Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítene valaki kérem?

Segítene valaki kérem?

Figyelt kérdés

a szüleim nagyra hordják az orrukat és leszólnak mindenkit, engem meg teljesen beszabályoznak, teljes ellentétben a párom családjával. A párom már sokszor idegrohamot kap ha meghallja h a szüleim miket mondanak rólam és róla meg a szüleiről. (nagyon durva dolgokat) és gyűlöli egymást a két család és a szüleim szeretnék ha szakítanék a sráccal, de ő viszont csak engem szeretne, és látja hogy nem vagyok boldog, ezért szeretné ha hozzá költöznék, a szülei is ezt szeretnék, de én szívesen mennék de elhagyni sem akarom a szüleimet mert a sok bántás, a szigor és a pofon ellenére szeretem őket, és ez a megszokott életem és félek másikba belemenni.


De a párom és a szülei minden nap idegesek mert olyanok a szüleim amilyenek, az apukája legszívesebben széttépné a szüleimet ahogy párom is és az anyukája is.


már az is eszembe jutott hogy kidobom a páromat h ne idegeskedjen feleslegesen (főleg hogy szívbeteg és az anyuja is) de képtelen vagyok megtenni mert szeretem. most mit csináljak


2014. febr. 17. 10:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
én is már kikészültem, a suli a meló a szüleim a párom... egyik pillanatról a másikra düh rohamokat kapok és észre sem veszem csak utólag esik le hogy nem kellett volna de a párom és a barátaim csak tűrnek de kitudja meddig?! Olyan semmiségeken robbanok ki és üvöltök velük... és én sem értem hogy mért nem akarom őket bántani!!! :'(
2014. febr. 17. 10:57
 2/19 anonim ***** válasza:

Kettőtökön múlik!


Beszéljétek meg, határozzátok el, hogy kizárjátok őket a mindennapi életetekből.

Tegyétek azt, amit a szerelmetek diktál.

Éljétek a magatok életét.


Ők meg csak harcoljanak egymással, de téged és a párodat hagyják ki belőle.


Egyik fületeken be, a másikon ki.


Ez a megoldás.

2014. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az eletben eljonnek azok a helyzetek mikor donteni kell es elszakadni!

Kerdes, hogy most van-e az ideje (ha 16 vagy akkor nagyon nem:) )?

Ez a Fiu az akiert vallalod, hogy a csalad esetleg megharagszik? Kepes leszel-e megertetni szuleiddel, hogy Te ezt a Fiut akarod...

El tuudod magad tartani vagy a Fiu szuli tarcajan elnel?

2014. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ha csak ilyen könnyű lenne.... de amikor megpróbálok kiállni magamért és páromért vagy amikor igyekszem nem meghallani akkor nagyon kikapok... és mikor elmondom páromnak h ez történt, a kérésedre a sarkamra álltam és ez lett a vége akkor nagyon ideges és mérges lesz a szüleimre. hiába mondom neki h nem tudom h költözzek e hozzá vagy sem... elkezd győzködni, megbeszéljük hogy jó ekkor meg ekkor megyek... de az utolsó pillanatokban meggondolom magam, hogy nem biztos hogy jó ötlet és hogy ezt akarom... olyankor meg elszomorodik, és ideges lesz mert mindig mindenben a szüleim döntenek helyettem én meg nem tudok semmibe se dönteni. azt se tudom eldönteni hogy finom e az az étel mert a szüleim belém beszélik hogy nem finom és nem eszem meg, vagy ellenkezőleg. a másik meg ami zavarja páromékat, hogy amikor beteg vagyok nem engedik hogy elmenjek orvoshoz és hogy suli helyett otthon pihenjek. multkor elvágtam az ujjam fél mili mély és 3 centi hosszú seb lett rajta de szimplán kaptam rá sebtapaszt. ha belázasodtam és a tanárok mondták hogy menjek haza nem mehettem mert nem engedték. egyszer volt hogy elmentem orvoshoz és kimaradtam a suliból (koleszos vagyok így nem mentem haza) de a naplóból megtudták hogy hiányoztam és szobafogságot kaptam, se tv se laptop se telefon se mp3 se semmi csakis iskolába mehettem utána meg a szobámba
2014. febr. 17. 11:09
 5/19 A kérdező kommentje:

lenne nem kevés pénzem mert 8éves korom óta gyűjtjük a számlámon, ami az én nevemen van de nincs hozzáférhetőségi jogom.

és sajnos igen, ez is visszatart a költözéstől... nem akarom hogy ők lássanak el. :'( egyébként 20 éves vagyok. és tudom hogy nagyon gáz 20 évesen nem lázadozok de félek... amióta az eszemet tudom ha bármiért is "lázadtam" nagyon meglettem büntetve/verve. nem merek már ellenszegülni, inkább beletörődöm hogy ez van csak a párom miatt... ált. 6.os korunk óta mellettem van, mai napig, és 3 éve vagyunk együtt. és látszik rajta hogy bármire képes lenne értem de a legtöbbjét a kérésemre nem teszi. tudja hogy ha ő szegül ellen a szüleimnek megmondja nekik hogy így nem viselkedhetnek akkor azért én kapok

2014. febr. 17. 11:13
 6/19 anonim ***** válasza:

A férjem családjával régebben nagyon sok gondunk volt. Folyamatosak voltak a cirkuszok náluk, gyakorlatilag mindenért. Mikor látták hogy nálunk komolyodik a dolog, akkor rám szálltak. Megpróbáltak minket szétszedni. Sokat szenvedtünk. Mi is felajánlottuk a férjemnek költözzön hozzánk, de ő azt mondta( utólag nagyon nagyon igaza volt) hogy csak is külön. Akkor még én is tanultam, neki nem volt rendes munkája. Kibírtuk azt az időt nagy nehezen, majd mikor én végeztem, megbeszéltük csak úgy mehet ez a dolog hogy ha külön mindenkitől megpróbáljuk. Külön költöztünk, és nagyon bejött. Nincsenek cirkuszok, nincs vita, mert ugye az idegessége átragadt rám is, veszekedtünk stb... A családjából pedig megválogatjuk kivel tartjuk a kapcsolatot. A vipera nagymamával nem tartjuk, és azóta nincs is gond már évek óta.

Náluk konkrétan pénz gondok voltak. Minden bőrt lenyúztak volna róla, csak akkor jött ha segítség kellett stb..

2014. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Figyelj...

Szuleid igyekeztek egy retardalt cselekvokeptelen embert nevelni beloled azzal, hogy az onbizalmad es mindent elvettek, veressel terrorban tartottak...

Meg kellett volna oket kerdezni hogy a csaladvedelem elott is mernek-e pofozkodni...


Dontsd el, hogy tonkre tettek-e es tenyleg sikerult ugy neveljenek ahogy akartak!

Ballagj be a bankba es erdeklodj a szamladrol, 20 evesen mar biztos van hozzaferesed, de lehetoleg nem alberletre vagy rezsire cseszd el, hanem esszel hasznald fel es suli mellett dolgozhatsz is...

En 16 evesen ugyanezt tettem...

2014. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy hasonló kapcsolatom. Idővel a szülők teljesen szétverték a kapcsolatot, főleg anyuka. Ám rá egy évre ők is elváltak 30 év házasság után.

Előbb utóbb nálatok is ez lesz.

2014. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Vagy maradsz és elfogadod, hogy a te családodban így megy az élet. Vagy elköltözöl és vállalod a konfrontációt a szüleiddel. Viszont úgy nem lesz semmi pénzed, hiszen a szüleid férnek hozzá, max estire, vagy levelezőre mész és elkezdesz dolgozni mellette. És arra is számolnod kell, mit teszel, ha megromlik a kapcsolatod és magadra maradsz.
2014. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20 évesen még mindig megvernek szüleid ???? Ne enged@ezt nekik, nagyon szerethetnek téged a szüleid, ha még mindig ütnek......
2014. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!