Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szégyenkeznie...

Szerintetek is szégyenkeznie kéne a húgomnak? Mindenki más lemondana erről a pénzről?

Figyelt kérdés

A húgom és a férje 16 évig voltak együtt. Hatalmas szerelem volt, elsők voltak egymásnak. Együtt végezték el az egyetemet majd mentek külföldre aztán költöztek haza. Amikor hazajöttek, mind a ketten dolgoztak a húgom terhességéig. Mikor otthon volt a 2. gyerekkel, az anyósa lebénult. Úgy gondolták, anyagilag jobb, ha ő ápolja, mintha a férje is kiesik a munkából. 2,5 évvel később elhunyt, így a húgom összesen 6 évet volt otthon, ami miatt sokáig nem talált munkát. Közben a férje egyre jobban keresett, előrébb jutott a szakmájában.


Amikor elváltak megegyeztek, hogy 90e gyt-t kap. Ezt le is papírozták, azóta is normálisnak mondható a viszonyuk.


A húgomat viszont sokan megszólják emiatt, hogy ők aztán nem fogadnák el (ezt én erősen kétlem, főleg emiatt vagyok felháborodva) és hogy szegény exe biztos éhezik és nyomorog.


Nektek mi a véleményetek?


2014. febr. 9. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha jól keres az exe, akkor mért ne fogadná el? sőt én örülnék, hogy ennyit fizet, és ha tényleg nyomorogna és éhezne tuti nem fizetne ennyit. ne aggódjatok miatta szerintem teljesen rendben van ez.
2014. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás a gyereké, ha valaki nem fogadja el, akkor a gyerekével cseszik ki. A másik meg, hogy ha aők ketten megegyeztek, akkor senki másnak nincs ehhez köze. Én is elfogadnám.
2014. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem, hogy az emberek irigyek. A tesód nem kiperelte azt a pénzt, nem kényszeríti a volt férjét, hogy ennyit fizessen. A férfi önként adja, mert gondolom megteheti.


Ne foglalkozzatok mással!

2014. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Miért kellett ezt bárki idegennek kitálalni ?
2014. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Másnak ehhez semmi köze! A gyt amúgy is a gyerekeknek jár, ami mindkettőjüké, nem értem a felháborodást.

És nagy emberségre vall, hogy a hugod 2,5! évig ápolta az anyósát, amikor ő bajban volt. Ezt már senki sem akarja neki megemlíteni a gyt mellett?

2014. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És mi jogon szólnak bele más életébe? Ha a volt férje ajánlotta fel, akkor mi a probléma? Biztos keres annyit, hogy ezt kifizetve még ő is normálisan éljen. Másokkal meg nem kell törődni, csak irigykednek.
2014. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nem nem kell

és nem nem mondtam volna le


senkinek semmi köze hozzá, én tuti senkinek sem mondanám el, pont emiatt, hogy mennyit kapok.

Ha a volt férj tudta vállalni, és megegyeztek abban , hogy ennyit fizet, akkor ebben semmi sincs

és valahol jogos, ha tényleg otthon kellett maradnia, és emiatt nincs munka...ekkora hendikep nélkül is nehéz munkát találni manapság.

tehát nem tudom, honnan tudják "sokan" , hogy mi a helyzet.

2014. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Talált munkát és azóta is dolgozik, de kevesebbet keres, mindent előröl kellett kezdenie.


Nem ő mondta el, a sógorom egyik új nője sírta vele tele a rokonságot meg a baráti kört.

2014. febr. 9. 16:45
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ, hogy mennyit keres a volt férj.

Ha 180-at, akkor tényleg sok, hogy a felét odaadja.

Ha 400-at, akkor nyilván nem érinti annyira meg a 90.

De ne foglalkozzon vele, hogy ki mit mond, ez a kettejük dolga.

És szerintem sem igaz, hogy mások nem fogadnák el :)

2014. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit keres, mert ha mellette a barátnőnek kell eltartani akkor igen.
2014. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!