Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szégyenkeznie...

Szerintetek is szégyenkeznie kéne a húgomnak? Mindenki más lemondana erről a pénzről?

Figyelt kérdés

A húgom és a férje 16 évig voltak együtt. Hatalmas szerelem volt, elsők voltak egymásnak. Együtt végezték el az egyetemet majd mentek külföldre aztán költöztek haza. Amikor hazajöttek, mind a ketten dolgoztak a húgom terhességéig. Mikor otthon volt a 2. gyerekkel, az anyósa lebénult. Úgy gondolták, anyagilag jobb, ha ő ápolja, mintha a férje is kiesik a munkából. 2,5 évvel később elhunyt, így a húgom összesen 6 évet volt otthon, ami miatt sokáig nem talált munkát. Közben a férje egyre jobban keresett, előrébb jutott a szakmájában.


Amikor elváltak megegyeztek, hogy 90e gyt-t kap. Ezt le is papírozták, azóta is normálisnak mondható a viszonyuk.


A húgomat viszont sokan megszólják emiatt, hogy ők aztán nem fogadnák el (ezt én erősen kétlem, főleg emiatt vagyok felháborodva) és hogy szegény exe biztos éhezik és nyomorog.


Nektek mi a véleményetek?


2014. febr. 9. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha nem nyomorog miatta a volt férj, akkor miért kellene a húgodnak szégyellnie, hogy mennyi gyerektartást kap, amit nem is a bíróság rendelt el, hanem ők egyeztek meg benne? Elég lenne a megszólóknak annyit visszavágni, hogy saját döntése volt az exférjnek, nem bírósági ítélet, pont.


Egyébként pedig nagyon tiszteletreméltó szerintem, hogy kisgyerekek mellett a húgod vállalta az anyósa gondozását. Lehet rám fújolni de nekem ehhez nem lett volna gyomrom (nem találok rá jobb szót), mert az egy dolog, hogy anyám, testvéreim, férjem esetében szó nélkül és természetesen tenném, mert ott azért elég erős az érzelmi szál, de az anyós mondhatni vadidegen ember, még csak nem is vér szerinti rokon. Szerintem azért ez is belejátszik a gyerektartás összegébe, hisz ahogy írtad elég sok idő esett így ki a húgodnak, nem épp fiatalon kezdhette a "karrierépítést" nulláról, pedig ha ápolás helyett visszamegy dolgozni valószínűleg azt az összeget megkeresné, amit most gyerektartás címszóval a volt férj fizet.


Tehát ne foglalkozzon a pletykásokkal. Nekik ez a helyzet jó, a picsogó új nő meg valószínűleg azért hisztis, mert nincs pénz a hawaii útra, csak egy béna kanári szigetekre... :D

2014. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

akik leszólják, azért teszik, mert irigylik hogy nem ők kapják a pénzt --> vaslogika: ha nem ők kapják, nem ők járnak jól, más se járjon jól. Ennyi.


Fogajda el a húgod a pénzt, és lobogtassa bele azoknak az arcába akik leszólják, illetve ilyen nyíltan, rosszindulatúan irigylik.

2014. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Irigyek egész egyszerűen. A gyerektartást megállapítja a bíróság, ha ennél magasabb összegek akar valaki fizetni, az csak dicséretes, a gyerekeiről van szó.
2014. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!