Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanál "büszkeségből" a...

Lemondanál "büszkeségből" a gyerektartásról?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 01:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
9%
Én igen.
2014. febr. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Buszkesegbol nem, mert a gyereket nem lehet elvekkel etetni es ruha helyett buszkeseggel bebugyolalni. En azert mondtam le, mert en jol kerestem mig az apjukat a gyerektartassal lehetetlen helyzetbe hoztam volna, bar kotelessege lenne fizetni es en is szivesen belerugnek parat mert megerdemelne, a gyerekek erdekeit neztem.

De ha lenne az apjuknak penze minden lelkiismeretfurdalas nelkul fizettetnem a ra eso reszt, mert a gyerekcsinalasbol o is kivette a reszet, a gyerekek az o dontese is volt, igy a felelosseg az ove is.

2014. febr. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem mondhatok le róla, mert nem az enyém, hanem a gyereké.

Kötelességem megtenni érte mindent, hogy megkapja.

2014. febr. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Nyilván ez persze pénzfüggő, deha valaki keres több száezret, míg a férj minimálbért, akkor egyszerűen kicsinyes és szánalms még a másikat kizsigerelni, valami nevetséges bosszúra címén. Ilyet gerinces emeber nem tesz. ha valaki nyilván ugyanúgy noymorog, akkor más a helyzet, mert ott kényszerhelyzetben van.
2014. febr. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem. A gyerek köszöni szépen mindene megvan, de a bankszámláján kényelmesen elfér az a pénz.
2014. febr. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%

Ha a gyereknek mindent megtudnék adni, és az apa nem gazdag, akkor igen. Pofátlanságnak tartanám azért kérni, hogy a pénzt bankszámlára tegyem. 18-20 év múlva a bankban levő pénzen lehet, hogy csak egy kiló kenyeret tud venni a gyerek.

A saját sértettségemet nem az apán vezetném le.

2014. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Én 17 éve lemondtam a gyerektartásról, és nem bántam meg. Nem sértetteségből, hanem sajnálatból. A volt férjem munkanélküli, alkoholista, gyógyíthatalan betegsége van. Az a minimális gyerektartás amit a bíróság megitélet volna, attól nem lettem volna se szegényebb se gazdagabb.
2014. febr. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a gyerek büszke lenne-e rá, ha megtudná, hogy az apjától még ennyit sem kapott. Szerintem ez a gyereknek fájna nagykorában, nem nekem. Én lemondanék, de sajnálnám a gyereket, mert kevesebb jutna neki, nehzebb lenne az élete.
2014. febr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Egyrézst erre csak így szerencsére nincs is leehtőség, valami kompenzáciö ellenében lehet csak.

De gyerekem jóléte nem múlhat az idióta büszkeségemen... Mert lehet mst mindent meg tudok neki adi egysdül. De jó lesz aa. Pénz, jpha befektetem, amikr felnő.

Ráadásul elvileg azt a pénzt ugye a gyerekre kellene költeni (estleg ha alaki úgy áll a rezsi egy része is lehet ez, hiszen gyerekkel nagyobb lakás kell mint egyedül..sb)

A lényeg, hogy én kezelem, de nem az én pénzem.

A gyereknek van apja is jó esetben, nem csak fizet..,velem akármit is csinált, azt nem szabad a gyerekkel való kapcsolatára vetítetni..

2014. febr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem lehet lemondani róla, ezt nem engedik a törvények, max nem kéred, és nem indítasz pert érte.

Egy szülőnek meg kutya kötelessége támogatni a gyerekét.

Ha nem is használod fel azt a pénzt, akkor is félre kellene tenni a gyereknek, hisz nem tudhatod, hogy majd valamikor szüksége lesz e rá? Pl továbbtanulás....

2014. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!