Menjek, vagy ne?

Figyelt kérdés
A párommal mindketten falun lakunk. Ő 33 én 22 éves vagyok. A kettőnk keresetéből is igen nehezen jönnénk ki, hónapról-hónapra tudnánk csak élni, ha a városba költözünk albérletbe. Mindketten dolgozunk, ő több ideje, én csak fél éve. Több, mint 2 éve ismerjük egymást és szégyellem, hogy még mindig a szülőknél lakunk, külön-külön, ő ott én itt. Minden este átjárunk egymáshoz, de engem ez már nagyon zavar. Neki van autó hitele is, ezért meggondolandó a dolog. A szülei felajánlották, költözzem oda, de nem szeretnék, mert nem kedvelem az anyukáját, voltak vele konfliktusaim is, amik idővel elsimultak. A párom azt mondja, el lehetne menni, segít ő is, ahogyan tud amolyan kétlaki élettel, mert a fizetéséből alig marad valami a hitel miatt de mondtam neki, hogy akkor is lakhat velem, ha épp nem tud beleadni a rezsibe annyi pénzt, amennyit gondol. Nagyon szeretjük egymást, de úgy érzem, ezek a problémák lassan felülkerekednek rajtunk. Ő lelkes, mert sok terve van, amikről azt gondolja sikerülnek és pénzt is hoznak. Idővel. Van bőven félretett pénzem, de nem akarom felélni egyedül az albérletben, valakivel együtt kellene lakni, keressek egy ismeretlent, aki szobatársat keres? (és mondjuk pénzt kér, nem anyagi szolgáltatást?) XD Nem tudom, mit tegyek. Töprengek egy ideje. Akinek ami eszébe jut, nyugodtan írja le. Köszi!

2014. márc. 1. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az a fő probléma, hogy még szülőkkel élsz, és nem az, hogy nem együtt a pároddal? Legalábbis nem értem azt a részt, hogy el lehetne menni, ő segít kétlaki élettel, te pedig azt mondtad, hogy jöhet veled úgyis, ha nem ad bele semmit a rezsibe. Ezt úgy kell érteni, hogy te mindenképpen költöznél a szüleidtől, akkor is ha ő nem jön (bár jobb lenne ha igen). Ő pedig kétlaki lenne, tehát hazajárna akkor is, ha albit fizetnétek?


Egy kicsit bonyolultan hangzik. Nézd, én 25 éves koromig laktam a szüleimnél. Nem szégyelltem, csak azért nem érdemes albit fizetni, hogy ne otthon lakj.

Ha pedig a pároddal akarsz összeköltözni, akkor beszéld meg vele, hogy ne kétlaki legyen, hanem költözzön ő is, egyébként nincs értelme a dolognak.

2014. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért nem mentek ki valahová külföldre? Mi nagyon gondolkodunk rajta, de nekünk vannak itteni kötöttségeink, amiért ez nem olyan egyszerű. De ahogy kivehető az írásodból, nektek nincs se gyerek, se háziállat, stb, így nyugodtan megpróbálhatnátok külföldön. Szerintem jobban járnátok, mint itt gürizni.
2014. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!