Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek irigy?

Hogyan ne legyek irigy?

Figyelt kérdés

A párom és a testvére között 7év van, ebből és a jó munkájából adódóan a bátyja már elért egy elég jó színvonalat. A feleségével (aki háztartásbeli) sokat utaznak, eljárnak ide-oda. Gyereket nem (még) nem vállaltak, talán nem is fognak.


Néha sajnos elfog az irigység, ha arra gondolok, hogy mi sosem fogunk itt tartani, meg ha a helyükben lennénk, én már biztos rég szültem volna (még így, fiatalon is...). Lehet hogy abból is adódik hogy jelenleg munkakeresésben vagyok és én egyáltalán nem élvezem hogy itthon vagyok, frusztrál a pénztelenség és hogy ennek ellenére minket is mindig programokra invitálnak, amik nem annyira egyszerű finanszírozni...félek hogy ez megmérgezi belül a kapcsolatomat velük. Mit változtathatnék magamban?


2014. márc. 3. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Erre a szerencsétlenre miért irigykedsz? Hiszen ez csak a mának él, és őbelőlük kerül ki, szinte 100%-ukból azok a nők, akiket 40+-osként lecserélnek, aztán sírnak.
2014. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Foglalkozz a SAJÁT életeddel, olyat mindig találsz, akire irigykedhetsz.


Igen szánalmas az ilyen, mint te, hogy másokra irigy, ahelyett, ha csinálna valamit a saját boldogulása érdekében.

Ha úgy érzed, hogy nem fogtok ott tartani, mint ök, akkor elöször kellett volna megalapozni a kapcsolatot anyagilag is, és nektek tenni valamit, nem másokra acsarkodni.


Ahhoz meg végképp semmi közöd, hogy a sógorodéknak van-e gyereke, hol és mivel töltik az idejüket - ez az ö magánügyük.


Ha EZ az irigység "megmérgezi a kapcsolatotokat", akkor mindenki jobban jár abban a családban, ha te eltünsz belöle.

2014. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azert vagy irigy mert nem dolgozol es unatkozol.

Lesz egy munkahelyed ahol majd lefarafsz egesz map es nem lesz idod egesznap tajtuk gondolkozni.

Amugy meg ilyen hozzaallassal tenyleg nem lesz semmid.

Akarni kell pozitivan gondolkozni es bizzni abban hogy jobb es jobb lesz. Apro celokat kituzni magad ele.

2014. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy irigy? Gondolom a párod bátyja megdolgozott a pénzéért. Költhetné játékgépre meg alkoholra is akár, de ő inkább értelmes dologra költi, amivel nincs semmi baj.

Ha ti is ilyen életre vágytok, akkor tegyetek az érdekében. A hozzáállás, hogy "mi sosem fogunk itt tartani" eleve rossz, inkább arra törekedjetek, hogy a lehetőségeitekből hozzátok ki a maximumot, illetve hogy tudjátok értékelni azt, amitek van.

2014. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért ilyenek az emberek. Mi kijöttünk párommal külföldre, mind a ketten dolgozunk, én három műszakban. Alig van időnk bármire. Sporolunk nem veszünk cigit, alkoholt. Viszont szükségünk van nyaralásra. Most Ausztráliában voltunk. Már nem is mondom el az otthaniaknak, mert cikiznek, hogy nálunk nincs válság, már megint szórjuk a pénzt. Felraktam az utazás után pár képek koalákról (a külföldi haverok kérték) és egyből jöttek otthonról a beszólások. Baromi rossz érzés, nem értem miért kell az ember örömét elrontani.
2014. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:48

tipikus magyar irigy emberek :)) ne foglalkozz velük, inkább örülj, hogy elmentek ilyen helyekre.

2014. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Ne legyél irigy, felesleges. Mindenkinek megvan a maga életútja, és nem tudhatod, hogy esetleg a báty és a feleség nem irigy-e RÁD valamire. Én például mindig "irigyeltem" egy barátnőm derekát, hogy milyen szép vékony (én duci vagyok). Aztán egy nap kiderült, hogy ő rettenetesen szeretne akkora melleket, mint az enyém :D :D


Értem, hogy frusztrál a pénztelenség, én is épp ebben a szituációban vagyok. Jelenleg a párom tart el, és ez nekem nagyon rossz. De mielőbb igyekszem valami munkát találni magamnak, és akkor megint jobb életszínvonalon élhetünk.


Hogy mit változtass magadban? Legyél elfogadó, "leben und leben lassen" hozzáállású, és tényleg nem tudhatod, hogy az ő életükben mi az, amit nem szeretnél irigyelni. Mert a külsőségeket látod, de hogy belül mi van, azt nem.


Ha úgyis van időd, olvass pozitív gondolkodásról könyveket, hallgass meditatív zenét, ezek segítenek. Nekem segítettek :)


Sok sikert a munkakeresésben!

2014. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég ismerős a szituáció.

Annyi a különbség hogy mi mindketten dolgozunk a férjemmel, és elértünk egy színvonalat, még nincs gyerek , utazunk, ház, kocsi, 26 évesek vagyunk. A férjem öccse és a barátnője 20 évesek. És mi is észre szoktuk venni hogy irigykednek ránk. Nem bántón de látszik rajtuk 1-1 megnyilvánuláson.

én mindig azt mondom hogy a lehetőség mindenkinek adott, és nem kell elfelejteni hogy 7 évvel ezelőtt mikor annyi idősek voltunk mint ők akkor nekünk sem volt. Pont tegnap beszéltük hogy nem is jártunk sehova, nem voltunk abban az időben nyaralni. És mi is szoktuk őket hívni programokra, mert szeretjük a társaságukat. Mondjuk ők még otthon laknak. Nincs annyira biztos munkájuk, ( van, de bizonytalan, nem keresnek túl sokat) de nincs is villanyszámlájuk.

Szóval ne légy irigy. pár éve még én sem mondtam volna hogy ilyen jó kocsink lesz, és mégis sikerült. Nektek is fog, hidd el. Ha az irigységtől előrébb lennél akkor megérni, de nem leszel előbb. Én mindig erre gondoltam régebben, mert nekem is voltak ilyen gondolataim.

2014. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!