semmit sem tud elintézni. Sokak szerint ez jó, szerintem fontos lenne, hogy egy fiatal elkezdje a saját életét, sikert érjen el küzdjön.
2014. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
67%

Jólvan, gáz Magyarország, nehéz itthon boldogulni, megélni.

De azért ennyire nem...

2014. márc. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Régi a kérdés, de 8 évig külföldön éltem , dolgoztam, csak szabadságra jöttem Magyarországra. Házat vagy lakást vettem volna itthon, de rájöttem, hogy nem éri meg, úgyhogy az összeget, amit ennyi idő alatt összekerestem a szülői ház felújítására fordítom. Teljesen önálló vagyok attól függetlenül. Itthonról dolgozom online, közben segítek a ház körül, élem az életem. Megveszem a pénzemből, amire vágyom és kész. Telente kimegyek szezonmunkára, az év többi részében pedig itthon folytatom. Családot nem tervezek.
febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!