Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsarol a barátom, emiatt...

Zsarol a barátom, emiatt mindent elveszíthetek, amiért küzdöttem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátom, akivel immáron 3 éve vagyok együtt és osztom meg a legbensőbb titkaimat, zsarol. Sajnos a kapcsolatunk mély pontra jutott, főleg az én részemről, mivel a mostani gyakori veszekedések folyamán ő mindig azzal jött elő, ha elhagyom, akkor ő mindent kitálal, nem érdekli sem a családom, sem a kisfiam. Nagyot csalódtam benne, vajon jó az, ha így akar megtartani magának? Mire jó ez? Amit most leírtam egy nagyon-nagyon lerövidített változat (nem akarok szappanoperát írni ide), de a lényeg nagyjából ennyi. Érdemes egy ilyen ember mellett maradni? Aki visszaél a bizalommal?
2009. dec. 7. 13:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A történethez tartozik, h a barátom lakik nálam, tehát nekem nem kell sehová sem költöznöm, ha kimondom a nem-et. Egyedül az tart vissza, és szerintem ez elég nyomós ok, ha kitálal, akkor nem kapom meg a kisfiamat.:(
2009. dec. 7. 14:40
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Tagadd le amit mond, mond hogy hazudik. Persze ha nincs bizonyítéka ellened..
2009. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Rúgd ki, páros lábbal. Ha most azt látja, hogy zsarolással eléri a célját, akkor ezek után bármit megtehet veled (és meg is fog tenni) jobb ezen minél előbb túlesni. A zsarolás tárgyáról, ha tényleg fenyegeti a kisfiad elhelyezését - beszélj egy ügyvéddel, hogy mit tudsz tenni.
2009. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor meg van miért zsarol. Egyszerűen nem tudna hova menni ha kiteszed. Mint már írtam egyszer,rúgd ki.

A legjobb, ha a cuccát összecsomagolod és a lakás elé teszed.

2009. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, kedves Kérdező, annyira rossz amit tettél? Én nem hiszem, hogy te egy eszeveszett nő lennél. Nyugodtan írd le csak ami volt, hátha meg tudjuk oldani. :) Nem az a lényeg, hogy mi volt, hanem az, hogy mi van most.
2009. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem kapod mag a fiadat? Csak abban az esetben veszik el az anyától, ha "üzletszerűen kéjeleg", drogozik, iszik, nem tudja biztosítani neki a megélhetési problémákat.

Én sem voltam egy matyóhímzés, de mivel a gyereket szépen neveltem később, senki nem bánthatott.

Ne félj, nem veszik el a gyereked, ha nem csinálsz most valami illegálisat.

2009. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

ha már nálad van az a kisfiú,akkor nehéz olyant mondania,amiért nem kapod meg.

Mert ha törvénytelen dolgot csináltál,miért nem szólt akkor,amikor aktuális volt.Egyébként ha most nem csinálod,akkor nem számít,hogy régen mit tettél.

Így utólag,ha ugrál,elég bosszú íze lesz,ráadásul,ha zsarol az törvénytelen.

Egyébként ha pl drogoztál,akkor menj el egy pszichológushoz,drogambulanciára ,hogy legyen papírod, nem csinálod már,meg akarsz változni.

Ha utcalány voltál(bocs)akkor elég egy munkahelyi igazolás,hogy másfajta munkakörben dolgozol.

Egyéb esetben nem vennék el a gyereket,pláne,hogy lakásod is van.

2009. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nehéz így dönteni, vagy választ adni, ha nem mondom el legalább tömören a helyzetet. A kisfiam apjával, vettünk valahol egy kertes házikót, mivel azt szerettük volna, ha a fiúnk nem városban nő feld. Én eladtam a lakásomat (ez volt az összes vagyonom), az apa meg hitelt vett fel, ő nem akarta eladni a lakását, kiadja, abból is jön pénz. Az apa nem fizette a hitelt, eladósodás de a pokolig. Szétmentünk (nem a pénz miatt), szerencsére a testvérem által most van hol laknom, az apának ugye megmaradt a lakása. Az apa beszámíthatatlan, én intézek mindent, nekem gyakorlatilag mindent előröl kellett kezdenem (34 évesen), megkértem a nagyikat, hogy amíg biztos jövedelmem nem lesz, addig lakjon náluk a kisfiam. A nagyik ebben tudnak segíteni. Én közben nem lógatom a lábamat, a suli (minden nap van este) által elvégzett tanfolyam után a korábbi melóhelyem visszavesz, mert jelenleg havi 30ezerből élek, a barátom ebből semmit nem ad. Legfeljebb egy havi ötezert kér, de mondjuk ő keres 120ezret. Márciusban lesz fix munkahelyem, de a barátom fenyeget, hogy én rossz anya vagyok (minden nap a kisfiammal vagyok). Pedig a kisfiamat viszem minden reggel az óvodába, hozom is a nagyihoz, ott vagyok egész este.
2009. dec. 7. 15:19
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy bézbólütőt, és amikor legközelebb kiejti a száján, hogy ... (amit mondani szokott), teljes erőből, nagy, köríves ütéssel megküldöd a száját vele. Fogai nem maradnak, az alsó állkapcsa letörik, onnan majd csak írásban fog érintkezni a többiekkel, nem mond már soha semmit. :D


Komolyra fordítva a szót, nincs mitől félned. Nem te tehetsz az apa állapotáról. A körülményeid olyanok, amilyenek. Ha jól értem a nagyszülőkkel jóban vagy. Ki venné el tőled a gyereked, és hova vinné??? A gyereknek mindig a szülei mellett a "legjobb". (Igen, akkor is igaz ez, ha azok nem a legtökéletesebb szülők kívülről nézve.) Nagyon nyomós indok kell ahhoz, hogy állami gondozásba vegyék. Gyakorlatilag ha olyan veszélynek van kitéve, ami károsan hat a testi vagy lelki fejlődésére. Az, hogy te a körülményeid miatt a családon belül oldottad meg az elhelyezését, nem ilyen.


Úgyhogy tedd ki bátran a szűrét ennek a rühes kutyának! :|

2009. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi?

Hát hidd el ez nem nagy probléma. Nyugodj meg, a kisfiadat nem veszik el. tedd ki a pacákot.-))

2009. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!