Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bíznak bennem a...

Miért nem bíznak bennem a családtagjaim ilyen téren?

Figyelt kérdés

webmester-programozó-számítógépszerelőnek tanulok.(Eredetileg csak programozás, de vannak órák ahol a gép összeszereléséről,alkatrészeiről beszélünk).Illetve egy kicsit értek az elektronikához haveromnál voltam mindig és az apja ilyen elektronikus, bármi elektromosat megjavít ami elromlott.És tanultam tőle pár dolgot.

Nem állunk valami jól anyagilag, és amikor elromlik valami elektromos felajánlom nekik, hogy én megcsinálom ingyen, max az anyagot kell kifizetni a boltban, de ők inkább 3-4x annyi pénzért csináltatják szervízben.

Nemrégiben elromlott apám számítógépe.Neki kellett a munkájához.Mondtam neki hogy én megcsinálom szívesen (A procihűtő ventillátor alatt és az északi híd alatt megszáradt a hűtőpaszta, nem vezette jól a hőt, mindig túlmelegedett és újraindult).Rutinszerűen csinálom már az én gépemnél évente cserélem a hűtőpasztát.Haveroknak is néha én csinálom.De ő inkább elvitte szervízbe és ugyanazt amit én évente megcsinálok ingyen, azt neki megcsinálták nemtom pontosan azt hiszem 3-4ezerért.


Volt hogy a tesóm p**nó oldalt nézett és elkapta a rendőrségi vírust.(Lezárja a böngészőt nem lehet kilépni belőle, és fenyeget hogy ha nem fizet neki x összeget akkor letöröl mindent,úgynevezett ransomware)Mondtam nekik hogy adjanak 5percet és megcsinálom(elég lett volna egy rendszervisszaállítás 1 nappal azelőttre).De megintcsak szervízbe vitték ahol 2000-ért szedték le.


Volt még régebben hogy a hangfal romlott el.(nem a hangfal, csak érintkezés hibája volt 2 vezetéknek)mondtam hogy megcsinálom.Nem megint csak szerelőt hívtak.


Számítógép összerakásánál (1óra alatt összerakom)szintén szerelő..Ráadásul el is cseszte mert 2 ledkábelt rosszul kötött be és rövidrezárta az áramot...


De ez csak pár olcsó példa volt, voltak ennél sokkal drágábbak is


Miért nem bíznak bennem?Én ingyen megcsinálom azt amit a szerelő jó drágán.Nem is az a baj, hanem hogy nem állunk úgy anyagilag hogy mindent megszereltessünk.Meg rosszul is esik hogy nem bíznak a tudásomban.



2014. márc. 6. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom,le kellene ülnöd és beszéld meg velük,hogy ne nézzenek téged levegőnek...
2014. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Èn a helyedben titokban megcsinálnám ha elromlik. Ha ezt párszór eljátszod és tènyleg megjavítod. Utánna többet nem fogják szervívbe vinni.
2014. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, csak én rendszergazdának tanulok. Bennem sem bíznak, bár én lány vagyok lehet azért... :(
2014. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ő butaságuk. Én biztosan nem könyörögnék, hogy szívességet tehessek. Ha nem kell, nem kell, legalább kereshetsz fizető ügyfelet.
2014. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!