Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám nagyon el van adósodv...

Édesapám nagyon el van adósodva. Szétzizálja ez a szüleim kapcsolatát. Hosszú lesz, de mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Édesapám az évek alatt nagyon sok adósságot halmozott fel. Most pl. 2 héten belül ki kéne fizetni egy kb. 200.000-res gázszámlát, a múlt héten lett egy 250 ezer forintos víztartozás kifizetve, különben kikötötték volna a vizet. A gázat is volt, hogy már majdnem kikötötték.


Nagyon sok hitele van.

Édesapámra jellemző, hogy gyakran kér kölcsön. Én nem sajnálom tőle a pénzt. A keresztszüleimtől ballagásomra kaptam egy nagyobb összeget (kb. 500 ezer forintot, de csak decemberben kaptam meg 2012-ben) ennek a felét anno elkérte tőlem. Nem felvágásból, nem nagyzolásból írom ezt le: én szívesen segítettem és 250 ezret át is utaltam neki 1 héttel azután hogy megkaptam a keresztszüleim ajándékát decemberben.

De mint kiderült, nem vízdíjra, vagy gázra fizette be, hanem másnak lógott (magánszemélynek, szóval még nem is baki hitelt törlesztett belőle.) ekkor kezdtem gyanakodni, hogy lehet nemcsak bankoknál van hitele, hanem így, magánszemélyekből is sokszor kért kölcsön... és ahogy telt az idő, egyre többet és többet tudott meg anya is, én is, hogy mennyi embernek lóg még, nemcsak bankoknak.


Autónk már 1 éve nincsen, mert tönkrement ami volt (azt is használtan vettük) és azóta nincs is kocsink, egyszerűen nem tudunk miből venni, még használtautót se. Szóval az a megoldás, hogy pl. adjuk el a kocsinkat nem jó, mert nincs autónk.


Anyával beszéltem, ő mondta ma nekem hogy édesapámnak sok milliós tartozása van a bankok felé (és ezek csak a bankok, ki tudja, hogy magánszemélyektől mennyit kért kölcsön, ha pl. tőlem, mint lányától egyszer 250ezret kért kölcsön... amit mondta, hogy majd visszafizet, de ebből nem láttam egy fillért se eddig viszont.) Persze, édesapám támogat!!! Én Pesten tanulok, fizetni kell a kollégiumot, a kaját, stb., utazást, bérletet Pesten, stb., és mindig adnak pénzt ha kérek! Szóval nem arról van szó, hogy nem támogatnak.

Dolgozni csak alkalmanként tudok/hétvégente, mert óráim vannak, és nincs olyan nap nagyon hétközben mikor el tudnék menni. Sok diákmunkánál pl. hétfő-péntek között keresnek embert, épp nem hétvégén... Hétvégi munkát amit próbáltam: ruhaboltban kisegítés, meg a Meki. Hát elég volt 1 nap belőlük, főleg a mekiből, az egy halál...

szóval csak alkalmanként tudok 1-1 napra munkát vállalni, mert a suli mellett (+ nyelvvizsgára készülök, most jönnek majd a zhk..) nem nagyon megy.

Nyáron természetesen dolgozom, 168 órát voltam mindegyik hónapban nyáron nyári munkán (a maximumot amit lehetett, szóval nyáron leszakadna a pofám ha a szüleimtől kérnék pénzt, de sajnos így évközben nem tudok nagyon dolgozni, ezért kérek tőlük.)


Azt tudom, hogy édesanyám pénzügyek terén óvatosabb mint apa, tehát mindig van egy kis "tartaléka" csak nem vallja be. Volt, hogy a neptunban egy tartozást nagyon hirtelen kellett kifizetnem (váratlanul jött) és édesanyám tudott utalni rögtön (15.000 ft, különben nem vehettem volna fel a tárgyaimat a neptunban).

Viszont anyumnak eléggé elege van már apából... ő arra panaszkodik, hogy apa nem csinál semmit, hazajön munkából leül tv-zik, stb. Édesanyám hétközben dolgozik, és a nagymamámhoz jár ki a város szélére mert a nagyim nagyon öreg, pl. fürdeni se tud magától,anya mosdatja, anya főz rá, anya takarítja a házát, figyelni kell hogy veszi be a nagyi a gyógyszereket mert volt hogy rosszul szedte be a szívgyógyszerét és kórházba került... A nővérem jár ki az egyik nap, majd másik nap anyu a nagyihoz, így 2naponta váltják egymást.


Anyunak annyira elege lett az utóbbi 1-2 hétben apából hogy nem csinált semmit otthon, nem vett kaját, nem főzött nem takarított, hanem mindig ő ment ki a mamához, minden nap (nővérem így otthon maradt, ő segített apának főzni, takarítani).

Egyszerűen az anyagiak miatt szétzilálódik a szüleim kapcsolata...


Anya azt mondta hogy azt fontolgatják eladják a házat, és vesznek egy kisebbet.

3-an vagyunk tesók: én Pesten tanulok, 2 hetente járok haza. Öcsém most ősszel fog majd egyetemre menni, tehát ő is elköltözne otthonról. Otthon lakik még a nővérem: ő vidéken, (otthon) tanul egyetemen, mindjárt végez ott. Most írja a szakdogáját, de nem dolgozik közbe. Viszont otthon besegít: vasal, takarít, főz, stb.


Nem akarom, hogy eladják a házat... abban nőttem fel. Az az otthonom.

Anya azt mondta, apának sok milliós tartozása van a bankok felé. Emlékszem egyszer volt hogy apa szintén kért tőlem pénzt (még a keresztszüleim ajándékából) kb 80.000 ftot, mert különben elárverezték volna a házat (a házon ugyanis jelzálog van/volt)...


Apa nem iszik, szóval nem alkesz, nem veri el piára a pénzét, nem játszik szerencsejátékon, semmi ilyesmi, csak 4-5 éve volt egy perünk, ahol nagyon sokat kellett fizetni (ügyvéd, meg úgy maga az egész kalamajka, nem jöttünk ki belőle jól..)


Apa próbált másodállásban dolgozni/dolgozik is, befektető cégeknél, volt 6-7 éve a providentnél is, különböző tanácsadós cégeknél, stb. Néha össze jön neki a munka de sokszor nem.


Mit lehetne tenni?


2014. márc. 2. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Én a helyükben eladnám a házat kifizetném az adóságot és elmennék albérletbe lakni.
2014. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
De vmire csak elmegy a pénz. Sztem más is van
2014. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2 hetente utazom haza, és látom, hogy alig van otthon kaja... sokszor hús is csak hétvégente van (pl. pörkölt... ) hétközben: tésztát esznek (túrós tészta, sajtos tészta, darázs tészta...) meg krumplit főleg, meg olcsóbb kajákat (császármorzsa).

Igazából a tesóimat sajnálom, mert ők szívnak ezzel, a sok hitel miatt, hogy normális kajákat se nagyon tudnak enni hétközben pl. húst, csak hétvégén.


Amolyan ünnepnap pl. a vasárnap az öcsémnek, mert tudja, hogy akkor mindig lesz pörkölt, vagy milánói makaróni, (havonta 1szer rántott hús).


És tényleg: csütörtökön vagy pénteken este, mikor hazaérek a 3 órás vonatútból, és kinyitom a hűtőt, szinte tök üres. Szalámi, felvágott van benne, ritkán sajt, yoghurt, kefir, vaj, margarin, tej, tejföl. Alma szokott még otthon lenni + rizs, tészta, búzadara, liszt, stb. Kenyér mindig van otthon. Egyre gyakrabban fordul elő hogy pl. a tesóim szalámis pirítóst reggeliznek, és heti 2-3szor pirítóst/melegszendvicset szalámival + a változatosság kedvéért sajttal hogy meglegyen a melegszendvics-feeling, vacsi: kenyér kefirrel, felvágottal.

Én nagyon szeretem a zöldségeket, és a gyümiket, és csak akkor vesznek a szüleim pl. paradicsomot, paprikát, uborkát, narancsot, stb. ha én hazamegyek, amúgy nem vesznek ilyesmit.

Igaz, a tesómék nem nagy zöldségevők, de sajnálom őket hogy ilyen monoton az étrendjük.


Anya (ha jó kedve van :D és apa nem bosszantja fel) gyakran csinál sütit, vagy pizzát, meg pogácsát ilyesmit de arra is csak hétvégén van ideje hétközbe nincs, mert dolgozik és a nagyimhoz jár ki. Nővérem csak egyszerű kajákat tud csinálni, pl. tészta. Meg ha nincs miből (nincs alapanyag..) akkor miről is beszélünk?


Hidd el, nem megy el másra a pénz, csak hiteltörlesztésre... édesapám nem iszik, nem is játszik szerencsejátékon.

2014. márc. 2. 11:16
 4/14 A kérdező kommentje:

Menzára meg kifőzdére meg ilyesmire alapból nincs pénzünk, szóval én is amikor csak tudok itt főzök a koliban, kéthavonta max. 1szer eszem kifőzdében (olcsóbban). Mekibe pl. évi egyszer, ha megyek, lehet annyiszor se, mert 1. baromi egészségtelen 2. nincs rá pénz, egy menüért 1000-1500 ftot kiadni... abból kijön kétnapi kolis kajám ha itthon főzök.


Nem akarom, hogy eladják a házat. Nagyon szerettem ott lakni és szeretek is hazautazni. Amolyan "mentsvár" nekem, ahová el tudok menekülni, ha arra vágyom. Pl. budapestből sokszor elegem van, sok ember, tömeg, stressz és jó hazamenni abba a nyugodt légkörbe, ami ott van a házban. Az egész gyermekkorom ehhez a házhoz köthető...

2014. márc. 2. 11:18
 5/14 A kérdező kommentje:

Cigizni se cigiznek, szóval azt se lehet mondani hogy cigire költik a pénzt. nem is járnak el sehová. Étterembe évi 1szer megyünk vagy annyiszor se.

Szülinapozás, ilyesmi, Karácsony, mindig otthon van és otthon főzünk. Színházba, moziba nem járunk, szüleim se járnak tesóim se nagyon.

2014. márc. 2. 11:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért ebből lehet kaját csinálni. Van akinek ennyi sincs. De persze nem jó ez sem de meg lehet maradni. Itt sokat nem tudsz tenni a házért próbáljon meg mindenki dolgozni és beleadni de sztem jobb megvállni lehet jobb lenne. Tudom nehéz elfogadni, de sokmit nem tudsz tenni.
2014. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha házasok akkor nem apukádnak hanem a szüleidnek van hitele. A házastárs beleegyezése nélkül semmilyen hitelt nem tud felvenni senki.
2014. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb az lesz hogy elárverezik a lakást a tartozás fejében. Aztán az, hogy nektek milyen emléketek van senkit nem fog érdekelni, így jobb lenne még akkor kiszállni belőle amikor menthető az egész.
2014. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

mikor hazaérek a 3 órás vonatútból, és kinyitom a hűtőt, szinte tök üres. Szalámi, felvágott van benne, ritkán sajt, yoghurt, kefir, vaj, margarin, tej, tejföl. Alma szokott még otthon lenni + rizs, tészta, búzadara, liszt, stb. Kenyér mindig van otthon. Egyre gyakrabban fordul elő hogy pl. a tesóim szalámis pirítóst reggeliznek, és heti 2-3szor pirítóst/melegszendvicset szalámival + a változatosság kedvéért sajttal hogy meglegyen a melegszendvics-feeling, vacsi: kenyér kefirrel, felvágottal.


Ez neked tényleg üres hűtő?

Még minek kellene bent lenni?

2014. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

" mikor hazaérek a 3 órás vonatútból, és kinyitom a hűtőt, szinte tök üres. Szalámi, felvágott van benne, ritkán sajt, yoghurt, kefir, vaj, margarin, tej, tejföl. Alma szokott még otthon lenni + rizs, tészta, búzadara, liszt, stb. Kenyér mindig van otthon. Egyre gyakrabban fordul elő hogy pl. a tesóim szalámis pirítóst reggeliznek, és heti 2-3szor pirítóst/melegszendvicset szalámival + a változatosság kedvéért sajttal hogy meglegyen a melegszendvics-feeling, vacsi: kenyér kefirrel, felvágottal.


Ez neked tényleg üres hűtő?

Még minek kellene bent lenni? "


Hű, de változatos... baromi jó lehet a testvéreidnek... :)

2014. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!