Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi ebéd. Szerintetek menjek?

Családi ebéd. Szerintetek menjek?

Figyelt kérdés
Barátommal egy hónapja vagyunk együtt és most a szülei meghívtak magukhoz vasárnapra egy családi ebédre. Ott lenne a 2 szülő, barátom nővére meg neki a barátja, bátyja meg a barátnője meg barátom és én szóval így összesen 8-an. Még sosem találkoztam velük és őszintén szólva nagyon félek. Alapból nem vagyok az a könnyen ismerkedős típus és nem nagyon tudok órákig elbeszélgetni a semmiről főleg nem ennyi "ismeretlen", nálam idősebb (szülei 50, tesójáék 25 körüliek) között egy asztalnál ülve, még az is zavarni szokott ha evés közben valaki lát... Visszautasítani úgy érzem bunkóság lenne és rosszul esne nekik viszont nekem ez még valahogy korai hogy egyszerre kelljen találkoznom mindenkivel és félek hogy valamit elszúrok. Izgulós is vagyok meg pár hete így is mindentől rosszul leszek, orvoshoz járok de még nem tudják hogy mi bajom és ha esetleg akkor jönne rám a rosszullét az egész ebédet elrontanám. Szerintetek mit csináljak? Még annyi hogy eddig még nem volt komolyabb kapcsolatom úgyhogy ez lenne az első hogy valaki bemutat a családjának azért problémázok ennyit...:) 17/L
2013. aug. 22. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell ebből akkora ügyet csinálni, egy közös ebéd még nem a világ. Nálunk napi szinten ebédelnek, vacsoráznak barátok. Az evés eleve társasági esemény, együtt jó.
2013. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
De ha orvoshoz jársz és rosszul leszel dolgoktól, akkor még valódi okod is van lemondani... Szépen megfogalmazod, hogy egészségügyi okokból nem szerencsés menned, úgy, hogy ne kelljen részletezned, de mégis megértsék, hogy most nem, majd később.
2013. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan menj el. Visszautasítani ok nélkül tényleg nem illendő, ráadásul mi történhet? Legfeljebb ülsz csöndben és pár órát unatkozol. Nem kell túllihegni.
2013. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak akkor menj ha úgy èrzed eljött ennek az ideje.szerintem beszèld meg a barátoddal, meg fogjaèrteni.
2013. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is menj el. Ennyi idős voltam én is, mikor az első barátom bedobott a mély vízbe, ráadásul nem is tudtam róla. A városban mászkáltunk, mikor mondta, be kell ugrania a nagynénjéhez valamiért. Na ott volt ám mindenki! Unokatesók, nagynénik, nagybácsik, ki tudja kik. Annyi előnyöm volt, hogy akkor már utólag ismertem a szüleit. Iszonyat para volt első pillanatra, de utána meg már jó volt, hogy mindenkit letudtunk egy körben. Szerintem biztos kedvesek lesznek a barátod szülei, különben meg sem hívtak volna.
2013. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben akkor összeszedem a bátorságom és elmegyek :) Köszönöm a válaszokat:)
2013. aug. 23. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Ez a beszéd! Ne légy nyuszi! Az életben sok nagy első lépés vár még rád, itt az ideje, hogy meglépd az elsőt. Egyre könnyebb lesz minden új kihívás. Sok sikert!
2013. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!