Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne zavarjon?

Mit tegyek, hogy ne zavarjon?

Figyelt kérdés
Együtt élek párommal és mindketten egyetemisták vagyunk. Nekem rengeteget kell tanulnom, nagyon nehéz dolgokat, míg neki kb. semmit. Komolyan általános iskolai szintű dolgokat adnak fel neki házinak stb. Nem nevezném egyetemnek. Egyszerűen nem tudok ezzel mit csinálni, nagyon zavar. Náluk lehet puskázni (minden vizsgán így ment át, nulla tanulással), ultrakönnyű feladatok stb. Persze őt százszor annyi elismerés éréi a családtól, mindenkitől, mert nekem egy 3asért is vért kell izzadnom. Valaki adjon valami tippet, hogy ne foglalkozzak vele, mert már nehezemre esik nem megállni és kiosztani mindenkit :( .
2014. febr. 9. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nőj fel!
2014. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen egyetemre jár? Na ezért is kell komolyan megreformálni a felsőoktatást...
2014. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A legszomorúbb, hogy ezért még ösztöndíjat is kap. Nem vagyok gyűlölködő, de én egy rohadt forintot se adnék annak, aki kipuskázza a dolgokat és úgy ér el jó eredményt meg, hogy a tanár mindenkit átenged. Ez szerintem nem felnövés kérdése.
2014. febr. 10. 00:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"Együtt élek párommal"....

"A legszomorúbb az, hogy ezért még ösztöndíjat is kap"....


Biztos, hogy nektek együtt kellene élnetek?

Hány éves vagy, gondolom 19 max. 20-21 - a saját párodra irigykedsz? És még csak ne is szégyenled......


Igen nőj fel (azaz ,itt irigykedsz, mint egy gyerek, hogy kit mennyit dícsérnek, magad miatt tanulj, ne a dícséretekért) azon kívül pedig fejleszd a személyiséged kicsit, tudod az ember örül a párja örömének és szerencséjének!

Ha holnaptól nem kapna egy fillért sem, akkor neked kevesebbet kellene tanulnod?

Ha holnaptól nem sikerülne puskáznia (röhögnivaló vagy), akkor neked kevesebbet kellene tanulnod?

Ha holnaptól betesznek neki atomfizika vizsgákat is, akkor neked kevesebbet kell majd tanulnod?


Nyugodtann ossz ki mindenkit, toporzékolj, verd földhöz magad, kb ennyi eszed lehet, de ha én lennék a párod, nem sokáig élnék együtt ilyen szánalmas, elkényeztetett, irigy nőszeméllyel!

Az ösztöndíjával azért te is jól jársz, nem?

2014. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval értek egyet.

Irigy/hisztis vagy azért, mert szerinted neki könnyebb dolgod van, és több dícséretet kap.

Most azt, hogy ki mennyit dolgozik azért, amije van vagy ki mennyit végez... ezt nem lehet összemérni, összehasonlítani egy esetben sem.


Mindenki annyit tesz bele a munkájába/életébe amennyi tőle kitelik, amennyit tud , amennyire képes, illetve amennyit a helyzet megkövetel. És pont.


Te épp nagyban leszólod, lenézed a barátodat azért, mert szerinted ő nem tesz annyit, nem olyan jó mint te. Ezért vagy dühös, nem a vizsgák miatt.


Mindenesetre elárulom, hogy az egyetem l*fasz, marhára nem nehéz, ott nincsenek "nehéz dolgok" :DDD és szerintem te vagy a lüke, a barátod pedig okés, mert nem lát bele többet a dolgokba, mint amik azok valójában.

2014. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogot végeztem, mielőtt még jössz a kioktatással.

De ne aggódj, magolhatsz akármilyen könyvet betű szerint, körmölhetsz ott napi 8 órát, görcsölhetsz a vizsgákon, hogy hűűű de nehéz... az egész egy nagy semmi, és igenis az csinálja jól, aki lazán veszi.


Az egyetem és a való élet két külön dolog, tehát nyugodj meg : az egyetemen semmi hasznosat nem fogsz tanulni. Az csak ahhoz kell hogy legyen egy papírod arról, hogy majd csinálhatsz valamit, amihez a gyakorlatban fogalmad sem lesz évek "tanulása" után.


Úgyhogy, kesergés, görcsölés helyett less el valamennyit a barátod hozzáállásából... ha szerinted neked nehéz, élvezd hogy neki meg könnyű, meríts erőt abból. Értelmesebb szerintem, mint fúrni a másikat, akivel együtt is élsz :D

2014. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!