Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek megkeseredettet, szürke irigy vénasszony?

Figyelt kérdés
Februárban volt 23 hetesen terhességmegszakításom, életképtelen baba (2 éve vártuk), azóta két kémiai terhesség, egy missed ab. (Legyszi orvosi tanácsokat stb. be adjatok.) És nagyon nem tudom feldolgozni :((( gyűlölöm a kismamákat, utálok csecsemőt látni, ha gólyahírt kapok ismerősöktől, sírok. Mit tehetnék hogy ne legyek ilyen? Vagy javul ez majd? Pszichológushoz jártam, negyedik alkalommal megkaptam, hogy nekem nem is fájt ez az egész, és utána nem mentem többet, ha már ennyire nem hangolódott rám, nem akartam.
2013. dec. 22. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A pszichológusod biztos egy meg nem értett zseni...

Én tök átérzem a helyzetedet, én pont ugyanígy éreztem, pedig sokkal kevesebb kudarcon mentem át, és bár utáltam magam érte, gyűlöltem látni az anyukákat, a terheseket, gyűlöltem, hogy mindenkinek sikerül, csak nekem nem, hogy nem is tudják, milyen szerencsések, és pont így éreztem, hogy az életem egy hajítófát se ér.


nekem egyetlen tanácsom van csak: fogadj örökbe egy gyereket. Egy nagyon közeli családtagom (nem én) így tett és mindenki imádja a kislányt a családban, semmiben sem különbözik bárkinek a vér szerinti gyerekétől. Ne éld le az életed gyerek nélkül!!!!!! ÉS: ha közben mégis sikerül vér szerint, akkor jó, de ha nem, akkor időt nyertél!!! Ne gondolkozz sokáig, mert ha beadtad a papírokat, még mindig lesz jópár éved gondolkodni.

2013. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Keres egy normális pszichológust.
2013. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Keress egy jó pszichológust. Ha gondolom és Bp vagy környéki vagyok, tudok egy nagyon jót ajánlani akinek ez a szakterülete.
2013. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már van egy kislányom, 3 éves, amúgy rá is 3 évet vártunk és még az is fáj. De őelőtte nem volt bajom a kismamákkal. Most rosszabb, mert már tudom, mit veszítettem. Meg nehéz, hogy mindig arra gondolok, mennyire nagy lesz (ha lesz)a korkülönbség, mennyire imádná az öccsét, sokszor kérdezi, neki miért nincs testvére. Az is rossz, ha néha fiatalabb gyerekről tudom, hogy már kustesója
2013. dec. 22. 22:36
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval hogy kistesója van. Minden rossz. Közben meg zavar hogy ilyen irigy vagyok.
2013. dec. 22. 22:37
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem bp-i vagyok.
2013. dec. 22. 22:37
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
A pszichológus, akihez jártál egy idióta. Keress egy másikat, aki segít neked túllépni a dolgokon. A düh, a harag nem tesz jót a szervezetednek.
2013. dec. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, az én lányom lassan 5 éves és nem jött össze a kistesó. Egyrészt próbálok örülni annak ami van, nem pedig keseregni azon, ami nincs. Másrészt meg butaság összehasonlítani magunkat másokkal. Egész más, ha nincs gyereked, vagy ha nincs MÉG EGY gysreked. Utóbbi is nagyon szar, még most is irigylem a nagycsaládosokat, de nekünk, ki tudja, miért, úgy látszik, ez az utunk. Én eddig jutottam a témában. És bízom benne, hogy valamilyen oknál fogva ez így lesz jó.
2013. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Első, racionálisan értem, amit írsz, de attól is sírhatnékom van, hogy nem lesz több babám. Iszonyatosan vágyom rá.

Pszichológus talán jó lenne, csak mi a garancia, hogy hit fogok ki? 4 alkalom azért elég drága, és most is kidobott pénznek bizonyult.

2013. dec. 22. 22:46
 10/15 A kérdező kommentje:
És nagyon sajnálom, amin átmentél, de örülök neki, hogy megnyugtatóan le tudtad magadban rendezni!
2013. dec. 22. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!