Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítene valaki kérem?

Segítene valaki kérem?

Figyelt kérdés

a szüleim nagyra hordják az orrukat és leszólnak mindenkit, engem meg teljesen beszabályoznak, teljes ellentétben a párom családjával. A párom már sokszor idegrohamot kap ha meghallja h a szüleim miket mondanak rólam és róla meg a szüleiről. (nagyon durva dolgokat) és gyűlöli egymást a két család és a szüleim szeretnék ha szakítanék a sráccal, de ő viszont csak engem szeretne, és látja hogy nem vagyok boldog, ezért szeretné ha hozzá költöznék, a szülei is ezt szeretnék, de én szívesen mennék de elhagyni sem akarom a szüleimet mert a sok bántás, a szigor és a pofon ellenére szeretem őket, és ez a megszokott életem és félek másikba belemenni.


De a párom és a szülei minden nap idegesek mert olyanok a szüleim amilyenek, az apukája legszívesebben széttépné a szüleimet ahogy párom is és az anyukája is.


már az is eszembe jutott hogy kidobom a páromat h ne idegeskedjen feleslegesen (főleg hogy szívbeteg és az anyuja is) de képtelen vagyok megtenni mert szeretem. most mit csináljak


2014. febr. 17. 10:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
van munkám, de alig keresek valamit mert havonta 2x tudok menni de az a pénz a szüleimhez megy, azt mondták majd akkor kapom meg ha úgylátják készen állok saját életre, de ha továbbra is azzal a fiúval tervezem akkor soha nem fogják odaadni mert egy lány nem költhet a fiúra ez tiltott főleg h ő sem tudja megtenni mert szegények
2014. febr. 17. 11:45
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás: távolság. Van egy csomó ökölszabály, meg mondás, hogy mekkora távolságot kell tartani a jó kapcsolathoz, hát te most megtapasztalod, hogy miért. Majd ha mindketten kéthetente, havonta látjátok a szüleiteket, és élitek az saját életeteket, akkor közel nem lesz ennyi szidás, veszekedés.
2014. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg a kérdésért, de gyámság alatt állsz? Mi az, hogy felnőttként a szüleidhez megy a pénz, és mi az, hogy a neveden lévő pénzhez nem férsz hozzá?

Jogod van elköltözi és a magad lábára állni, és jogod van a fizetésedet elkölteni.

Én ezt nem értem.

A szüleid egy akarat nélküli bábot irányítanak. Ez nem jó.

Döntsd el végre, hogy mit szeretnél. Nem élhetsz a szüleiddel életed végéig. És majd még ők akarják megmondani azt is, hogy kivel kell leélned az életedet? Ha most tévedtél, akkor az a Te döntésed, és hidd el lesz rossz döntés az életben elég. És mi van akkor, ha ez jó döntés lenne??? Soha nem tudod meg, ha otthon maradsz és megszabják minden lépésedet.

2014. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

igen, de ha elköltözök akkor a nyakunkra fognak járni.


A pénzem meg az én nevemen egy számlán van ami anyukám aláírása nélkül sehogysem módosulhat. voltam bent hogy szeretném levenni a pénzt, de azt mondták hogy az anyám aláírása nélkül semmit nem kezdhetek a számlával, mert így lett megnyitva. hiába múltam el 18. valami olyasmit mondtak h ő a kezelője vagy mi a fene. amíg úgy nem határoz hogy megkaphatom. a fizum pedig erre a számlára megy.

2014. febr. 17. 12:30
 15/19 anonim ***** válasza:

Munkahelyeden bejelented az új számlaszámod és ezentúl arra megy.

Semmibe nem kerül egy új számlát nyitni.....el se hiszem , h 20 éves vagy............

2014. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Te tényleg 20 éves vagy? Biztosan? Mert nem úgy tűnik.


Az Isten áldjon meg, szedd már össze magad, 20 évesen nincs annyi eszed, hogy a munkahelyeden bediktálj egy másik számlaszámot?! Ki segítsen rajtad, ha te nem akarsz változtatni ezen a borzalmon, amit te életnek hívsz?

Ha nem mersz másik számlára utaltatni, az is a te bajod, vannak dolgok, amiket felnőtt embernek meg kell tennie ha az ég a földdel össze is ér.....

Ha neked mennek, miután megtudják, hogy máshova utaltatsz, legalább látod, kik is valójában, bár mondjuk úgy hiába, ha meggyőzöd magad, hogy ez így rendben van!


Nem tudom, tudsz-e róla, hogy eltörölték a rabszolgaságot??

Mert ez, amiben te élsz 20!!!! ÉVESEN, ez az!


Miért csak pár napot dolgozol? Keress erőssebb munkát, jobb fizuval, hogy legyen miből élned. Mondjuk addig, míg nincs több pénzem, vagy jobb munkám, nem nagyon mozdulnék, szétnéznék, keresnék másik állást, persze előtte nyitnék egy számlát magamnak, odautaltatnám a fizum...... - ugye mennyivel jobban hangzik? Mindjárt nem úgy néznél ki, mintha gyámság alatt állnál!


Egyik lépés hozza a másikat. Egyetértek a nem tudom hányassal, aki azt mondta, hogy csakis külön, a te helyzetedben más nem is jöhet szóba, ha odaköltözöl a barátodékhoz, cseberből vederbe kerülsz, keresel magadnak másik embereket, akik döntései alatt élhetsz. Ez a legnagyobb hibád, hogy nem is akarsz dönteni, felelősséget vállalni (MERT ARRA NEVELTEK, HOGY NEKED EZ ÚGYSEM MEGY, 20 évesen úgy beszélsz, min egy 15 éves - azt hittem annyi vagy), pedig az élet ebből áll.

Jönnek helyzetek, te eldöntöd hogyan, merre, aztán vagy sikerül, vagy nem, ha nem, akkor korrigálsz, másik utat próbálsz, mindenki ezt csinálja. És mindenki hoz néha rossz döntéseket, de hidd el, az is jobb, mint ez a vegetáló életmód, mint amiben te vagy!


Igen, dobd csak ki a párod, az egyetlen jó dolgot az életedben, töröld el az egyetlen momentumot, amiben még lázadni mersz a zsarnok, beteges szüleid ellen, maradj a "megszokott életedben", hiszen "másikba úgyis félsz belemenni" (akkor ugye meg is érdemled), aztán végképp belefásulsz és életképtelenné válsz. Minnél isősebb vagy, annál nehezebb a berögzült rossz viselkedési módozatokon változtatni.


Vagy kérj tanácsot másoktól, gondolkodj, mérlegelj, cselekedj belátásod szerint, viselkedj felnőtt módjára!


A szüeidnek meg: 20 éves emberek már nem számítanak gyereknek, nem 20 évesen kell nevelni, sőt, akkor már nem is lehet, 20 évesen ha ütnek-vágnak, úgyhogy te semmit nem ártottál nekik, az rendőrségi kategória!

2014. febr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16os vagyok,


"de ha továbbra is azzal a fiúval tervezem akkor soha nem fogják odaadni mert egy lány nem költhet a fiúra ez tiltott főleg h ő sem tudja megtenni mert szegények"


"lány nem költhet a fiúra ez tiltott" ez mit jelent? Már, hogy "tiltott"?

Ki tiltja meg? Ti valami szektások vagytok? Ezt most halál komolyan kérdezem, mert akkor más a felállás és nehezebb a dolog, meg azért ez fontos momentum lenne.

Ha rossz az ötlet, akkor bocsi, de annyira megütötte a szememet ez a "tiltott" szó.

2014. febr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

hát, azért dolgozom keveset mert 70km-re tanulok a házunktól. koleszos vagyok és a Városomban van a munkahelyem. meg itt a szüleimnek vannak ismerősei akik szemmel tartanak és adják a szüleimnek a forródrótot hogy mit csináltam.


Nem vagyunk szektások, de nálunk határozott szabályzat van mindenre.

pl.: szobába enni tilos, cipővel a házba menni tilos, fő étkezésen kívül enni tilos. Be van szabályozva mikor hova mehetek el. 2ezer forintból élek egy héten és menzám sincs. A körmöm se festhetném ki mert nem szeretik a szagát, télen meg mégsem ülhetek ki a fűbe.


Párom szerint a gyomromat is tönkre tették mert mi műkalyán éltünk jó ideig, pl. poros krumpli püré, poros leves, stb. Baba koromban sem ettem meg mondjuk a természeteset, csak a vegyi cuccal telenyomott tápszereket voltam hajlandó. és sajna az ételek nagyon nagy részét nem tudom megemészteni. Például eszek sárgarépát begörcsöl a gyomrom. ugyan így a többi zöldséggel, meg pár gyümölccsel meg egyéb ételekkel. foggalmam sincs mitől lehet. mert még életembe nem voltam kivizsgáláson.


Általánosban volt olyan hogy elájultam, bevittek a kórházba de azt mondta a doki h nem lát semmi bajt rajtam.És a szüleim elkönyvelték h lógni akartam az iskolából ezért kitaláltam valamit.


És igen, tudom hogy sokszor gyerekes vagyok, de engem a sorozatok nevelnek. bármilyen hülyén is hangzik. De amit tudok azt a sorozatokból tanultam meg a könyvekből. például 6 évesen vad angyalt néztem, és rájöttem belőle többek közt a szülés művészetére és hogy fáj. Kiskoromban bevittek a szüleim a munkahelyükre ovi után vagy rásóztak valakire és tengtem lengtem. Mamám mesélte régen hogy ő játszott velem egyedül mert anyukámék nem értek rám, sok volt a meló utána meg fáradtak voltak.



Egyébként apu sokkal engedékenyebb mint anyu, ő megengedi hogy a szobámban egyek de tálcán nehogy kiboruljon. csak az a baj hogy ha apu megenged valamit de anyu nem akkor összevesznek, ugyan ez fordítva. és az élet összes többi dolgán is összevesznek. és 20éve minden nap üvöltözésre fekszek és kelek. kivéve itt a koleszban

2014. febr. 18. 09:40
 19/19 anonim ***** válasza:

Mit csinálnak a szüleid, mivel foglakoznak, testvéred van? Mesélj kicsit a körülményitekről, mert most nem tudom eldönteni, hogy túlzol (nem szándékos rosszindulatból, csak elhanyagoltnak érzed magad, természetesen egyébként, ha úgy van, ahogy mondod).

Máshol sem lehet cipőben járkálni a lakásban, azért ez nem olyan fura, de azon kiakadtam, hogy megvan, mikor lehet enni - és ha megéhezel? Na meg a 2000 ft/hét sem semmi...

Mivel indokolják ezt, spórolnak vagy mi? Anyagi helyzet milyen (persze csak nagyvonalakban kérdezem).

Továbbra is azt mondom, hogy neked kell valamit ezzel csinálni, nagyon nagy a szigor (?) nálatok, szerintem ideje lenne a szülőket magukra hagyni, parancsolgassanak egymásnak. Már nem vagy gyerek, ha nem tetszik az ő valóban nem normálisan beszabályozott életük, el kell menni, majdnem mindegy hova, de tőlük el. Ennél még a barátod szülei is jobba lennének, de azon lennék, hogy mielőbb menjünk külön!

Keveset tudunk az életedről, így nehéz tanácsot adni.

Ha a szüleid beszélnének rólad, az hogy festene?


16s voltam, meg aki a szekta ötetet felvetette.

2014. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!